Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes w124 . nagrzewnica nie działa poprawnie

Łukasz2509 04 Aug 2013 13:17 5076 5
 • #1
  Łukasz2509
  Level 9  
  witam mam problem z wentylatorem nawiewu powietrza bo jest podłączony na osobny włącznik a chyba powinien się włączyć jak się włącza ogrzewanie a tak się nie dzieje. sterowanie ciepło zimno działa kierunki nawiewu tez ale nawiew nie dmucha dopiero po podłączeniu go na osobny włącznik trza go włączać nie wiem co jest w tym zrobione bo kupiłem auto z tym problemem panel sterowania składa się z jednego pokrętła pięciu guzików sterujących nawiewem i trzy od klimy mercedes w124 . nagrzewnica nie działa poprawnie [/img]
 • #2
  Dziarski Hank
  Level 34  
  Prawie na pewno uwalona opornica wentylatora, tzw "jeż". Ciężko dostać, na allegro ceny zwykle >500 zł, więc ktoś zrobił na krótko.

  Siedzi to w podszybiu, pod wentylatorem nawiewu.

  Ale warto także sprawdzić bezpiecznik w oddzielnej oprawce, w okolicach skrzynki bezpieczników, oraz styk 15x w stacyjce odpowiedzialny za zasilanie dmuchawy. Ale na 90% to wina opornicy.
 • #3
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  W tej półatomatycznej klimie spotkałem się z przypadkiem uszkodzenia mechanicznego płytki sterującej. Zdemontuj, rozbierz i sprawdź, czy nie popękały luty, czy przyciski działają poprawnie.
 • #4
  Łukasz2509
  Level 9  
  a co do opornicy to jak ona wygląda???
  czy to jest taka malutka kwadratowa kosteczka zaraz pod silnikiem wentylatora bo tylko tyl jest nic więcej niema takiego chyba ze znajduje się w innym miejscu ???
 • #6
  Łukasz2509
  Level 9  
  a niewiesz czy ma ktoś takie coś do sprzedania urzywane bo nowe juz wiem ile kosztuje??. dziekuje za pomoc