Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inzynieria Biomedyczna studia

Trojan92 04 Aug 2013 13:57 2676 8
 • #1
  Trojan92
  Level 10  
  WItam
  Kierunkie wydaje mi sie bardzo ciekawy. Jednak moga byc problemy z praca w Polsce ;/

  Dostalem sie na informatyke stosowna i inzynierie biomedyczna. Jak myslicie czy cos sie zmieni z praca po IB?
 • #2
  McMonster
  Level 32  
  Zwrot "praca po kierunku" można sobie włożyć... między bajki. Praca jest dla ludzi, którzy coś potrafią, a nie przemęczyli się 5 lat do dyplomu.

  Z tego, co się interesowałem tematem, to wykonanie tego kierunku na polskich uczelniach jest tragiczne, bardziej taki chwyt marketingowy, żeby przyciągnąć studentów, bo swego czasu powstała moda na taki kierunek.
 • #3
  Trojan92
  Level 10  
  mam wybor miedzy
  Inzynieria Biomedyczn UTP w Bydgoszczy i Informatyka stosowana na UMK w Toruniu
  UMK niby lepsza uczelnia ale kierunki techniczne maja na niskim poziomie
 • #4
  McMonster
  Level 32  
  Idź na to, co bardziej lubisz i gdzie ci wygodniej. Nie kieruj się jakimś abstrakcyjnym prestiżem i rankingami, bo i tak wszystkiego będziesz musiał nauczyć się sam.
 • #5
  Trojan92
  Level 10  
  Jest tu ktos z Inzynierii biomedycznej ?
 • #6
  Trojan92
  Level 10  
  widze malo popularny kierunek na elektrodzie
 • #8
  vertigo_02
  Level 15  
  Miałem pewną styczność z tym kierunkiem, też na PW i jednak raczej odradzam.
  Co prawda nie studiowałem dokładnie inżynierii biomedycznej, ale jestem blisko (mechatronika, specjalność: aparatura medyczna, a teraz Elektronika, spec: Elektronika i Informatyka w Medycynie). Wszystkie przedmioty ściśle "biomedyczne", które miałem (biofizyka, implanty, sztuczne narządy, inżynieria tkankowa, metody badań tkanek itp) były delikatnie mówiąc nieprzydatne, chociaż na pewno ciekawe. Niestety, w Polsce ten przemysł nie jest za bardzo rozwinięty. Po ukończeniu tych studiów są 4 opcje:
  1. Praca jako serwisant sprzętu medycznego / praca przy sprzęcie w szpitalu,
  2. Praca jako handlowiec dla firmy dystrybuującej sprzęt medyczny,
  3. Praca w sektorze badawczym (w tym doktorat),
  4. Przebranżowienie (pójście bardziej w kierunku informatyki medycznej, elektroniki itp)
  Nie jest to za dużo opcji, co więcej, sądzę że do dwóch pierwszych opcji, a szczególnie pierwszej znajdą się lepsi kandydaci z innych kierunków. Często nawet do tej pracy nie wymaga się wykształcenia wyższego. Jest dokładnie tak jak powiedział kolega powyżej - IB to takie pomieszanie podstaw wszystkiego - w efekcie nie jest się specjalistą w niczym konkretnym. Niemniej jednak, jestem pewien, że jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany tematem, to na pewno da sobie radę i nie powinien się wahać.
 • #9
  winio42
  Level 19  
  Polecam zauważyć, że większość tych 'nieprzydatnych' przedmiotów jest na wydziale Mechatroniki (lub innych oprócz EiTi - nic osobistego, ale różnicę w przedmiotach i ich poziomie widać gołym okiem - moim zdaniem oprócz automatyki w naszym kierunku na Mechatronice były same nieprzydatne przedmioty).
  Moim zdaniem niezły sens ma zrobienie inżyniera z inżynierii biomedycznej, a potem przeniesienie się na studia magisterskie na kierunek który nas interesuje (znamy już podstawy wszystkiego, więc mamy wybór). Ja na przykład zapiszę się na magistra właśnie na EIM, bo interesuje mnie najbardziej elektronika.