Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki dwucewkowe PIONEER TS-W1001DVC

05 Sie 2013 19:42 2187 13
  • Poziom 9  
    Witam nabyłem za grosze 2 głośniki pionierka i chyba za szybko się ucieszyłem bo dowiedziałem się ze są one dwucewkowe. Mianowicie chodzi mi o to jaki lub jakie wzmacniacze nabyć do tego zestawu mniej więcej do 800zl używane lub chociaz jaką moc maja miec. Przypuszczam ze może ta kwota nie wystarczyć.A jeśli tak czy mogą być to podobne mocami ale innych firm wzmacniacze? No i jak to podłączyć żeby najlepiej grały...bo już się zastanawiam czy ich nie sprzedać dalej.Oto specyfikacja oraz przykłady podłączenia głośników.
    Głośniki dwucewkowe PIONEER TS-W1001DVC

Maximum output power 800 Watt /400Watt rms
    Frequency response 18 - 2.500 Hz
    Lowest resonance frequency (Hz) 25 Hz
    Sensitivity (1W/1m) 86 dB
    Woofer size (cm) 25 cm
    Woofer material Metal coated Foamed IMPP cone subwoofer with Dual layer Urethane edge
    Voice Coil type 4-Layer Copper round wire long voice coils
    Dual 4Ω voice coils: 2 or 8Ω Yes
    Voice Coil bobbin type Slit Aluminium
    Pole Yoke Type Extended Vented & projected pole yoke
    Strontium Magnet Large
    Terminals Gold-plated
    Recommended sealed enclosure (Litres) 17
  • Moderator CarAudio
    Musisz poszukać wzmacniacz z ok 800W dla 4 ohm , bo choć teoretycznie możesz je spiąć na 1 ohm, to wzmacniacz stabilny do 1 ohma będzie trudniej dostać w tej cenie.
  • Poziom 9  
    To mam rozumieć ze musi to być wzmacniacz 2kanałowy 800Wrms i on wykorzysta te 2 głośniki w pełni tak?A gdybym kupił dwa wzmacniacze dwu kanałowe po 400Wrms?
  • Moderator CarAudio
    Najlepiej kupić dobre , duże mono lub wzmacniacz 2 kanałowy , który na mostku ma tyle ale w tej kasie ciężko coś doradzić . Można w sumie kupić coś markowego z 1kW na 1ohm ale to już raczej do łupania , no i nie muszę dodawać że taki wzmacniacz też ponad tysiak wyjdzie .
    Podobnie cenowo wyjdą 2 mniejsze wzmacniacze mono (ok 400w dla 2 ohm) , czyli każdy głośnik podpięty pod jeden monofoniczny wzmacniacz.
  • Poziom 9  
    Oki dzieki Ci bardzo za odpowiedz po przemysleniu kupie jednak coś dwukanałowego z mocą 400Wat na 4ohm podłącze jedna cewkę pod jeden i drugą pod drugi kanał bo to będzie chyba lepsze rozwiązanie ponieważ nie mam też pewności ze oby dwa głośniki działają prawidłowo w koncu kupiłem to u turasa który nawet tego nie testował i wizualnie maja dobry stan ani nie trzeszczy cewka i jak będzie ok to dokupię drugi Jeszcze raz dzięki;]
  • Moderator CarAudio
    Taniej kupisz mono z 400W dla 2 ohm .
  • Poziom 9  
    Skoro tak mowisz kolego to ok postaram się taki poszukać a według ktorego schematu to potem podłączyć.I rozumiem ze wtedy w pełni wykorzystam moc głosnika?
  • Moderator CarAudio
    Kupując np. u-Dimension EL-D61 lub Crunch GTi1500 (nie miałem)w pełni wykorzystasz ten głośnik , ba nawet lekka nadwyżka będzie .
  • Poziom 9  
    Prosze jeszcze o jedną mała poradę;D Znalezłem na allegro 4wzmacniacze za wmiarę przystępną cenę oto one:
    Rockford Fosgate P300-1 Moc RMS przy 2Ω 1 x 300 Wat Cena: 550zł
    AXTON C109 1 × 421 Watt Kanal 1 an 2 Ohm cena: 300zł
    Orion Cobalt 800.1 400rms przy 2ohm cena: 460zł
    Phase Evolution RS1 RMS power output 2 ohm, 13.8V: 500watts cena: 450zł

Według Ciebie która to najkorzystniejsza opcja;]?
  • Moderator CarAudio
    Oriona nie miałem , nowe RF to już nie to samo co sugeruje nazwa , a Axton pod 2 ohmami lubi się zagrzać i wyłączyć , więc brałbym Phase , bo 4 kanałówce RS4 można wiele zarzucić ale nie to że brakuje jej mocy ;)
  • Poziom 9  
    Dzięki kolego za pomoc w wyborze ;D kupiłem tą phease co mi doradziełeśi jeszcze jedną ale rs4 4x100w rms przy 4ohm i chce skompletować dobre audio chce do swojej beemki jeszcze dokupić głośniki 165mm i wygłuszyć furtki a potem jesli bedzie ok podłączyć następnego pionka z jeszcze jednym wzmacniaczem;D Mianowicie jakie byś polecił głośniki zastanawiam się nad hertzami hsk165.4 jeden gość ma na allegro podobno rozpakowane które mu nie pasowały do auta za 430zł tylko one maja 135wrms wiec raczej nie wystarczy mocy wzmacniacza na te głosniki bo jesli kupil bym te to na tyl kupil bym nowe hertz ale do 500zł. Masz jakiś inny pomysł na to wszystko?;]

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Dodam ze mam radio alpine ida-x001 i znalazłem fajne głośniki Gladen M165 tylko ze sa 3ohm 100w rms czy jak bym cztery takie podłączył pod ta czterokanałowke to da rade?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zacznij od FAQ Nazara

Ten kolo sprzedaje już bóg raczy wiedzieć który komplet na tym patencie.
  • Poziom 9  
    Kolego poczytałem troche i wzmacniacz gdy ma 4ohm 4x100wrms gdy dostanie głosnik 100w rms 3ohm bedzie dostawal o1/4 wiekszy prad przy niezmiennym napięciu ale nie wiem czy nie bedzie sie dosć grzał wiec co mówicie próbować pod taki wzmacniacz podpiąć te gladeny? Czy lepiej podpiąć 100W 4ohm?
  • Moderator CarAudio
    Poczytaj teraz do ilu ohm jest stabilny ten wzmacniacz na kanał i ...wyciągnij wnioski.