Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

voyager 2.4 b+g - dusi go i strzela na benzynie i gazie

zloty_tomcio 05 Aug 2013 23:05 3198 9
    zloty_tomcio
    Level 8  
    Witam wszystkich forumowiczów i zwracam się o pomoc;mianowicie:
    posiadam chryslera voyagera 2.4 b+sekwencja,98r i mam z nim taki problem:
    przy jeździe nawet na benzynie(obojętne czy na zimnym czy ciepłym silniku) przy raptownym dodaniu gazu dusi go,muli i strzela.Nawet przy odpaleniu go i tzw.przygazowawaniu dochodzi powiedzmy do 5.5 tyś.obrotów,przymula go i spadają,po ponownym dodaniu gazu dochodzi do max 4tyś i też go dusi.
    Dodam iż voyek jest po wymianie świec,przewodów,cewki i czujnika wałków i ...skończyły mi się pomysły,potrafił by ktoś mi pomóc????z góry dzięki.
    slawek87
    Level 19  
    Sprawdzałeś ciśnienie paliwa?
    zloty_tomcio
    Level 8  
    sprawdzałem
    Mefyoo
    Level 13  
    Witam, mam podobny problem, rozwiązałeś już swój ?
    zloty_tomcio
    Level 8  
    rozwiązałem,wytłukłem katalizator i śmiga i wbrew niektórym opiniom spalanie jest takie same a może nawet trochę mniejsze.
    Mefyoo
    Level 13  
    ok, u mnie to już było zrobione, stawiam na cewkę zapłonową ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć czy można założyć od innego 2.4 z inną wtyczką i kolorami kabli
    zloty_tomcio
    Level 8  
    sprawdź najpierw przewody i świece,a w gazie masz swojego voyka?
    Mefyoo
    Level 13  
    świece wymieniałem już parę razy, po założeniu nowych parę set km jest ok, przewody też poszły nowe, problem jest tak samo na benzynie jak i na gazie i to przed założeniem gazu już występował. Wygląda to na przebicie ale jak już to wewnątrz cewki
    zloty_tomcio
    Level 8  
    Też bym obstawiał cewkę,ale może też być czujnik położenia wałków bo rozmawiałem ze specem od voyków i mówił że też daje takie objawy.
    Mefyoo
    Level 13  
    Problem rozwiązany, trzeba było założyć przewody feryttytowe, wszystkie problemy zniknęły, można wrzucić 5 bieg i przy 1 tyś obr. dać gaz do spody i nie kichnie. Przewody kosztowały 120 zł z przesyłką kupione na stronie z częściami do amerykanów.