Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L40-17s+Vista SP1 nie startuje po zamknięciu systemu

06 Sie 2013 17:09 1254 4
 • Poziom 14  
  Witam.
  Zostałem poproszony o sprawdzenie w/w laptopa. Laptop ma oryginalny system Vista SP1 oraz posiadam do niego oryginalną płytę recovery. Przy próbie uruchomienia pojawił się komunikat "Plik lub katalog Windows system pl jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK. Przy próbie uruchomienia z F8 nie zawsze udaje się wejść do panelu naprawczego. Jak się udało to z oporem uruchomił się tryb awaryjny zrobiłem skanowanie CHKDSK i nic to nie pomogło. Jak uruchamiam z F12 jest tam opcja naprawy systemu przy uruchamianiu komputer jest wtedy skanowany w poszukiwaniu błędów na dysku i ewentualnej ich naprawy trwa to około 50min i nic nie daje, ewentualnie pojawi się okno logowania do zaawansowanych opcji naprawy ale nie mogę się tam zalogować ponieważ, hasło które było używane przy uruchamianiu komputera nie jest w tym wypadku prawidłowe. Wymontowałem dysk i podłączyłem do drugiego komputera z Win XP i sprawdziłem go programem Hard Disk Sentinel. W załączniku plik z raportem o stanie dysku. Co ewentualnie można by było zrobić żeby laptop działał jeszcze przez jakiś czas zanim znajdą się pieniądze na nowy dysk.
  Pozdrawiam.
 • Moderator - Komputery Serwis
  5 Reallocated Sectors Co.. 50 100 100 00000000001B OK Własne zachowania, Ilość zdarzeń, Statystyczna, Krytyczna.

  Dysk jest uszkodzony.
 • Poziom 14  
  Witam.
  Wygląda na to, że jedynym rozwiązaniem jest nowy dysk. W związku z tym mam pytanie odnośnie systemu. Jest to Vista Hoem Premium Oem czy po zakupie nowego dysku będzie to dalej legalny system. A drugie pytanie dotyczy wgrania tego systemu, czy można to zrobić z płyty recovery czy ewentualnie sklonować ten stary dysk i nagrać na nowy. I jeszcze jedno pytanie, podczas sprawdzania dysku było widać 3 partycje, na tej trzeciej mającej około 2GB był pewnie obraz przywracania systemu ale nie mogłem się do niego dostać. Żaden z klawiszy funkcyjnych nie pozwalał na jej uruchomienie (w moim samsungu służy do tego klawisz F4).
  Pozdrawiam.
 • Moderator - Komputery Serwis
  red4 napisał:
  Jest to Vista Hoem Premium Oem czy po zakupie nowego dysku będzie to dalej legalny system.

  Tak.
  red4 napisał:
  A drugie pytanie dotyczy wgrania tego systemu, czy można to zrobić z płyty recovery czy ewentualnie sklonować ten stary dysk i nagrać na nowy.

  Można z płyty recovery, lub użyć np. Ghost-a w celu zrobienia obrazu całego dysku.
  http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Ghost,Program,Windows,12178.html
 • Poziom 14  
  Witam.
  Kupiłem dysk Toshiba MQ01ABF050 system wgrany i jak to określił właściciel szybko działa. Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam.