Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo regulator obrotów nawiewu

zdanek15 06 Aug 2013 09:04 6288 1
 • #1
  zdanek15
  Level 26  
  Witam. Chciałem odnowić ten temat ze względu na dosyć często występującą usterkę wentylatora w Fiacie Stilo a moim zdaniem zbyt słabo opisaną.
  Właśnie z tego powodu zmarnowałem całą niedzielę czyli około 10 godzin na naprawie tej płytki. Trudność polegała na tym, że po pierwotnym odmoczeniu w nitro /u mnie leżało tydzień/ ale to dlatego ze zapomniałem o tym a klient pojechał na urlop, okazało się ze rezystory smd które to zawsze tam się uszkadzają do tego stopnia zgniły, że zniknęły pod warstwą korozji.Znalezienie jakiegokolwiek schematu czy logicznego zdjęcia zajęło mi 2 godziny i m/n dlatego publikuję ten post. Na zdjęciu zaznaczone są elementy które na mojej płytce "zniknęły ". Z racji tego że słabo widać to opiszę: 2 rezystory 104, jeden 472 i jeden 331, ale ja zastosowałem z jakiejś tam płyty z przydasi 301 i działa to normalnie. Co do rezystora 472 też pewności nie ma bo z mojego został tylko napis 2, ale on stoi między bazą a emiterem w masie, więc specjalnie wielkiego wyboru nie było ale wydaje mi się że tam powinien być 272. Ale na tym działa. Oczywiście trzeba obejrzeć to dokładnie i polutować bo jest tam zawsze mnóstwo zimnych lutów!!! Najlepiej robić to pod mikroskopem, bo chłopaki trochę przesadzili z miniaturyzacją. :) Aha zdjęcie nie jest mojego autorstwa. Pozdrawiam naprawiaczy klimatronika w Stilo.Tak naprawdę to myślę że koledzy mający doświadczenie w tej gestii mogliby dopisać coś do tego tematu bo naprawdę nie ma dokumentacji do tego/przynajmniej w necie/
  Fiat Stilo regulator obrotów nawiewu

  Moderated By tzok:

  Poprawiłem sposób umieszczenia obrazka.

 • #2
  grzewo1
  Level 10  
  Zdaję sobie sprawę z odgrzewania kotleta, jednak po za tym postem nic nie mogę znaleźć. Można wiedzieć jakie były objawy uszkodzenia tego regulatora? U mnie działa tylko połowa zakresu mocy. Co w takiej sytuacji powinienem wymienić?