Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera WP12 - Silnik gaśnie zaraz po uruchomieniu

05 Aug 2013 21:57 6486 8
  • Level 9  
    Witam. Mam pewien mały problem, otóż czasami gaśnie mi silnik zaraz po uruchomieniu, zawsze na ciepłym a kiedyś zazwyczaj na zimnym. Jak włączę zapłon to na chwilę silnik się uruchomi ale po pół sekundzie gaśnie. Gdy ponownie uruchamiam silnik to powtarza sie sytuacja. Wskazówka obrotów wzrasta normalnie do 1000-1200 obr/min ale momentalnie spada, silnik zaczyna się dusić i gaśnie.Czasem obroty spadną prawie do zera ale jakimś cudem silnik "załapie" i mimo wszystko uruchomi się. Dzieje się tak do momentu gdy jak obroty zaczynają już spadać i dodam trochę gazu to wtedy silnik załapuje i już pracuje normalnie. Nie jest to jakaś wielka uciążliwość ale wydaje mi się, że coś jest nie tak. Poza tym silnik pracuje bez żadnego problemu, przynajmniej tak mi się wydaje. Czasem tylko wydaje mi się, że czasem braknie mu trochę mocy przy wyprzedzaniu, że gdy nacisnę mocniej gaz to mimo wszystko powoli przyśpiesza i dopiero po jakimś czasie jakby "wystrzelił z gumy" i dostaje kopa. Dzieje się tak od jakiegoś roku i w tym czasie kolega podłączył go pod kompa i nie wykazało żadnych błędów. Świece też wymieniałem niedawno więc to nie jest problem świec. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Silnik 1,8 benzyna, 2002 rok.
  • TespolTespol
  • Level 25  
    Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Jakie ciśnienie dostaje z pompy? Dlaczego wszyscy od razu: komp? Trochę mechaniki też tam jest (na szczęście).
  • TespolTespol
  • Level 9  
    U mnie niestety nie ma filtra paliwa, podobno jest tylko jakieś sitko w zbiorniku. Co do ciśnienia na pompie to nie wiem jakie jest bo musiałbym podłączyć pod kompa,którego nie posiadam.
  • Level 25  
    Zapomnij wreszcie o kompie. A to co to jest: Nissan Primera WP12 - Silnik gaśnie zaraz po uruchomieniu
    jak nie filtr paliwa do Nissan Primera 1,8? - rysunek ze strony sklepu. Filtr ma każdy samochód (obojętnie diesel czy benzyna).
    W P12 jest pod podłogą przy zbiorniku paliwa po lewej stronie za tylnym kołem. Trzeba zdemontować plastykową osłonę która łaczy się ze zderzakiem i podłogą auta. Przy montażu zwróć uwagę na właściwy kierunek przepływu paliwa.
    A ciśnienie zmierzysz ciśnieniomierzem, którego zapewne też nie masz. Odżałuj na pomiar 50 zł i udaj się do warsztatu.
  • Level 9  
    robin161 wrote:

W P12 jest pod podłogą przy zbiorniku paliwa po lewej stronie za tylnym kołem. Trzeba zdemontować plastykową osłonę która łaczy się ze zderzakiem i podłogą auta.

Byłem w dwóch warsztatach i żaden z mechaników nie znalazł tego filtra :cry: Poniżej wkleiłem zdjęcia tych miejsc o których napisałeś i ja tam nic nie widzę. Niestety miałem ograniczony dostęp do podwozia auta
    miejsce po odkręceniu plastikowej osłony pomiędzy zderzakiem a tylnym lewym kołem
    następne trzy fotki to miejsce w okolicach baku.

jak coś widać na tych fotkach gdzie może być ten filtr paliwa to proszę o wskazanie tego miejsca.
  • Level 19  
    A może w tym egzemplarzu takiego filtra nie ma?
  • Level 25  
    Filtr musi być - sprawdzałeś po drugiej stronie? Powinien być pomiędzy kołem zapasowym a zderzakiem. Idź po przewodach paliwowych od przodu zbiornika i dojdziesz. Jakie masz ciśnienie paliwa?
  • Level 1  
    Ja tez nie umiem go zlokalizowac;/
  • Level 24  
    robin161 wrote:
    Zapomnij wreszcie o kompie. A to co to jest: Nissan Primera WP12 - Silnik gaśnie zaraz po uruchomieniu
    jak nie filtr paliwa do Nissan Primera 1,8? - rysunek ze strony sklepu. Filtr ma każdy samochód (obojętnie diesel czy benzyna).

A ciśnienie zmierzysz ciśnieniomierzem, którego zapewne też nie masz. Odżałuj na pomiar 50 zł i udaj się do warsztatu.

No nie każde auto posiada filtr paliwa, peugeot 307 np, ad2 nie każde auto posiada kruciec przy listwie do pomiaru ciśnienia, peugeot'y takowe posiadają w postaci wentla takiego jak przy kołach, nissan może nie mieć więc zgadzam się Robinem aby na warsztacie wykonano pomiar. Pragnę nadmienić iż autor tematu sam może skontaktować smok pompy paliwa, dostęp p kanapą najprawdopodobniej.