Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony bravia kdl32ex421 - jak podłączyć do Technics sheh76

MaistoO 05 Sie 2013 21:16 2097 11
  • #1 05 Sie 2013 21:16
    MaistoO
    Poziom 7  

Witam, postanowiłem ostatnio podłączyć Tv j.w. do swojej wiekowej już wierzy. Co prawda ma ona juz kilka lat ale od nowości praktycznie nie była używana a jeśli nawet to tylko do słuchania CD. pierwsze co mi przyszło do głowy to podłączenie do wyjścia na słychawki. pomyślałem i zrobilem, udałem się do sklepu zakupiłem kabel - mały jack -> 2x chinch. Niestety system surrond nie działa jak powinien. Tak więc obie instrukcje do rąk i heja. podpinam jak w instr tv i w wierzy nie wydobywa się dźwięk, w instr wierzy natomiast nie ma jako takiego schematu. proszę o pomoc, na dole zamieszczam foto wyjść w tv oraz w wierzy.

Bravia

Technics

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę poprawić.
    Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić pisownię! [P.]

0 11
  • #3 05 Sie 2013 22:44
    anmedia
    Poziom 39  

Ten TV ma specjalne wyjscie na jack (konfigurowalne z menu TV). Niestety tak fatalna jakosc zdjec nie pozwala na pokazanie gdzie sie znajduje.

MaistoO napisał:
    Niestety system surrond nie działa jak powinien

A jak powinien dzialac. To system analogowy, wiec rewelacji nie oczekuj.

0
  • #4 06 Sie 2013 15:36
    MaistoO
    Poziom 7  

oka rozumiem ze sys. analogowy. patrzac z tyłu na tv ma on wyjscie na 5.1 wierza zas wejscie na 6.1 a ja podłączając jako dvd nie mam idealnego dzwieku surrond a chciałbym wycisnąć wszystko z tego sprzetu.

0
  • #5 06 Sie 2013 17:24
    anmedia
    Poziom 39  

MaistoO napisał:
    patrzac z tyłu na tv ma on wyjscie na 5.1 wierza zas wejscie na 6.1

Pokaz mi gdzie TV ma kompatybilne wyjscie z wejsciem we wzmacniaczu. O DVD nie piszemy, bo nie znamy ani modelu, ani jego ewentualnych wyjsc.

0
  • #6 06 Sie 2013 18:28
    irek6311
    Poziom 33  

MaistoO napisał:
    oka rozumiem ze sys. analogowy. patrzac z tyłu na tv ma on wyjscie na 5.1 wierza zas wejscie na 6.1 a ja podłączając jako dvd nie mam idealnego dzwieku surrond a chciałbym wycisnąć wszystko z tego sprzetu.
    Z telewizora możesz uzyskać lepszy dżwięk bo ma cyfrowe wyjście fonii ale ta wieża co masz do tego się nie nada ,
    DVD też nie zagra lepiej na tej wieży więc najlepiej zakup taką z cyfrowym wejciem fonii albo odpuść temat dżwięku Surround .

Edit:
    Soundbar ewentualnie kupić z wejściami cyfrowymi (optyczne takie jak w TV) i problem się rozwiąże .

0
  • #7 06 Sie 2013 19:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Wieża ma zainstalowane wejścia (RCA) 5.1 dla zewnętrznego dekodera dźwięku cyfrowego. Takiego, jak na zdjęciu poniżej.

Ale przy cenie $60 (Amazon) to nie wiem, czy warto w to inwestować.

0
  • #8 06 Sie 2013 19:45
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Ale przy cenie $60 (Amazon) to nie wiem, czy warto w to inwestować.

Cena nie jest wygorowana, wiekszym problemem jest sam dekoder, ktory jedynie potrafi zamienic sygnal (zdekodowac) z wejscia cyfrowego bezposrednio na 6 kanalow. Jesli posiada DVD z wyjsciem 6 chinch to urzadzenie jest zbedne (wychodzi na to samo - pisze o samym DVD, w przypadku podpiecia pod TV jest to jakas opcja).

Choc samo urzadzenie dobre jako ciekawostka.

0
  • #9 07 Sie 2013 11:32
    MaistoO
    Poziom 7  

Tv ma wyjscie 5.1 wieża ma wejscie 6.1 myślałem że można to jakoś podłączyć zamiast zwyklego wyjścia na słuchawki ale jeśli nie ma takiej opcji to dziękuje bardzo za wyczerpujące odp i uważam że temat jest do zamknięcia

0
  • #10 07 Sie 2013 11:33
    anmedia
    Poziom 39  

MaistoO napisał:
    wieża ma wejscie 6.1

A gdzie niby masz to 6.1 bo z tego co ja widze jest to tradycyjne 5.1?

0
  • #11 07 Sie 2013 11:35
    MaistoO
    Poziom 7  

"dvd 6inch input" jak dla mnie (totalnego laika w tym temacie) jest to wejście 6.1

A i co to jest VCR ext in i out

0
  • #12 07 Sie 2013 11:41
    anmedia
    Poziom 39  

Nie, to jest 5.1 przy czym to ".1" to wlasnie woofer.

Dodano po 3 [minuty]:

VCR oznacza magnetowid. "EXT" oznacza Exit - wyjscie. Dlatego masz tam In - wejscie i Out - wyjscie. W innych markach po prostu jest to TAPE.

0