Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

rozłączanie internetu przy tetheringu

benek356 05 Sie 2013 09:57 5682 4
  • rozłączanie internetu przy tetheringu

Poziom 2  

Witam, od jakiegoś czasu używam smartfona jako modem przez tethering i kabel usb. Problem polega na tym iż na komputerze w losowych momentach tracę połączenie z internetem, na telefonie nie ma takiego problemu. Dziwne jest to że tracę internet ale nie rozłącza powiązania z komputerem, dlatego muszę wyłączać i włączać tethering z powrotem aby działało. Jest to strasznie irytujące dlatego proszę o sugestie co może być tego powodem. Dodam że zdarza się to częściej im późniejsza pora dnia, rano takich problemów jest mniej lub nawet wcale. Może chodzi o przeciążenie sieci czy coś, ale na telefonie nie ma żadnych rozłączeń, tylko tethering.
    pc win xp
    lg swift l5
    sieć: plus

0 4
    Poziom 39  

Tethering rozłącza automatycznie jeżeli telefon wykryje brak przesyłu danych przez jakiś czas. Mam tak samo z LG L3 . Być może ma to na celu oszczędzanie baterii. Rozwiązaniem jest używanie telefonu jako modemu.

0
    Poziom 2  

u mnie była zawsze ciągłość przesyłu danych, dlatego tak to bolało rozłączanie, nie w tym był problem.
    problem rozwiązany, przyczyną był kabel
    łączący telefon z komputerem, nie miałem
    innego żeby sprawdzić. na najprostrze rzeczy
    najtrudniej wpaść.
    dziękuję za zainteresowanie, temat można
    zamknąć

0
    Moderator

Odblokowano na wniosek autora tematu.

0
    Poziom 7  

Witam.
    Mam podobny problem co opisywany powyżej.
    Telefon którego używam to Samsung Galaxy S+ z oryginalnym softem 2.3.6
    Internet odbieram przez wi-fi a próbuje go przesłać przez usb do komputera stacjonarnego.
    Problem polega na tym że czasami jest to automatycznie rozłączane , próbowałem w różnych portach usb , podpinałem różne kable niestety bez zmian.
    Zainstalowałem programik EasyTether i połączenie się nie zrywa ale mam bardzo ograniczony transfer max 2Mb/s (bez zastosowania programu ok 10Mb/s).
    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły , sugestie to z góry dziękuje.

rozłączanie internetu przy tetheringu rozłączanie internetu przy tetheringu

0