Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 2 faza 1 - Schemat podłączenia czujnika wspomagania

04 Sie 2013 12:51 5598 7
  • Poziom 7  
    Witam. Niedawno zakładałem u siebie wspomagania hydrauliczne do samochodu Renault Clio II PH1 1.2 99r. Wszystko poszło zgodnie z planem, poza tym, że nie wiem gdzie się wpiąć z czujnikiem ciśnienia wspomagania.

Mam coś takiego na przewodzie wysokiego ciśnienia:

Renault Clio 2 faza 1 - Schemat podłączenia czujnika wspomagania Renault Clio 2 faza 1 - Schemat podłączenia czujnika wspomagania

Jak widać potrzeba gdzieś doprowadzić dwa kabelki. Proszę o jakieś porady osoby obeznane z tematem, w jaki sposób to uczynić, gdzie się wpiąć. Czytałem coś o sterowniku silnika, no ale nie wiem gdzie go szukać i gdzie konkretnie się podłączyć. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Z tego co widzę to jest tutaj tylko o elektrycznym wspomaganiu, a ja mam hydrauliczne.
  • Poziom 17  
    OK. Sory.. Moje niedopatrzenie. Napisz jaki masz sterownik silnika (firma model) to podrzucę schemat ECU... Bo różne były... safir, safir2, sagem, sirius32, sirius32 z ABS.... Dużo tego było a w każdym wchodzi na inny pin. Sygnał zwiera do masy.
  • Poziom 7  
    Niedługo pójdę to sprawdzę dokładnie i napiszę, dzięki za zainteresowanie ;-)
  • Poziom 7  
    No witam ponownie. Zrobiłem zdjęcie komputera. Prawdopodobnie to Sagem Safir 2, ale to Ty jako specjalista musisz ocenić. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Renault Clio 2 faza 1 - Schemat podłączenia czujnika wspomagania
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Z naklejki jest to magneti marelli... sfr200...
    ale wewnątrz to na 100% sagem/safir (numer seryjny :D )
    Czyli wg schematu pin7 ecu ma być zwierany przez czujnik do masy.
  • Poziom 7  
    W takim układzie bardzo dziekuję za schemat. Gdyby było coś nie tak to jeszcze się odezwę.