Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B5 - Auto Alarm GT - migające kierunkowskazy

05 Sie 2013 16:06 2430 8
  • Poziom 7  
    Witam :D
    Drodzy Państwo mam problem z alarmem GT w moim A4 B5 tzn. Gdy zamykam auto i naciskam klawisz "A" na pilocie zamki się ryglują i po chwili zaczynają mrugać kierunkowskazy.. nie wiem czym jest to spowodowane. Z otwarciem samochodu przy pomocy samochodu nie ma problemu. Dodam jeszcze że na kolumnie kierowniczej przed zegarami jest czerwona dioda, która się świeci gdy zamki są zamknięte a kierunkowskazy migają. A jak sprawdzić linie alarmowe? Nigdy tego nie robiłem..:( Z alarmów jestem totalnie zielony.. będę wdzięczny za pomoc w temacie.Proszę Was drodzy Forumowicze o pomoc.. przeszukałem google i nic konkretnego w temacie nie znalazłem.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poznać dokładny model alarmu, zdobyć do niego schemat podłączenia. A ze schematem to już z górki. Trzeba się dobrać do alarmu i sprawdzić, która linia (drzwi, maska, ultradźwięki, czy co tam jest podłączone) robi problemy.
  • Poziom 7  
    A więc udało mi się ustalić, że to jest model GT 109.. znalazłem schemat na necie ale jest po węgiersku.. ogólnie to masakra.. jest może ktoś tutaj na forum kto zna ten alarm? Załączyłem do niniejszej wiadomości załącznik ze schematem. Od czego tutaj zacząć?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    postaram sie opisać mój przypadek wg. poniższego schematu:
    1. Podchodzę do zamkniętego samochodu - wszystkie zamki są zamknięte;
    2. Przyciskam na pilocie klawisz "A" - wszystkie zamki się otwierają i mogę bez problemu wejść do samochodu i odjechać;
    3. Wychodzę z samochodu i naciskając klawisz "A" na pilocie wszystkie zamki w samochodzie się zamykają po czym zaczynają mrugać kierunkowskazy. Mruganie nie ustępuje przez dłuższy czas (myślę, że proces mrugania kierunkowskazów trwałby do wyczerpania akumulatora). Wcześniej przy zamykaniu samochodu występowało jedynie jedno mrugnięcie kierunkowskazów.

Mam nadzieję, że bardziej obrazowo opisałem problem.. nie wiem co się z tym alarmem stało.. nie mam żadnej istrukcji do niej a w necie o nią też jest bardzo ciężko w języku polskim bądź angielskim. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki umożliwiające usunąć problem migających kierunkowskazów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    norbert.s. napisał:
    To mruganie kierunkowskazów po zamknięciu samochodu z pilota, to zapewne wzbudzenie alarmu na skutek uszkodzenia którejś linii (stawiam na krańcówkę pod maską). Prawdopodobnie nie działa też syrena, stąd tylko mrugające kierunkowskazy.

Dzięki za wskazanie, faktynie syrena nie działa w sumie nigdy nie działała odkąd mam samochód.. jeżeli dobrze rozumiem to "krańcówka" pod maską to jest taki jakby włącznik i wyłacznik na pasie przednim , który zabezpieczony jest małym gumowym kołnierzem? Dobrze rozumiem?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    ok. dzięki:) jak wrócę z pracy to sprawdzę tą krańcówkę.. a czy przyczyną takiego stanu rzeczy nie mogla by być słaba bateria? jak sądzicie? Tak tylko gdybam..

Dodano po 4 [godziny] 55 [minuty]:

norbert.s. - faktycznie krańcówka na masce była przytarta i z tego wynikał ten problem.. problem rozwiązany. Dzięki za pomoc:)