Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 37-42 cali z 3D do 3 tyś

ParkBB 07 Aug 2013 00:21 5046 27
    ParkBB
    Level 9  
    Witam potrzebuję porady co do zakupu TV. Poniżej moje parametry i wymagania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x4,5
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tak ale TV używany w nocy
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? Starszy LCD Sony
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? SMART ( najlepiej z TVN Player ), PVR,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja naziemna
    10.Jakie urządzenia ? Dysk do nagrywania
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 2
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? okazjonalnie
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
    16.Preferencje co do marki ? panasonic, samsung, LG, philips
    17.Preferencje co do wielkości ? 37-42"
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie wieczorem
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 - 3000 - ale bliżej 2500
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie? Dobrze żeby miał pasywne

Może opiszę jeszcze co potrzebuję ;)
    - nagrywanie programów na dysk
    - smart ( ipla, tvn, You Tube )
    - nie musi być wifi wbudowanego - mam zaraz obok TV router
    Nie jestem zdecydowany co do 3D - ale może byłoby to fajnym bajerem

Moje typy:
    Philips 42PFL5008H - prostszy i tańszy niż model 6008 - różnica w wyjściach audio i częstotliwości
    LG 42LM620S lub LG 42LA620S - ale brak TVN playera,
    Samsung UE39F5500 - bez 3D
    z Panasonica nie umiem znaleźć modelu co miałby PVR.

Nie musi to być jakaś nowość na rynku itd..
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    To co napisałeś dotyczy Philipsa 5008? Czy 6008? Wolałbym ten tańszy ;)
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    Kurde ten 6008 byłby fajny ale cena w moim przypadku zaporowa.. Co byś polecił powiedzmy do 2500 - nie musi być z 3D.
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    ST60 chyba nie ma nagrywania na dysk - PVR.
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    Stoję przed dylematem czy brać:
    Panasonica 42ET50 - model 2012
    lub coś z LG:
    42LM620S
    42LA691S
    42LA660S

Który byście doradzili pod kątem dynamiki i jakości obrazu
    ParkBB
    Level 9  
    Żaden z Panasoniców nie ma PVR ( gdyby miały to bym pewno już coś wybrał ). Na marginesie dziwi mnie dlaczego Panasonic odszedł od tego PVR i dał je tylko w wyższych modelach. Średniej klasy modele przez to są mało konkurencyjne.
    Philips odpada ze względów osobistych i cenowych, mam świadomość że serie x008 są hitem, ale jakoś mi nie podchodzą.

Czyli wychodzi na to że wybiorę ET50 o ile uda mi się wyrwać w jednym ze sklepów wysyłkowych ( cena około 2700 ). Trochę mało opinii na polskich forach, poczytałem zagraniczne artykuły i info i tam coś czepiali się kontrastu, a reszta funkcjonalności była dobrze oceniana. Kojarzysz może Loco jaka matryca w tym et50 siedzi. Chyba LG - ale na jaką częstotliwość? Miałeś styczność z tym modelem. Porównując 800Hz Panasonica do 300Hz Philipsa 5008 co lepiej wypada? Gdzieś widziałem twoje posty z 2012r na temat tego modelu et50 i nie byłeś do niego raczej źle nastawiony.
    ParkBB
    Level 9  
    Można jaśniej o co chodzi z tym LG?
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    Działa, ale szczerze nie za bardzo chce mi się oglądać cały film żeby zrozumieć o co Ci chodzi w temacie LG. Gdybym miał już TV to chętnie bym ten film na nim oglądnął ale nie mam :(. Jak możesz to chociaż przybliż fragment który jest interesujący z perspektywy przymiarki do LG.

Dzwoniłem dziś do sklepu w sprawie 42et50 i gościu oznajmił że jednak nie mają dostępnych nowych et50. Mają jedynie jedną sztukę powystawową - z tzw targów. Niby na gwarancji 24 mc. Ale jakoś mam obawy czy przypadkiem nie świecił 12/dzień w jakimś sklepie. Cena tej sztuki to około 2500 ( w porównaniu do historycznych wykresów na skąpcu - cena dość atrakcyjna ) . Gościu mówił że model był bardzo popularny i można go uznać za bardzo udany. Proponował oglądniecie go w realu przed zakupem .. ale niestety do sklepu mam 300 km. heh.
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    ET60 nie ma PVR a to mój wymóg. Żaden Panasonic z serii xT60 oprócz DT60 i GT60 nie ma nagrywania. Z serii xT50 wszystkie. Zerknę na tego Sharpa.

