Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Detrich Zena 24 MI FF - Zamiast grzać ciępła wodę grzeje na maksa kalofyfery

robertosn73 05 Aug 2013 12:49 1422 7
    robertosn73
    Level 9  
    Dzień Dobry.

Od niespełna roku jestem użytkownikiem tego pieca (dwu funkcyjny, z zamkniętą komorą spalania). Piec który do mnie trafił miał na samym początku wadę fabryczną - ciekło mu z pompy wody - serwis który przyjechał go uruchomić od razu go wymienił, argumentując, że firma wie o usterce i od razu popsuty element wymienia. Dobrze, pomyślałem, zdarza się. Jednak, od pewnego czasu piec znalazł sobie inną zabawę - zamiast podgrzewać ciepłą wodę, a pamiętajmy, że wyłączona jest opcja na grzanie kaloryferów - to wody nie grzeje, a kaloryfery ile się da. Telefon do serwisu - proszę zresetować ustawienia. Pomogło na jakiś czas. Teraz zabawa trwa znów w najlepsze - chcesz się kąpać - masz zimną wodę, a kaloryfery gorące na maksa. Telefon do serwisu - poszło coś tam trój... co przełącza ...

I tak się zastanawiam - może by wymienić ten piec jeszcze przed zimą, bo jak w zimie mu odwali, że zamiast grzać kaloryfery będzie grzał wodę? Jakieś sugestie (mieszkanie 45 m2).

Czy użytkownicy tego pieca mieli podobne przypadki? Czy ten piec ma jeszcze ukryte w sobie tajemnice, które się objawią w późniejszym terminie?
    W0jtek92
    Level 37  
    Jeśli ma on zawór 3 drogowy to oznacza że albo silnik nawala albo mechanizm się zacina na grzanie C.O. Trzeba to poprostu sprawdzić.
    robertosn73
    Level 9  
    Serwisu jeszcze nie było - także dalej nie wiadomo. Dać znać co ustalą.

Co sądzisz o wymianie na inny piec ?
    W0jtek92
    Level 37  
    Kotły DD mają dobre opinie. Każdy kocioł może mieć feler, więc wymiana na nowy jest zbędna, co do wymiany elementu który ciekł w Twoim kotle to zdarza się to w niektórych partiach tego kotła, wiem to bo mam kolege z serwisy DD. Serwis zerknie zawór 3 drog. I naprawi kocioł, daj znać co ustalił serwisant i czy go naprawił.
    robertosn73
    Level 9  
    Był serwis. Usterka mechaniczna - nie wiem jak to dokładnie opisać - część pieca która odpowiada za przekierowanie wody na kaloryfery i na użytkowanie - zacinała się. Najpierw sprawdzono silnik, potem jeszcze jedną rzecz. Na końcu kazało się, że zacięło się właśnie to. Taki felerny egzemplarz mam.

Na razie działa, zobaczymy jak długo.
    W0jtek92
    Level 37  
    Więc winny był jednak zawór 3 drogowy.
    piotr_boncza
    Level 29  
    robertosn73 wrote:
    Był serwis. Usterka mechaniczna - nie wiem jak to dokładnie opisać - część pieca która odpowiada za przekierowanie wody na kaloryfery i na użytkowanie - zacinała się. Najpierw sprawdzono silnik, potem jeszcze jedną rzecz. Na końcu kazało się, że zacięło się właśnie to. Taki felerny egzemplarz mam.

Nie jestem entuzjastą DD ale przyczyna Twoich kłopotów może leżeć nie w kotle a w braku filtra wodnego na powrocie co. i/lub czystości wody w instalacji. Źle wypłukana instalacja zawiera sporo śmieci, które krążąc sprawiają niespodzianki. A to jakiś grzejnik przestaje grzać, a to trójdrożny się zacina, odpowietrznik zaczyna przeciekać...
    robertosn73
    Level 9  
    Takie też było stwierdzenie serwisanta, że przyczyną awarii były paprochy w wodzie a skoro to one zacięły ten przyrząd to można się spodziewać, że problem będzie jeszcze powracał a tym samym świadczy to o tym, że nie ma na instalacji filtra do wody.

Piszesz, że nie jesteś entuzjastą DD sugerowałbyś jakiś inny piec, czy jeszcze poczekać jak sugeruje poprzedni kolega Wojtek92 ?