Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta RS6500 - Nie włącza się.

ut 06 Aug 2013 11:48 4794 10
    ut
    Level 13  
    Witam.
    Mam problem z radiem Manta RS6500, a dokładnie nie chce się włączyć, brak jakiejkolwiek reakcji. Problem zaczął się po podłączeniu radia, podłączyłem wszystko tak jak na schemacie, czyli ACC i back up do plusa, a gnd do minusa, radio się uruchomiło wszystko działało, postanowiłem je rozłączyć, aby podłączyć głośniki oraz pendrive i po tych czynnościach radio wogóle sie nie uruchamia, bardzo proszę o pomoc.
    dr.hannibal
    Level 22  
    ut wrote:
    aby podłączyć głośniki oraz pendrive i po tych czynnościach radio wogóle sie nie uruchamia

Rozłącz te elementy i podłącz samo zasilanie tak jak na początku i sprawdź czy radio ruszy.
    ut
    Level 13  
    Też nie chce się uruchomić, cos jest nie tak pobór prądu = 0 wskazuje mi miernik.
    dzimi
    Moderator
    ut wrote:
    Też nie chce się uruchomić, cos jest nie tak pobór prądu = 0 wskazuje mi miernik.
    - mierzysz prąd czy napięcie? Bo jeśli napięcie to szukaj uszkodzonego bezpiecznika, a jeśli prąd to najpierw sprawdź czy masz prawidłowe napięcie na zasilaniu.
    ut
    Level 13  
    Mam prawidłowe, bezpiecznik jest sprawny, ale radio nie pobiera prądu. Postanowiłem sprawdzić napięcie na pinach wyjściowych do panelu radia i ku mojemu ździwieniu na każdym z pinów (widocznych na obrazku poniżej), napięcie jest równe napięciu zasilania.

Manta RS6500 - Nie włącza się.
    dzimi
    Moderator
    Skoro przed rozłączeniem działało a teraz nie, sprawdź czy wszystko dobrze podłączone. Jeśli rado nie jest na gwarancji - możesz je rozebrać i sprawdzić czy dochodzą napięcie do układów zasilających w radiu- stabilizatory napięcie itp.
    Dziwne to co piszesz - zupełnie nie ma sensu. Chyba ze coś nieprawidłowo mierzysz........
    ut
    Level 13  
    Dlaczego dziwnie? A gdyby dioda zabezpieczająca przed cewką niedziałała prawidłowo możliwe to jest, że nie będzie można również uruchomić radia?
    dzimi
    Moderator
    ut wrote:
    A gdyby dioda zabezpieczająca przed cewką niedziałała prawidłowo możliwe to jest, że nie będzie można również uruchomić radia?
    - ale to tylko nastąpi podczas odwrotnego podłączenia zasilania, a z tego co piszesz nic takiego nie nastąpiło. I nie pojawi się na złaczu panela takie zasilanie jak napisałeś.
    ut
    Level 13  
    Ale mój miernik pokazuje takie napięcie. Nie znam wcześniejszej historii tego radia, kolega mi je dał, no ale gdyby ta dioda była spalona to mogłyby być takie objawy?
    dzimi
    Moderator
    Weź je na warsztat, rozkręć, podłącz pod zasilacz, sprawdź napięcia, itd.
    ut
    Level 13  
    Problem został rozwiązany, przyczyną jego była przepalona ścieżka od masy, najbardziej zastanawiało mnie to przy naprawie tego radia, dlaczego bezpiecznik (jedyny) był w szeregu na wejściu "BACK UP", a nie ACC, ale cóż to tylko wiedzą elektronicy firmy Manta, czyli specjaliści z CHIN.