Ale porównując tego et50 do et60 - nie patrząc na PVR. To co jest minusami ET50? Matryce chyba w obu z LG 100Hz. 3D aktywne/pasywne. Smart pewno nowszy w et60

A co jeśli dodać by jeszcze do tego wszystkiego 42DT50? Odświeżanie 2x wyższe niż w ET50. Matryca ta sama: 42" - LC420WUD- S-IPS - LG Display
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    DT50 droższy ( trochę ponad 3 tyś ) ale na pewno tańszy niż dt60 z 2013.

a porównując DT50 i et50 to różnica jest tylko w częstotliwości podświetlania matrycy. Sama matryca jest ta sama, parametry itd też, no wygląd inny ale to już dla mnie nie ważne.

http://www.panasonic.pl/site/pl_PL/comparePro...8/Lpl_PL/index.html?p=TX-L42DT50&p=TX-L42ET50

Jeszcze myślę nad jakąś alternatywą Plazmy z Panasonica. ST50, ale pobór prądu mnie zniechęca. Dodając ST50 do porównania to jak byłaby kolejność wg Ciebie.

Dodano po 22 [minuty]:

DT50 jest do wyrwania w markecie na literę S - 40 km odemnie. Cena 2697 - prawdopodobnie powystawowy. Teraz pytanie czy warto brać taki sprzęt który "trochę" działał w markecie. Gwarancja oczywiście 24 mc.
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    Jest jeszcze ST60 - brak PVR.

Jest jeszcze GT50 ;)

Patrząc na to że kupiłbym nowe sprzęty ( nie powystawowe ) to byłaby taka kolejność ( w nawiasie średnia cena wg. skąpca z ostatnich mc ) :
    42GT50 ( 3800 )
    42ST50 ( 2500 )
    42DT50 ( 3600 )
    42ET50 ( 3300 )
    ?

Jeszcze kilka pytań:
    1.Czy w każdym Panasonicu czas działania sprzętu sprawdza się tak samo?
    2.Jaki wg Ciebie czas działania przy zakupie sprzętu powystawowego jest jeszcze do zaakceptowania? Plazma chyba gorzej wypada jeśli chodzi o żywotność ?
    3. Czy powyższy da się wyzerować z poziomu trybu serwisowego ?
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    1. http://www.hdtv.com.pl/forum/673091-post615.html - czy to jest standard jak sprawdzić czas pracy w Panasonicu?
    2. Licząc że aktualne sprzęty powystawowe mają rok czyli działały powiedzmy 3650 godzin - to dużo na takie sprzęty? Jest to powiedzmy równoważne oglądaniu 3,3h dziennie przez 3 lata. Co gorzej wytrzyma takie długotrwałe używanie Plazma czy LED? Producenci określają jakieś nominalne żywotności ?
    3. Czyli w markecie TV może być no raz przekręcony ;) - przez jakiegoś magika.
    4. Czy dla serwisu w przypadku awarii ma znaczenie że sprzęt ma już np 3000 godzin przebiegu - czy może każdy produkt na gwarancji jest tak samo traktowany.

Dzięki
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    Dzięki za szybkie odpowiedzi.
    5. Reasumując czy wg. Ciebie jest jakieś ryzyko w braniu sprzętu z maksymalnie rocznej sklepowej ekspozycji. Oprócz wiadomego "zmacania" przez 1000 obcych rąk, otarć, rys itp.
    6. Lepiej brać w takim przypadku TV z netu ( gwarancja zwrotu do 10 dni ), czy z salonu po fizycznym oglądnięciu. Jak widziałem w MM też dają możliwość zwrotu do 10 dni.

Możliwe że jutro przejadę się obejrzeć ten 42DT50. Niestety ST50 już ciężko dostać.
    User removed account
    Level 1  
    ParkBB
    Level 9  
    42DT50 kupiony - za niecałe 2700. Sztuka ekspozycyjna z przebiegiem 2600h ( 340 włączeń ). TV sprawdziłem w salonie, różne ustawienia + test materiału z Pendrive. Po namyśle itd. zdecydowałem się na zakup. Wraz z TV dostałem wszystkie standardowe elementy: instrukcja , karton, itd..

Po kilku godzinach testów w domu stwierdzam że wszystko działa zgodnie z założeniami. Design - super. Obraz jest OK - muszę jeszcze tylko odpowiednio skalibrować.

Jedyna moja uwaga to 3D - sprawdziłem w salonie na okularach które akurat były przy 55dt50. Ogólnie bez rewelacji - zauważałem lekkie migotanie. Może na innym materiale + ciemne pomieszczenie byłoby inaczej. Tak czy tak z 3D na ten moment nie korzystam także nie przejmuję się.

Wydaje mi się że cena była dość okazjonalna, sami sprzedawcy się dziwili bo na kartce informacyjnej było coś ponad 3 tyś, ale powiedziałem że na ich stronie jest inna cena i do niej się na szczęście dostosowali.

Mam nadzieje że TV dobrze mi posłuży. Dzięki Loco za pomoc w wyborze.
    User removed account
    Level 1