Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wifi access point - połączyć 2 budynki przez wifi + access point

Sanji 05 Aug 2013 12:50 2694 3
Telkom Telmor
    Sanji
    Level 2  
    Witam.
    Trafił mnie ten oto zaszczyt:
    wifi access point - połączyć 2 budynki przez wifi + access point
    Mam dostarczyć internet bezprzewodowo z domu do drugiego budynku i w drugim też rozesłać sygnał bezprzewodowo (access point?/repeater?), tak aby w całym budynku był dostęp. Router jaki posiadam to tp link td-w8910g. Tak więc:
    1. Jak wyglądałby schemat i jaki sprzęt użyć (konkretne modele które mogę kupić i jeśli można dużo opcji).
    2. Ogólnie opisać jak skonfigurować ten sprzęt (ze szczegółami powinienem sobie poradzić :P).
    3. Czy mogę użyć mojego tp linka, jeżeli tak ,to z czym (konkretne modele)?
  • Telkom Telmor
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Pewnie rozwiązanie
    - 2xWA5210g,
    - anteny WA5210 na budynkach muszą się widzieć.

w8910g ==kabel=== [wa5210g] ) ( [wa5210g] === [dowonly router2 WIFI]

Czy router2 pokryje cayły budynek tego nie wiadomo, jak zainstalujesz to się okaże, Jak słaby zasięgi to podpianmy dodatkowe routeryWIFI/Ap do routera2 kablem.
  • Telkom Telmor
    Sanji
    Level 2  
    dokłanie chciałbym coś takiego (bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem):
    wifi na dom ((w8910g ==kabel=== [wa5210g] )) 50m (( [wa5210g] === [dowonly router2 WIFI na budynek] ))

przy czym zakładam że w8910g łączy się z wa5210g za pomocą kabla rj-45 a nie kabla od antenki (inaczej nie mógłbym rozprowadzić wifi na dom i z drugiej strony na budynek) i czy jest może coś tańszego do TL-WA5210G bo odleglość między antenami będzie zaledwie wynosiła 50m a nie 15km

Poszperałem po elektrodzie i znalazłem coś takiego:
    wifi na dom ((OvisLink AirLive G.DUO)) 50m (( Router OvisLink AirLive G.DUO)) wifi na budynek
    ale natrafiłem na ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1524690-0.html i chyba dam sobie spokój
    bogiebog
    Level 43  
    Zamiast WA5210 na most WIFI możesz próbowac zastosować, np 2xwa500g

[dowolny AP] ) 50m ( [dowolny AP z trybem Client]