Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lublin I - Osad w zbiorniku paliwa

seba_x 05 Sie 2013 09:44 2301 4
  • #1 05 Sie 2013 09:44
    seba_x
    Poziom 31  

Witam

W filtrze paliwa widoczne są takie dziwne blaszki z osadu , jak się je weźmie w palce i potrze to kruszą się podobnie jak kamień z czajnika . Lublinek oczywiście odmawia dalszej jazdy bo filtr się zapycha. Jakiś czas temu czyściłem i porządnie płukałem zbiornik , dałem nowe przewody paliwowe , wymieniłem filtry a problem nadal występuje . Tankuję na orlenie (cały czas ta sama stacja) Czy to możliwe że jak ropa za długo stoi w zbiorniku to wytrąca się z niej jakiś syf ? Mój lublinek od nowości tj. 96 rok ma przejechane zaledwie 40 tyś km , w miesiącu może tak 2-3 krótkie kursy zrobię to wszystko. Tankowanie raz na 3 miesiące.

0 4
  • #2 05 Sie 2013 10:20
    SKM 1964
    Poziom 32  

Witam
    Miałem to samo w C-3512. Filtr,odstojnik i zbiornik paliwa.Potrafił się wyłączyć podczas pracy w polu.Nawet to świństwo zatykało kranik bo on jest o małym przelocie.Pomagał kompresor.Ciągnik czy stał czy pracował to tak samo się wytrącało z paliwa.Zbiornik czyszczony kilka razy.Czysty jak łza.Paliwo zawsze lane przez gęste sito w lejku.Więc myślę że to wina paliwa Od jakiegoś czasu się uspokoiło a tankuje zawsze na tej samej stacji.

Dodano po 8 [minuty]:

A tak według starych instrukcji to olej napędowy powinien być przechowywany w beczkach jakiś czas pod kątem do całkowitego odstania się syfu a potem tankowany.

0
  • #3 05 Sie 2013 23:11
    DjMapet
    Poziom 43  

seba_x napisał:
    cały czas ta sama stacja

Najwyższy czas zmienić stację.

SKM 1964 napisał:
    Od jakiegoś czasu się uspokoiło a tankuje zawsze na tej samej stacji.

Widać mieli, lub spodziewają się kontroli.

Pozdrawiam.

0
  • #4 06 Sie 2013 08:30
    SKM 1964
    Poziom 32  

Jeśli tak ,to dolewają na stacjach jakiś syf z odrzutu.Słyszałem, że sprowadzają z niemiec rozpuszczalniki, które powinny trafić do utylizacji i mieszają to z paliwem niby to dodatki uszlachetniające???!!!

0
  • #5 06 Sie 2013 08:34
    seba_x
    Poziom 31  

Ale na tej stacji tankuję osobówkę (ON) od kilku lat i nic się nie dzieje.

0