Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus 1,6 GLI 2001 - BRAK ISKRY

06 Sie 2013 11:40 2094 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem z autem POLONEZ Caro Plus 1,6 GLI rocznik 2001. Problemem jest brak iskry. Ale może od początku:
    2 tygodnie temu profesjonalny serwis samochodowy założył mi w nim instalację gazową LPG. Autko działało bez najmniejszych problemów. Tydzień temu wysiadła mi w nim kostka od stacyjki - wymieniłem na identyczną pojeździłem 3 dni bez problemu. W poniedziałek pojechałem nim do pracy bezproblemowo, przyszedł fajrant wsiadam i nie mogę odpalić auta. Zacząłem szukać przyczyny i do tej pory nie znalazłem. Dodam że sprawdziłem już:

POMPKA PALIWA - SPRAWNA ŚCIĄGNĄŁEM ZBIORNIK I NA KRÓTKO PLUJE BENZYNĄ
    CEWKĘ - SPRAWNA NA 100%
    ŚWIECE - SPRAWNE NA 100%
    CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU - SPRAWNY NA 100%
    KOMPUTER BOSCHA - SPRAWNY NA 100%
    WSZYSTKIE BEZPIECZNIKI I KOSTKI - SPRAWNE NA 100% ŻADNA NIE PRZEPALONA
    WSZYSTKIE PRZEWODY I KABLE
    WYCZYŚCIŁEM WSZYSTKIE MASY

Auto jest na jednopunktowym wtrysku BOSCHA

Auto nie ma immobilizera na 100% kluczyk jest cienki, żadnych alarmów itp.

Przekręcam kluczyk rozrusznik kręci jak wściekły, szkoda nowego akumulatora tylko.

Największym problemem jest to że nie mogę znaleźć schematu instalacji elektrycznej do tego modelu (to rocznik 2001), schematy jakie znalazłem w innych tematach - żaden nie jest poprawny, bo u mnie inaczej rozchodzą się kable. Również ten z książki serwisowej jest inny.

Bardzo Proszę o pomoc. Jeżeli ktoś dysponuje najnowszym schematem instalacji elektrycznej do POLONEZA Caro Plus 1,6 GLI 2001 proszę o jej udostępnienie. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Nie wiem czy u Ciebie występuje czujnik uderzeniowy znajduje się on w okolicach akumulatora. Czerwony lub czarny przycisk może po prostu "wyskoczył". Zobacz może wystarczy go wcisnąć.
  • Poziom 2  
    Janek1815 dziękuję za pomoc. Niestety nic takiego jak czujnik uderzeniowy nie występuje w pobliżu miejsca zabudowy akumulatora.