Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena do mpeg4 - Jak podłaczyc antenę bez zasilacza,czy da radę coś odebrać?

06 Sie 2013 15:00 4248 7
 • Poziom 20  
  Mam problem z podłączeniem anteny.Antena chyba musi mieć zasilacz 12v którego niestety brak .Zastanawiam się czy mógłbym podłączyć to bez zasilacza i spróbować odbierać chociaż parę kanałów.Jeżeli tak to co gdzie podłączyć do tej płytki?Chodzi oczywiście o grot anteny i te siateczkę co gdzie??
 • flexghzflexghz
 • Poziom 26  
  Antena którą posiadasz ro antena logarytmiczna, jej wyjściowa impedancja falowa to 75 Ω. Nie wymaga ona symetryzatora. Po zdemontowaniu wzmacniacza przy antenie pozostaje cybant którym zaciskasz oplot kabla, natomiast przewód sygnałowy kabla antenowego podłączasz pod pozostały po wyjęciu wzmacniacza zacisk anteny. Oczywiście wówczas nie potrzeba, a nawet ze względu na zwarcie nie wolno podłączać żadnego zasilacza do anteny.
 • flexghzflexghz
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.

  niewiem1979 napisał:
  Zastanawiam się czy mógłbym podłączyć to bez zasilacza i spróbować odbierać chociaż parę kanałów.Jeżeli tak to co gdzie podłączyć do tej płytki

  Kolega napisał a ja pozwolę sobie na przedstawienie formą graficzną - co i jak - zrobić aby działało poprawnie.

  Antena do mpeg4 - Jak podłaczyc antenę bez zasilacza,czy da radę coś odebrać?


  Pozdrawiam.
 • Moderator
  Ja tylko dodam że poprzednik tego wzmacniacza typu LG1 ma zakaz stosowanie w RP. W Tychach nie ma potrzeby go stosować a nawet jest tylko utrudnieniem. Sygnały są BARDZO silne.
  "Ręcamy i nogamy" podpisuję się pod powyższym by zdemontować ten wzmacniacz...
 • Poziom 20  
  Wydaje mi się ze w Tychach powinienem coś złapać na zwykłym kablu...nawet bez anteny...niestety siła sygnału 0..najprawdopodobniej uszkodzony dekoder mpeg4 w tv.Dzwoniłem do serwisu i to potwierdzili.Podpinałem 2 pokojowe anteny i nic 0 sygnału.
 • Moderator
  Sprawdź dokładnie cała instalacje, być może jest to jakiś bardzo prosty błąd. Bardzo łatwo zrobić zwarcie we wtyku czy może być uszkodzony kabel.
 • Poziom 20  
  Jakieś propozycje?
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  niewiem1979 napisał:
  jakieś propozycje?

  Czy TY aby NIE robisz sobie z Nas jakieś "jaja", czy co . :?:

  Przypomnę część tytułu tematu, jako : "Antena do mpeg4 ..." .
  MPEG4 to niby - co to jest - w pojęciu samej anteny. :?:

  Wpis w myśl jakiś propozycji z Twojej strony, gdzie dostałeś odpowiedzi/podpowiedzi - co i jak- - i nawet zdjęcia jak to zrobić - są chyba wystarczającymi materiałami w tej tzw. dyskusji tematycznej. :!:

  Regulamin pkt 3.1.17 w sprawie lenistwa na tym Forum. Wątpię aby było to coś w rodzaju regulaminu 3.1.9.
  3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

  Podpowiem, że NIE MA anten dla DVB-T, "cyfrowych", "mpeg4", naziemnych a takie anteny są tylko i wyłącznie po zmianie samych Nazw własnych, gdzie przy emisji analogowej były antenami "analogowymi" a teraz są jako "cyfrowe". :D


  Pozdrawiam.