Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za słaby sygnał nie dociera do wszystkich pomieszczeń

05 Sie 2013 20:15 1794 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z za słabym sygnałem. Wszystkie kanały odbieram tylko w 1 pomieszczeniu ( 2-3 kreski na 7 ), w 2 pomieszczeniach z 2 multipleksów ( 1-2 kreski ), w pozostałych brak sygnału. Po podłączeniu telewizora od razu za rozgałęźnikiem ( pół metrowy kabel ) pokazało również 2-3 kreski, natomiast przy podłączeniu przed rozgałęźnikiem sygnału nie było w ogóle.

Antena Dipol 19/21-69 (A1910R)
    Rozgałęźnik Signal R-8 (R60108)
    Kable YWDXpek 75-1,05/4,8 długości od anteny do rozgałęźnika około 4,5m, od rozgałęźnika do gniazd od 4 do 25m.
    Telewizor philips 32pfl5604h
  • Poziom 39  
    Coś takiego + wszystkie złącza F (przy odbiornikach metalowe wtyczki wkręcane w wtyk F) + wymiana kabli (tam gdzie jest zbyt duże tłumienie) na dobry z miedzianym rdzeniem i ekranem z kilku(nastu) cienkich żył miedzi.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zakardo napisał:
    Mam problem z za słabym sygnałem. Wszystkie kanały odbieram tylko w 1 pomieszczeniu ( 2-3 kreski na 7 ), w 2 pomieszczeniach z 2 multipleksów ( 1-2 kreski ), w pozostałych brak sygnału.

Uzyskać lepszy sygnał z anteny,
    gdzie ona jest, przeszkody terenowe, dom , bloki, wzmacniacz antenowy jest, symetryzator, zasilacz?.
    Zakardo napisał:
    Rozgałęźnik Signal R-8 (R60108)

A sprawdzałeś ile decybeli tłumienia ma ten rozgałęźnik?. ;) .
    Zakardo napisał:
    do gniazd

A gniazda jakie, instalacja na gwiazdę, czy szeregowo?.
  • Poziom 8  
    Zapomniałem dodać profilu
    Za słaby sygnał nie dociera do wszystkich pomieszczeń
    Antena jest na kominie ~8 m nad terenem, przeszkód raczej nie ma (osiedle domków jednorodzinnych w oddali widać jakiś drobny lasek). W instalacji nie ma nic poza anteną, kablem, rozgałęźnikiem, kablem i gniazdem. Gniazda z serii Ospel gazela. Instalacja na gwiazdę (każde gniazdo jest końcowe)
  • Poziom 39  
    Jeśli jeden TV odbiera dobrze to problem nie leży po stronie anteny tylko złego rozdzielenia. Podstawowym problemem jest tłumiący rozgałęźnik ale mogą być też inne w postaci kabli o zbyt dużym tłumieniu lub wręcz uszkodzonych. Antena nie jest od tego żeby "wyprodukować" sygnał dla wszystkich odbiorników. Od tego jest rozdzielacz aktywny. W rozwiązania pasywne można się bawić przy 2 odbiornikach przez ścianę. W instalacjach antenowych nie mam mowy o przymykaniu oka na drobne niedociągnięcia. Wszystkie złącza muszą być zrobione perfekcyjnie, zabezpieczone przed wilgocią nawet tam gdzie pozornie wilgoci brak. Im mniej jest połączeń tym lepiej.
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.

Akurat w tym przypadku, czyli 3,9km od nadajnika 19-elementowa antena powinna: "wyprodukować" aż za nadto sygnału do pasywnego podziału na 8 odbiorników.
    Coś jest niestarannie wykonane, jest jakiś błąd/błędy montażowe albo kable wyjątkowo marne.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Poziom 8  
    Spróbuję wykorzystać inny kabel na linii antena - rozgałęźnik. Czy to jest normalne, że przed rozgałęźnikiem TV nie wykrywa sygnału?
  • Poziom 26  
    W Twoim przypadku, przed rozgałęźnikiem sygnał może być zbyt silny i może zatykać odbiornik...
  • Poziom 8  
    Przed rozgałęźnikiem mam za silny sygnał, a za już dość słaby. Czyli zły rozgałęźnik
    Zakardo napisał:
    Przed rozgałęźnikiem mam za silny sygnał, a za już dość słaby. Czyli zły rozgałęźnik

KOCUREK1970 napisał:
    A sprawdzałeś ile decybeli tłumienia ma ten rozgałęźnik?. :) .

I to może być odpowiedz.
    No właśnie!,
    pozostaje Ci znaleść rozgałęźnik który jest taki sam a ma mniejsze tłumienie, lub podłączyć rozgałęźnik aktywny.