Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H 1.6 XEP sprężarka nie załącza się

06 Sie 2013 07:13 4215 7
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam ogromny problem z klimatyzacją (climatronik) w Astrze H 1.6 (silnik Z16XEP).
    W zeszłym roku było wszystko dobrze, przez zimę nie była używana i od wiosny nie pracuje. Sprężarka w ogóle się nie załącza. Pierwszym krokiem było nabicie, ale nie przyniosło to skutku (w układzie jest 450g czynnika). Po podłączeniu do komputera stwierdzono błąd: za niskie napięcie cewki sprężarki. Dodam, że jest to sprężarka z elektrozaworem. Samochód trafił do ASO, gdzie zdiagnozowano usterkę w instalacji elektrycznej sterującej sprężarką. Po tygodniu naprawy zmienili zdanie, że to nie instalacja jest winna tylko panel sterowania nawiewem (wszystko poza klimą działa prawidłowo). Niestety nie mieli żadnego na podmianę, a koszt nowego to ponad 1500zł! Zacząłem sam sprawdzać instalację elektryczną i natrafiłem na uszkodzoną kostkę przy lewym kole w której były zaśniedziałe styki. Wyczyszczenie nic nie pomogło. Na przewodach biegnących do sprężarki nie ma żadnego napięcia.
    Co powinienem jeszcze sprawdzić? Czy można jakoś zdiagnozować ten panel? Jakim sygnałem sterowany jest zawór sprężarki (stałe 12V czy może PWM)? Byłbym wdzięczny za schemat elektryczny układu klimatyzacji i wszelkie sugestie.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 35  
    Raz w roku wpada do mnie taka Astra z niedziałającą świeżo nabitą klimą. Problem niedziałający kompresor . Wystarczy komputerem uruchomić elementy wykonawcze ( spręzarkę klimryzacji) i działa dopóki gaz nie ulotni sie do atmosfery . Niewiem dlaczego tak jest .
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Co oznacza "komputerem uruchomić elementy wykonawcze"?
  • Poziom 17  
    spręzarka sterowana jest PWM
  • Poziom 10  
    To że jest sterowana PWM już udało mi się ustalić tylko nie bardzo wiem jak go poprawnie zmierzyć?. Zauważyłem, że po uruchomieniu silnika, gdy włączam klimatyzacje na moment podnoszą się obroty do 1000 i po chwili wracają do 800. Dzieje się tak tylko raz po odpaleniu, każda kolejna próba włączenia nie przynosi żadnej reakcji.
  • Poziom 2  
    Czy udało się komuś rozwiązać problem, który opisuje marcinek29. Borykam się z dokładnie takimi samymi obiawami w astrze 1.7CDTI 80km z tą różnica że u mnie na przewodach przy sprężarce pojawia się napięcie 2V. Pomożecie?
  • Poziom 2  
    Mógłby ktoś podać schematy instalacji klimatyzacji do Astry H. Z 16 XER ??
    Dzięki
  • Poziom 9  
    Często gnije przewód do elektrozaworu, ten od dołu kompresora.