Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrootować telefon Sony Ericsson wt19i

04 Sie 2013 14:37 10407 14
  • Poziom 15  
    Witam, posiadam telefon SE Wt19i i strasznie mi muli. Czasami działa dobrze, ale czasami tak się tak tnie, że muszę czekać 30 sekund na włączenie aparatu :/ Mam 16 Gb pamięci SD, dosyć szybkiej, bo 10 klasy od Goodramu, i mam m/w połowę z tego zapełnionej. Chciałbym zrootować telefon i go podkręcić, żeby szybciej chodził, ale wydaje mi się, ze coś jest z nim nie tak, że takie ścinki. Chciałbym, żebyście mi pomogli w wykonaniu tej operacji, nie chcę nic zepsuć, nigdy tego nie robiłem :/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    1. Pobierz program ,który zrootuje ci fona na stronie www.unlockroot.com
    2.Reszty sie sam domyślisz, po zrotoowaniu fona pojawi ci się nowa ikonka SU (SuperUser)
    Jak to zrobisz to napisz

Dodano po 1 [minuty]:

Tak wogóle to ja bym na Twoim miejscu pobrał AndroidAssistant (pokazuje Ci jakie aplikację chodzą) być może masz zbyt dużo programów poodpalanych

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i oczywiście chciałem dodać że nie ponoszę odpowiedzialności za zepsuty sprzęt :D
  • Poziom 15  
    Numer kompilacji: 4.1.B.0.587
  • Poziom 12  
    po prostu zrób roota. Pisali na forum że mojej x10 mini pro nie da się zrobić roota bo się numer kompilacji nie zgadzał, telefon był już tak zamulany że wisiało mi to że rootownie się nie uda (zawsze warto spróbować bo podczas samego rootowania nic złego się nie powinno stać,większe ryzyko stanowi podkręcenie procesora, wtedy trzeba zmienić kernel)

Ja na Twoim miejscu bym rootował albowiem same rootowanie to tylko nadawanie urządzeniu praw administratora.Rootowanie jest odwracalne (progremem który jest na tej samej stronie) .

Dodano po 3 [minuty]:

Aha i w Twoim przypadku nie robiłbym overclocka tylko ustawił w "Cpu Master"(aplikacja na androida) minimalne taktowanie procesora na wieksze (na mojej Xperii miałem : min.600mhz,maks.600mhz) i mówię Ci : Jest zabawa!
  • Poziom 15  
    Kurcze, włączyłem USB debugging, tak jak mi kazał UnlockRoot, wybrałem urządzenie, pokazywało jakieś zadania wykonane, ale pojawił się komunikat " Failed to get shell root, please use the services of your professional root! "
  • Poziom 15  
    Ten 2gi sposób nie działa, a ten pierwszy, to nie mam pojęcia jak wrócić do starego androida
  • Poziom 20  
    W sumie to rootem zbytnio nie zniwelujesz tych przecinek, ponieważ ICS 4.0.4 dla twojego telefonu (i wszystkich innych xperii 2011) jest po prostu nie dopracowany, zawiera bugi i po jakimś czasie właśnie strasznie zwalnia. Nawet telefony oddane na gwarancję mają wgrywane starszą wersję systemu (GB 2.3.4) dlatego że jest on po prostu stabilniejszy i szybszy od ICSa. Dlatego radził bym Ci wgrać starszą wersję softu i na niej pozostać. Na internecie pełno jest poradników jak to zrobić.
  • Poziom 15  
    Kurcze, nie chcę zepsuć telefonu, a nie znam się na tym wszystkim w ogóle :/ Nie napisałby mi ktoś krok po kroku, jak zdowngradeować system, wgrać jakiś rom, gdzie i w ogóle jakimi programami ?
  • Poziom 15  
    W najbliższym czasie postaram się to zrobić, niestety nie mam czasu dzisiaj i jutro chyba też nie, mam dodatkowe problemy :D Ale mam nadzieję ze pomoże :)
  • Poziom 15  
    Udało mi się zdowngradeować androida do 2.3.4 . Działa szybciej, ale mimo wszystko chciałbym podkręcić ciut procesor i wgrać jakiś rom, bo słyszałęm, ze wgranie rom'u może poprawić niektóre rzeczy w telefonie.
  • Poziom 20  
    Miałem ten telefon i uwierz mi że podkręcanie proca niewiele daje. GB jest najszybszym softem na niego. Jeśli chcesz mieć coś innego np. JB 4.1.2 lub 4.2.2 to musisz mieć odblokowany bootloader żeby móc wgrać custom kernel. Przejrzyj to forum, tu jest wszystko na temat modyfikacji twojego telefonu.