Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 1,9sdi - Śwatła

04 Sie 2013 21:33 1281 7
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam takie pytanko. Posiadam samochód Seat Cordoba 1,9SDI 2003r. Posiadam w nim zwykłe lampy na żarówki H4. Światła nie są znowu najgorsze, ale rewelacji nie ma. Czy jest jakaś szansa, żeby wymienić żarówki na jakieś inne, żeby światła były mocniejsze? Jeśli tak, to na jakie? Dodam, że ja mam zwykłe żarówki H4, kupione za 10zł sztuka. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 33  
    Niby żarówki typu "night breaker" coś dają, jednak okupione jest to ich krótszym czasem pracy. Zwykłe żarówki dobrej firmy powinny wystarczyć. Może już odbłyśnik reflektorów jest w nie najlepszej kondycji. Oraz podstawowa kwestia to prawidłowa regulacja reflektorów.
  • Poziom 15  
    Nie no, odbłysniki są w jak najlepszej kondycji, tylko chodziło mi o żarówki które tak są reklamowane np. Philipsa że dają o około 30% swiatła więcej. Są droższe i dlatego chcę się dowiedzieć, czy to wogóle ma sens taka wymiania, czy nie ma żadnej różnicy?
  • Poziom 33  
    Jaka różnica jest, tyle że te żarówki mają krótszą żywotność u siebie w przeciągu roku przepalił się komplet i wróciłem do zwykłych. Z tego co pamiętam miałem założone Osram Night breaker. obecnie wróciłem do standardowych Narva, świecą troszkę gorzej ale nie przepalają się tak szybko.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Według mnie (biorąc po uwagę stosunek ceny do jakości) najlepsze są Tungsram H4 Megalight Ultra+90% w cenie 35zł/2 szt. Co prawda nie dają aż dwukrotnego przyrostu luxów (chwyt marketingowy), ale świecą zdecydowanie lepiej od Philipsa. Żywotność też nie najgorsza (mam już 2 lata) i nie widzę zmian w natężeniu światła. Jeśli komuś szybko przepalają się żarówki to raczej winić trzeba wadliwą instalację a nie żarówki.
  • Poziom 15  
    dobra kolego dzieki.zakupie wyprubuję to napiszę co i jak. z góry dziekuje za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    ja tez miałem ten sam problem ale tak jak kolega ci napisał. wymień żarówki na Tungsram H4 Megalight Ultra+90% one są lepsze jak te philipsa. powinno być o wiele lepiej
  • Poziom 15  
    Dobra, dzięki wszystkim za pomoc. Zamykam temat.