Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI U8500 - Podkręcenie procesora

05 Sie 2013 14:49 1932 5
  • Poziom 15  
    Witam. Dziś zaktualizowałem androida do wersji 2.2, lecz dalej się tnie. Stąd bierze się pytanie czy można podkręcić procesor nie instalując nowego romu/androida ?

Pozdrawiam oraz proszę o szybką odpowiedź
  • Poziom 9  
    Żeby podkręcić procesor potrzebny jest kernel, który obsługuje OC. Czyli bez wgrywania niczego procka podkręcić nie da rady. Wgranie custom ROM-u (czyli właśnie androida, tylko zmodyfikowanego) też powinno przyspieszyć ten telefon. Zainteresuj się może tym poradnikiem: http://forum.android.com.pl/f183/rom-gingerbread-2-3-5-slax-u8500-rom-cm7-overclock-93385/ . Tu jest jak wgrać Custom ROM i podkręcić procesor. Tylko nie przesadzaj z taktowaniem, bo telefon może się później grzać, resetować, działać niestabilnie lub wcale ;) 710 MHZ to według mnie optimum.
  • Poziom 15  
    własnie przed napisaniem tego postu robilem tą instrukcją jednak już od razu jest problem.. gdy chcę sprawdzic czy mam takowe sterowniki, podczas instalacji tego sterownika wyskakuje błąd instalacji sterownika i nie wiem co zrobic, aby sie zainstalował

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

HUAWEI U8500 - Podkręcenie procesora

mam takie cos
  • Poziom 29  
    Taka mala rada, jak bedziesz ustawial zegary to ten minimalny zostaw na minimum zeby mogl sobie schodzic z taktowania jak nie obciazany bedzie w celu oszczednosci energi.
    Warto tez pomyslec o SWAPie, o ile masz szybka karte.
  • Poziom 15  
    już zainstalowałem, teraz musze tylko musze zmienic język w menu żeby nie było aplikacji po angielsku