Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R560 - Po rozkreceniu i zlozeniu laptop nie uruchamia sie

lepson 06 Sie 2013 23:26 3243 16
  • #1 06 Sie 2013 23:26
    lepson
    Poziom 9  

Witam.
    Po rozkreceniu mojego laptopa w celu przesmarowania 'procka' i przedmuchaniu wiatraka, mam problem z jego odpaleniem. W czym rzecz? Otóż gdy podłączam zasilanie do laptopa zapala się dioda sygnalizująca podłączenie zasilania - dobrze. Próbuję uruchomić laptopa POWEREM - w tym momencie zapala się dioda power. Niestety, matryca nie reaguje. Może mieliście styczność z taką sytuacją, albo może wiecie jak temu zaradzić? Próbowalem już różnych sposobów: odłączanie baterii od BIOSa, przekładanie kostek RAM, sprawdzanie wpływu każdego podzespołu na ten stan rzeczy, nie wspominając o n-krotnej liczbie sprawdzeń wszystkich połączeń. Czy możliwe, że tak zachowuje się uszkodzona płyta główna, czy może z 'prockiem' jest coś nie tak? Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.

PS.
    Poniżej zamieszczam zdjęcie pokazujące stan diod na laptopie po wciśnieciu przycisku POWER:
    Samsung R560 - Po rozkreceniu i zlozeniu laptop nie uruchamia sie
    I tu tez jest dziwna sytuacja bo przed rozbiorka dioda POWER migala wraz z jeszcze trzecia dioda(nie wiem za co ona odpowiada). Natomiast w tym momencie dioda POWER stale swieci.

0 16
  • #2 07 Sie 2013 08:44
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Czy słychać podczas uruchamiania rozpędzanie się talerzy dysku?.
    Próbowałeś podłączyć notebooka pod zewnętrzny monitor?.

1
  • #3 07 Sie 2013 12:22
    lepson
    Poziom 9  

Cytat:

Nie, podczas rozruchu slychac jedynie pisknie stacji dvd. Po jakims czasie zalacza sie tez wentylator.

Cytat:
    Próbowałeś podłączyć notebooka pod zewnętrzny monitor?.

Probowalem, aczkolwiek nic to daje.

0
  • #4 07 Sie 2013 21:10
    lepson
    Poziom 9  

Dodam rowniez ze naped DVD dziala poprawnie - po wysunieciu i wsuniecie naped mysli. Ma ktos moze jakies pomysly, czy jedyna opcja to wizyta w serwisie?

0
  • #5 07 Sie 2013 21:30
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

RADU23 napisał:

lepson napisał:
    Nie, podczas rozruchu slychac jedynie pisknie stacji dvd.

Proponuje wpierw sprawdzić dysk na innym sprzęcie.

0
  • #6 07 Sie 2013 21:51
    lepson
    Poziom 9  

Wlasnie ze sprawdzeniem dysku moze byc ciezka sprawa, bo nie mam drugiego laptopa do dyspozycji a do stacjonarki jest inny rodzaj zlacza.
    Zastanawiam sie czy oby napewno ten stan powoduje dysk. Wydaje mi sie, ze po odlaczeniu wadliwego dysku komputer powinien normalnie wystarowac i dopiero w pozniejszym etapie zapytac o niego. Natomiast w moim przypadku gdy odlacze dysk nadal jest to samo. Nie uwazasz?

0
  • #7 07 Sie 2013 21:51
    roman109
    Poziom 21  

[quote="RADU23"]

RADU23 napisał:

Proponuje wpierw sprawdzić dysk na innym sprzęcie.

Po co sprawdzać dysk skoro płyta nie startuje?
    Samsunga nie sprawdzisz na zewnętrznym monitorze bez załadowanego systemu, startuje tylko na matrycy.

