Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telwin Nordica 4.161 czy warto ?

04 Sie 2013 14:45 2616 8
  • Poziom 12  
    witam mam zamiar kupić spawarkę i zastanawiam się nad dwoma modelami
    mar-pol BX1-325C2 czy parkside z lidla niby parkside to niezła firma chcę spawać okazjonalnie coś "cyknąć" może jakiś kwietnik zrobić a może płot to już poważniejsze, i jak z spawaniem blachy taką elektrodą 1.6 przy tym parkside, a w mar-pol 2mm

nie chcę inwertorowej, ani migomatu bo nie wykorzystam a budżet to to 350 nie więciej i koniec spawać autobusów nie będę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Hmm... Śmieszy mnie takie podejście - za 400zł kupisz złom nie spawarkę. Jeżeli chcesz spawać, to żadnej z powyższych. Mówię poważnie. Zastanów się nad Lincolnem - najlepszy zakup. Te mniejsze - nie dość że mobilne, to do tego bardzo dobre. Już lepiej kup dobrą używaną - dozbieraj z 2-3 stówki. Dobra spawarka posłuży do końca życia :) Mig/Mag to bardzo dobre typy spawarek, ale to już zależy, co dokładnie chcesz spawać. Chwilowo na allegro niestety nie widzę nic w dobrej cenie - dopiero za 1500 zł, (jest to TIG, więc cena naprawdę adekwatna, ma bardzo wysoką sprawność):
    http://allegro.pl/spawarka-tig-lincoln-electric-v-130t-i3449840806.html
    Nie upieram się tylko na Lincolna. Masz tu link do strony, która troszkę podpowie co wybrać.
    http://spawacz.pl/blog-wpis/aktualnosci/22/jaka-wybrac-spawarke.html
    Dzięki!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Ale panowie ja może będę spawał 2 razy może góra 4 na miesiąc i różne grubości wiec myślę że nawet ten parkside mocą wystarczy
  • Poziom 10  
    Spawarka to nie tylko moc. Przez rok pospawasz, i się rozpadnie, spali, czy po prostu zepsuje. w tanich spawarkach transformator/układ jest "śmieciowy", wiec nie wytrzyma długo.
    Zrób jak uważasz. Według mnie lepiej kupić coś używanego za podobną, może ciut wyższą kwotę.
  • Poziom 12  
    Telwin Nordica 4.161 czy warto kupić tą spawarkę dla potrzeb amatorski raz kiedyś coś cyknąć może dwa góra cztery razy na miesiąć ? przyjrzałem się temu Mar-pol i wygląda ona jak kilka innych firm co sprzedaje identyczne spawarki tylko kolor inny i nalepka :D
  • Poziom 23  
    Dodaj do twojej kwoty około 150zł i kup sobie inwerter np MAGNUM SNAKE 160 o niebo lepsze od tego co ty wypisujesz a i ze spawaniem będziesz miał mniej problemów. Jest to co prawda również wytwór chiński ale serwis w razie co dobrze działa.
  • Poziom 10  
    Inwerterowa jest prostsza w przenoszeniu. Przeglądnij używane Lincolny (BESTER), SELCO, czy ESAB. Spawarki tych firm najpewniej jeszcze Cię przeżyją :)
  • Poziom 14  
    TELWIN Nordica to bardzo dobra spawarka. Super wykonanie i serwis w Polsce działa pierwsza klasa