Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 1.9 TDI 2002 - Seat Toledo 1.9tdi startuje przy włączonym zapłonie.

04 Aug 2013 12:51 3900 4
  • Level 2  
    Witam mam problem z moim Seat Toledo 1.9TDI z 2002 r. i nie znalazłem pomocy w sieci.

Auto przy przekręceniu kluczyka na 1 stopień tj. włączenie zapłonu (zapalają się kontrolki) rozrusznik zaczyna "kręcić" przez ok. sekundę po czym można normalnie odpalić samochód. Przy gaszeniu samochodu w momencie przekręcenia kluczyka auto gaśnie a rozrusznik znów ok sekundy próbuje kręcić(dostaje prąd???).
    Mam 2 oryginalne kluczyki (najprawdopodobniej gdyż auto kupiłem kilka dni temu) i przy użyciu kluczyka z pilotem objawy są częstsze niż przy użyciu zwykłego kluczyka bez pilota zdarza się to tylko przy odpalaniu.

BARDZO PROSZĘ O POMOC LUB POMYSŁY!
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 32  
    Stawiałbym na kostkę stacyjki, choć niewykluczone że masz jakieś odcięcie rozrusznika lub coś podobnego przez co przy gaszeniu i zapłonie dostaje krótki sygnał na przekaźnik.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 42  
    W zespole blokady rozruchu , przekaźnik rozrusznika , dostaje lewe (bez 50) napięcie na cewkę.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Stało się to samoczynnie, czy coś w aucie było robione, instalowane, etc...?
  • Level 2  
    Błażej wrote:
    Stało się to samoczynnie, czy coś w aucie było robione, instalowane, etc...?

Nie wiem bo auto kupiłem kilka dni temu od handlarza...

a jeśli chodzi o kostkę to jest jakaś różnica między białą i czarną - bo różne rzeczy czytałem co do różnicy w jakości?!
    Czy przy ewentualnej wymianie kostki nic się nie stanie z immobilizerem albo poduszką??

Jakieś propozycje??