0
  • Pomocny post
    #8 07 Sie 2013 22:06
    slawmix1234
    Poziom 31  

Nie zrobiłeś jakiegoś zwarcia wszystkie taśmy dobrze dociśnięte, napięcie na wyłączniku spada po wciśnięciu ? ,na początek podmiana RAM i procka a potem dalsza diagnostyka

0
  • #9 07 Sie 2013 22:21
    lepson
    Poziom 9  

Cytat:
    Nie zrobiłeś jakiegoś zwarcia wszystkie taśmy dobrze dociśnięte

Wydaje mi sie, ze jezeli rozkrecalem juz kilkanascie razy laptopa to prawdopodobienstwo zle docisnietych tasm jest niewielkie.

Cytat:
    napięcie na wyłączniku spada po wciśnięciu

Tak, napiecie na przycisku wlacznika po przycisnieciu spada o jakies 0.5V i po chwili wraca z powrotem.

Cytat:
    na początek podmiana RAM

Niestety nie skutkuje.

Cytat:
    i procka

W jaki sposob moge sprawdzic jaki procesor jest kompatybilny z moja plyta glowna?

0
  • #10 07 Sie 2013 22:31
    roman109
    Poziom 21  

Samsung po resecie Biosu potrafi długo startować zanim się uruchomi.
    Włącz i poczekaj dłużej.

0
  • #11 08 Sie 2013 13:07
    lepson
    Poziom 9  

Cytat:
    Samsung po resecie Biosu potrafi długo startować zanim się uruchomi.
    Włącz i poczekaj dłużej.

Niestety dalej to samo.

0
  • Pomocny post
    #12 08 Sie 2013 13:32
    slawmix1234
    Poziom 31  

OK to spróbuj uruchomić płytę z samym prockiem i RAMem, zasilacz sprawdź pod obciążeniem, jeśli OK to podaj napięcia ze wszystkich cewek względem masy i czy pod kątem czasem nie widać treści na matrycy, pasty termo na procku i grafie zmieniłeś oczywiście

0
  • #13 08 Sie 2013 13:46
    lepson
    Poziom 9  

Cytat:
    zasilacz sprawdź pod obciążeniem

Pod obciazeniem mam rozumiec jako przy wlaczonym zasilaniu plyty glownej? Jesli tak to przy wlaczonej plycie napiecie spada o ok 0.7V z 19.47V na 19.4V. Czyli chyba ok.

EDIT
    Cytat:
    OK to spróbuj uruchomić płytę z samym prockiem i RAMem

Odciecie pozostalych podzespolow nic nie zmienia.

Cytat:
    i czy pod kątem czasem nie widać treści na matrycy

Niestety nie.

Cytat:
    pasty termo na procku i grafie zmieniłeś oczywiście

Tak

Cytat:
    jeśli OK to podaj napięcia ze wszystkich cewek względem masy

Cewki oznaczone sa jako L?

EDIT 2
    Zauwazylem teraz ze odpadl w ukladzie karty graficznej rezystor 2k. Niestety ja ze swoim sprzetem lutoniczym nie dam rady polutowac go z powrotem, wiec chyba zostaje wizyta w serwisie. Ehh.

0
  • #14 08 Sie 2013 21:25
    adeq4
    Poziom 30  

Na układach nie ma rezystorów, są kondensatory.

0
  • Pomocny post
    #15 08 Sie 2013 22:36
    slawmix1234
    Poziom 31  

Na pierwsze to lepiej 2 żarówki 12V 20W połączone szeregowo i pomiar napięcia
    cewki mają oznaczenie np. L15
    brakującym kondensatorem na grafice narazie sie nie przejmuj, pomierz i daj napięcia z cewek

0
  • #16 10 Sie 2013 15:08
    lepson
    Poziom 9  

Cytat:
    Na układach nie ma rezystorów, są kondensatory.

Nie chodzilo mi o uklad scalony karty graficznej, a o uklad karty graficznej ( karta graficzna + podzespoly ) znajdujacy sie na plycie glownej. I jestem pewien ze byl to rezystor. Poki co laptop poszedl do serwisu, zobaczymy co z tego wyjdzie - mam tylko nadzieje, ze nie poszla plyta glowna. Dzieki slawmix1234 za udzielona pomoc.

0
  • #17 07 Lut 2014 00:17
    djbasen
    Poziom 10  

I udało Ci się to naprawić? Jaka była przyczyna?

0