Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mds 4421 nie nagrywa jednego kanału

09 Mar 2005 10:35 1110 5
  • Poziom 13  
    Ostatnio wpadł mi w ręce taki kaseciak, po wyczyszczeniu i przesmarowaniu mechaniki,polutowaniu kabli nawet fajnie działa ale jest pewien problem przy nagrywaniu, a mianowicie wskaznik wysterowania działa normalnie (pokazuje poziom w obu kanalach) jednak przy odtwarzaniu okazuje się ze nagrany został tylko 1 kanał. Odtwarzanie działa normalnie. Nie wiem jeszcze czy głowica zapis\odczyt podłączona jest poprawnie, bo z płytki wychodzi 2* kabelek podwójny ekranowany a do głowicy podłączone są już tylko same żyły (po podłączeniu ekranu do obudowy są zniekształcenia) poza tym w mechanice mniejszy siłownik sterujący (chamulcem?) nie jest podłączony bo nie wiem gdzie to trzeba podłączyć?? ale po zdjęciu spręzynki, wszystko wydaje działać poprawnie ???
  • Poziom 20  
    Zaamien kabelki sygnalowe glowicy lewego z prawym kanalem. Jesli jesli problem przeniesie sie z jednego na drugi kanal masz uszkodzona glowice (ew. tasma) jesli nadal problem bedzie w tym samym kanale cos nie tak masz z elektronika.
  • Poziom 13  
    No właśnie, głowica nie jest uszkodzona (odtwarza normalnie)
  • Specjalista AGD
    to że odtważa normalnie to jeszcze nic nie ozancza dla zapisu potrzebny jesr 10 razy leprzy kontakt tasmy z głowicą niż w odczycie tak że każde minimalne zabrudzenie czy wgłębienie może powodować brak zapisu a w czasie odczutu tego nie zauważysz tak że zamień górne przewody głowicy z dolnymi i napisz o efektach iak to nic nie da to przeba szukać, jakoś nie spotkałem się ze gw tym typie magnetofonów one nie mają przełącznika zapis odczyt tak że on napewno nie przeruwa ale chyba kiedyś miałem uszkodzone styki w przekażniku kontaktronowym w tym mg
  • Poziom 13  
    Po zmianie kabelkow proble pozostaje w prawym kanale
  • Specjalista AGD
    sprawdził bym czy do głowic dochodzi taki sam sygnał podłączając tam jakiś mały wzmacniacz i poruwnując sygnał na obu kanałach sygnał z cewki L505 idzie bezpośrednio na głowicę tak żę można tam się podpiąć innym wzmacniaczem i sprawdzić czy jest tam sygnał nagrywany i w 2 kanale równiesz niestety nie mogę podać oznaczenie cewki w 2 kanale musisz poszukać 2 takiej samej w takim samym układzie dla 2 kanału i sprawdzić sygnały powiiny być jednakowe napisz czy są jednakowe