Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWO/D 6330 P - chrobotanie w bębnie - chyba kosz

06 Sie 2013 07:01 2670 9
  • Poziom 7  
    Witam!

Czytałem Was wielerazy - i dzięki wam nie wymieniłem pralki miesiąc temu tylko zacząłem sam naprawiać.

Najpierw wymieniłem pomę wody - udało się - ale teraz mam inny problem.

Podczas prania pralka wydaje raczej normlane dżwięki (choć dziś nie jestem tego do końca pewien) przy wirowaniu zaczyna się chrobotanie. Jakby kosz ocierał o plastikowy bęben od środka. Nie wiem czy jest sens naprawiać i jak się do tego zabrać.

Naczytałem się o bębnach rozbieralnych i nierozbieralnych i wydaje mi się - że ten benben, który mam jest rozbieralny. Widać miejsce złączenia i coś jakby zatrzaski.

Pomóżcie!!!
  • Poziom 42  
    marczewskim.1975 napisał:
    Podczas prania pralka wydaje raczej normlane dżwięki (choć dziś nie jestem tego do końca pewien) przy wirowaniu zaczyna się chrobotanie. Jakby kosz ocierał o plastikowy bęben od środka. Nie wiem czy jest sens naprawiać i jak się do tego zabrać.
    Jeśli bęben ociera,o obudowę, to luzy w łożyskach są wyczuwalne. Chwyć za kosz w okienku,w którym wkłada się pranie. Jak kosz da się unieść do góry, to nie ma wątpliwości.
  • Poziom 7  
    Dzięki za szybką reakcję.

Jak wrócę do domu to sprawdzę ale wydaje mi się, że kosz da się unieść.

Wczoraj zmieniałem pasek - w hurtowni dali mi troszkę inny (cyferki się niezgadzają) twierdzą, że ten stosowany jest jako 1239/1238 - po założeniu i wirowaniu bez wsadu wszystko było w porządku. Wirowała aż miło było posłuchać.

Wiec poszedł wsad i pranie na godzinę. Na 5 minut przed koncem znów chrobotanie jakby kostkami rzucac z prędkością odrzutowca.

Jak ruszam bębnem ręką to raz jest dobrze a raz nie - zauważyłem, że jak troszkę podciągnę bęben od strony drzwiczek to cichnie a jak moniej nacisnę to chrobocze.
  • Poziom 42  
    Jeśli łożyska są kiepskie, to po zdjęciu paska,obracając bębnem, też są "słyszalne". Przy dobrych łożyskach bęben obraca się bez odgłosów.
  • Poziom 7  
    Właśnie dlatego nie daje mi to spokoju.

Jak zdjąłem pasek i obracałem samym kołem to raz jest dobrze a za chwilę chrobocze. Tak jakby ten kosz nie trzymał sie sztywno na swoim miejscu.

Myślałem, że to amrtyzatory ale one przecież odpowiadają za pozycję bębna a nie za pozycję kosza.

Tylko pytanie, czy sam dam radę wymienić łożyska - jeżeli wogóle bęben jest rozbieralny. Zrobię zdjęcia popołudniu to umieszczę.
  • Poziom 42  
    Widać miejsce złączenia i coś jakby zatrzaski.
    To wskazuje,że bęben jest rozbieralny.Inaczej nie mogę potwierdzić,bo w sprawie napraw pralek,nie jestem"zawodowcem".
  • Poziom 7  
    OK. Narazie dzięki i za tę garść informacji.

Popołudniu wstawię zdjęcia bębna. Może uda się stwierdzić czy rozbieralny.

I sprawdzę w hurtowni czy do tego modelu możliwe jest dokupienie łożysk i ile to kosztuje.

Bo nie wiem czy jest sens takiej walki.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie - kosz w bębnie się porusza. Puk puk puk

Więc wygląda na to że to łożysko. Niestety w hurtowni dowiedziałem się, że podobno w tym modelu bęben nierozbieralny. A naprawa lub wymiana bębna może się skończyć kosztem 700 zł więc chyba dam sobie na luz.

Dla upewnienia się załączam zdjęcia bębna. Mi on wygląda na rozbieralny ale co ja tam o tym wiem.

A pralkę dziś skręciłem - chodzi narazie - i niech chodzi jak będzie chrobotać niech chrobocze. Aż padnie.

Pozdrawiam
    Whirpool AWO/D 6330 P - chrobotanie w bębnie - chyba kosz Whirpool AWO/D 6330 P - chrobotanie w bębnie - chyba kosz Whirpool AWO/D 6330 P - chrobotanie w bębnie - chyba kosz
  • Specjalista AGD
    Więc wygląda na to że to łożysko. Niestety w hurtowni dowiedziałem się, że podobno w tym modelu bęben nierozbieralny. A naprawa lub wymiana bębna może się skończyć kosztem 700 zł więc chyba dam sobie na luz.

Dwie sekundy wystarczyło:
    1. PNC na 85 i odpowiedź, czy łożyska są wymienne.
    2. Jeżeli wymienne, to dwie i pół paki jesteś biedniejszy, ale masz sprawną pralkę.
    3. Jeżeli łożyska niewymienne, to o koszt cztery i pół paczki jesteś biedniejszy, chyba, że trafisz na kowala, który nie zna się na rzeczy i będzie bredził o zbiorniku, który przekroczy dwa razy wartość nowej pralki.

Sorry. Kowalem nazywamy Pana, który rozcina zbiorniki i je nazad klei...
    A serwisantem z kolei tego, który prostuje powyższą tezę.

:)

Ale masz problem... :wink:
  • Poziom 7  
    859296049003

Numer serwisowy - proszę bardzo

Co do Twojej wyceny - interesująca - tylko gdzie ja znajdę w Białymstoku "nie kowala"

Pozdrawiam