Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Samsung SM 940nw długo się włącza i do tego problem z rozdzielczoscią.

06 Sie 2013 15:56 4254 21
  • Poziom 7  
    Monitor po włączeniu nie włącza się przez ok. 40s, w tym czasie miga dioda oraz wydaje dziwny, piszczący, pulsujący dźwięk. Do tego nie mogę ustawi optymalnej dla tego monitora rozdzielczości 1440x900 (chyba). Najnowsze sterowniki zainstalowane.
  • Poziom 43  
    Jeżeli takie samo zachowanie jest na innym komputerze to monitor powinien trafić do serwisu - na 99% do wymiany kondensator. (ale musisz zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania).
  • Poziom 7  
    Tak, na innym komputerze jest tak samo, macie może jakiś schemat/zdjęcie bo jeśli tylko wymiana kondensatorów to może dam sobie sam rade :)

Dodano po 17 [minuty]:

A tu są zdjecia zasilacza i "podejrzanych kondensatorów".

Dodano po 1 [minuty]:

• Poziom 43  
    Kondensatory do wymiany.
  • Poziom 7  
    ok to raczej napewno poprawi problem z włączaniem a rozdzielczość?
  • Poziom 43  
    Wymień kondensatory i napisz czy sytuacja się poprawiła.

zaq_321 napisał:
    ...a rozdzielczość?

Jaki system? Jakie sterowniki? Jaka karta grafiki?

Wcześniej dało ustawić się rozdzielczość?
  • Poziom 7  
    - system win 7 64-bit
    - sterowniki najnowsze (z strony nvidi)
    - grafika nvidia geforce gt240
    Tak wcześniej wszystko działało. Zauważyłem też ze monitor nie instaluje się w systemie automatycznie (zawsze to samo przebiegało). jak zaistalowałem sterowniki monitora ręcznie dalej był ten sam problem, teraz jak daje: pp>rozdzielczość ekranu w zakładce ekran mam "rodzajowy monitor inny niż pnp" (możliwe że coś pomieszałem)

Dodano po 33 [sekundy]:

Wymienię kondensatory i napisze co się stało.
  • Poziom 7  
    ok wymienilem kondensatory i teraz pieknie sie wlancza :) ale dalej pozostal problem z rozdzielczoscia..
  • Poziom 43  
    Odinstaluj monitor z Menadżera urządzeń i uruchom komputer ponownie.

zaq_321 napisał:
    wlancza

ącza.
  • Poziom 7  
    Dalej nic nie pomoglo. A to jest screen z ustawień ekranu. (btw 1440x900 maksymalna rozdzielczość monitora)

• Poziom 43  
    Menadżer urządzeń -> Właściwości Monitor -> Aktualizuj sterownik -> Przeglądaj Mój komputer -> Pozwól mi wybrać z listy...

Możesz wybrać monitor PnP?
  • Poziom 7  
    Tak, mogę, ale dalej się nie zainstalował.

Dodano po 1 [minuty]:

Zmieniło się tylko na: "Urządzenie wyświetlające na:VGA"
  • Poziom 16  
    Zapoznaj się z :

http://pl.wikipedia.org/wiki/EDID

Są darmowe programy które z poziomy systemu odczytują te dane sprawdź czy przypadkiem nie uszkodziło ci zawartości pamięci i jeszcze jedna rada spróbuj jeszcze na inny kablu sygnałowym.
  • Poziom 7  
    Ok ale jak sprawdzic uszkodzenie pamieci? Oto screen jednego z programów

• Poziom 7  
    A mi sie nic nie wyświetla :(
  • Poziom 16  
    Rozumiem ze ten EDID Viewer zainstalowałeś
  • Poziom 7  
    Czytalem o tym ale akurat u mnie jest inna płytka
  • Poziom 27  
    WYMIENIŁEŚ TE KONDENSATORY ?
  • Poziom 43  
    DominTR3B napisał:
    WYMIENIŁEŚ TE KONDENSATORY ?

zaq_321 napisał:
    ok wymienilem kondensatory i teraz pieknie sie wlancza