Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Nubira II z centralką AG-194 podłączenie modułu domykania szyb

klakier3018 05 Sie 2013 19:20 3024 3
  • #1 05 Sie 2013 19:20
    klakier3018
    Poziom 6  

Witam!
    Potrzebuję fachowej porady w sprawie podłączenia uniwersalnego modułu domykania szyb w samochodzie Daewoo Nubira genII. Obecnie mam dołączoną centralkę AG-194 (schemat) do istniejącej instalacji centralnego w Nubirze. Chciałbym teraz dołożyć moduł domykania szyb, w taki sposób, że gdy zamknę auto pilotem to moduł zadziała. Centralkę AG-194 podłączyłem pod sterowanie masą(schemat). Czy przewody z modułu domykania szyb muszę ciągnąć do każdego boczku drzwi? Czy wystarczy podpiąć się pod master u kierowcy? Niby jest schemat z modułu, ale dla mnie troszkę nie wystarczalny i nie wiem od czego zacząć. Proszę o pomoc, jakiś opis co z czym połączyć? Pozdrawiam

0 3
  • #2 06 Sie 2013 01:25
    klakier3018
    Poziom 6  

Pomoże ktoś?

0
  • #3 09 Sie 2013 18:31
    klakier3018
    Poziom 6  

Rozpocząłem próby montażu, schody zaczęły się przy podpięciu szyby pasażera, przy zamknięciu auta z pilota rozpoczyna cykl zamykania szyby kierowcy, zamyka całą i przechodzi do szyby pasażera, szyba podchodzi do góry, po czym zatrzymuję się, przy podłączeniu kolejnej szyby tylniej lewej cykl wygląda tak: szyba kierowcy zamyka się cała, szyba pasażera to samo co wcześniej ujedzie z 5 cm do góry i zatrzymuje się, przechodzi do szyby lewy tył i tu jest ok zamyka całą, przy podłączeniu 4-tej szyby tj. prawy tył po zamknięciu z centralnego spala się bezpiecznik z na zasilaniu modułu domykania szyb, cały montaż zostawiłem i dziś od podstaw chcę wszystko przeanalizować, mam jednak kilka pytań do fachowców z tej dziedziny:

1. Czy istnieje możliwość że szyba pasażera się nie domyka do końca ponieważ jest jakiś opór na prowadnicy? Choć z panela nie ma żadnych problemów.

2. Co może powodować zwarcie i w efekcie spalenie bezpiecznika? (3 próby i 3 spalone bezpieczniki).

Poniżej załączam schematy - Nubira (schemat elektrycznych szyb) oraz schemat modułu domykania szyb oraz opis mojego montażu oraz schemat centralnego wstawionego niedawno - gdyby ktoś miała chwilę rzucić okiem i ewentualnie wyłapać błąd.

Zaczynam od dołu:
    1) Czerwony - podpięty równoległe do stałego plusa z centralnego zamka.
    2) Biały - podpięty pod zapalniczkę - (dostaję prąd przy przekręceniu kluczyka w pozycję ACC)
    3) Brązowy i Brązowo te przewody na razie rozpiąłem by nie paliło bezpiecznika.
    4) Fioletowy - wolny
    5) Czarny wiadomo masa stała - podpięty do stałej masy w karoserię.

Teraz przewody sterowania(od góry):
    1) Przecinam przewód ciemno-niebieski - kierunek silnik wpięty zółty, kierunek przełącznik żółto-biały. (szyba kierowcy)
    2) Przecinam przewód jasno-niebieski - kierunek silnik wpięty szary, kierunek przełącznik szaro-biały. (szyba pasażera)
    3) Przecinam przewód ciemno-zielony - kierunek silnik wpięty zielony, kierunek przełącznik zielono-biały. (szyba tył lewa)
    4) Przecinam przewód jasno-zielony - kierunek silnik wpięty niebieski, kierunek przełącznik niebiesko-biały. (szyba prawy tył)

Zostają przewody, które dają sygnał do centralki, czy podpinam dwa czy tylko jeden? Ja podpiąłem brązowy (-) do biało-czarnego z centralki na którym pojawia się (+) przy zamknięciu drzwi z pilota. Dodam jeszcze, że centralny zamek jest dokładany i podpięty wyzwalaniem masą.
    Rozumiem że przewody z modułu (brązowy i brązowo-biały) podpinam pod biały i biało-czarny z centralnego tak? Powielam pytanie czy oba brązowe z modułu trzeba wpiąć? Dodam jeszcze że po wpięciu modułu domykania szyb - na przewodzie brązowym mam (+) cały czas a na brązowo-białym miernik nic nie wskazuje (wskazuje to na masę).

0
  • #4 10 Sie 2013 18:51
    klakier3018
    Poziom 6  

temat zamknięty, poradziłem sobie sam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo