Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 162 i bizhub 223 - Biały pasek wzdłuż wałka magnetycznego bizhub 162

06 Sie 2013 22:28 3159 8

• Poziom 12  
    Witam
    Mam taki problem, który powstał zaraz - albo raczej w trakcie - rutynowej wymiany materiałów eksploatacyjnych.

W pierwszym przypadku bizhub 162, ok 200tyś przebiegu.
    Odkurzyłem wszystko w wywoływaczce, uszczelniacze ok, wymienione dystanse, czyli tak jak zawsze, zasypany nowy dev, inicjalizacja.
    NO i sie pojawił problem jak na zdjęciu. Deweloper jest "odsunięty" od listwy o około 1,5mm co skutkuje bladymi kopiami/wydrukami.
    Miałem zapasowy moduł więc podmieniłem klientowi i jest OK, zaczernienie super.
    NIe miałem czasu się tym zająć, odłożyłem temat ALE
    drugi przypadek już bizhub 223 (168tyś), tak samo jak zawsze, tylko że tym razem pokręciłem wałkiem żeby sprawdzić pokrycie i tu !!!!! to samo co w b162 tylko że przed inicjalizacją.
    Macie jakiś pomysł dlaczego "przesuwa" się pole magnetyczne (przysunąłem śrubokręt z końcówką namagnesowaną i "pole" wróciło na swoje miejsce - tzn. w chwili trzymania śrubokręta developer jest na swoim miejscu.
    Trochę łopatologiczne opisałem ale = prościej i szybciej
    odkurzacz 3M,

Bizhub 162 i bizhub 223 - Biały pasek wzdłuż wałka magnetycznego bizhub 162
  • Specjalista - kserokopiarki
    Z tego co pamiętam to rdzeń magnetyczny ma swoją blokadę której nie powinno się ruszać. Sprawdź czy nie przestawiło się mocowanie rdzenia .

C.

• Poziom 12  
    kręciłem rdzeniem, ma tylko jedną pozycję rdzeń i jest blokowany po lewej.
    Generalnie to JEST wina rdzenie (bardziej moja) i coś się w trakcie "wydarzyło" - ALE CO?
  • Poziom 21  
    pewnie na odwrót założona jest właśnie ta blokada rdzenia po lewej stronie, taka tulejka za sprężynką.

• Poziom 12  
    Witam
    Dzięki za odpowiedzi.

Co do mocowanie to nie da się odwrotnie, jest na 100% dobrze.
    ALE dzisiaj podmieniliśmy listwę nakładającą i jest OK. Teraz kombinuje jak rozmagnesować listwę
  • Specjalista - kserokopiarki
    A może po prostu przy składaniu wywoływaczki za mocno docisnąłeś tą listwe ? Samo "namagnesowanie" listwy nie ma nic do rzeczy. Poza tym jak ją rozmagnesujesz i przyłożysz do namagnesowanego wałka z magnetycznym deweloperem to cała robota na nic :)

C.

• Poziom 12  
    Witam
    Niestety problem nie rozwiązany, mam części więc podmieniam całe moduły.
    Nie ma kiedy przysiąść i próbować różnych "konfiguracji".

Podmiana listwy nakładającej nic nie dała.
    Wymieniłem rurę od odkurzacza i jak na razie jest z maszynami OK.

Pozdrawiam Sławek
  • Poziom 21  
    Ja miałem podobnie.
    W moim przypadku developer był złej jakości i nie jeden tylko określona partia. Zakładałem w kilku maszynach i brak pokrycia magnetycznego na całej długości. W tedy podnosiłem nieznacznie nóż i było okej. Przy następnym przeglądzie po 15k kopii wracałem z nim do poprzedniego stanu. Skończył się developer na stanie, przyszedł inny i po problemie.
    M.

• Poziom 12  
    Witam
    U mnie wymiana dev nie pomaga. Wymieniłem moduły w maszynach w których był problem.