Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koda Sw-1000 Pioneer VSX-420 - Jak podłączyć lub jak ustawić

arczi277 07 Sie 2013 06:50 5763 16
  • #1 07 Sie 2013 06:50
    arczi277
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Proszę o podpowiedź jak podłączyć Koda SW-1000 v.2 do Pionieer VSX-420.
    Niestety kablem RCA nie działa. Amplituner jest nowy, sub sprawny.
    Może jak ustawić to w amplitunerze...
    Już kombinowałem na mozliwe sposoby i nie chce ruszyć.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b524a5bf3e557bf.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5d6667d57c59535.html

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
    Arczi277

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę poprawić. [P.]

0 16
  • #2 07 Sie 2013 07:22
    Polon_us
    Poziom 40  

Zakładam, że połączyłeś wzmacniacz z subwooferem kablem RCA - gniazdo Subwoofer PRE OUT w wzmacniaczu i Sub Woofer w Kodzie.

Jeżeli to nie dało efektu, a obydwa urządzenia są sprawne, jak sugerujesz, to całkiem możliwe jest, że w ustawieniach wzmacniacza zadeklarowany jest brak tego urządzenia.

Aby je uaktywnić w pilocie:

1 - naciśnij Receiver
    2 - naciśnij Setup
    3 - strzałkami (kierunkami góra/dół) wybierz SP SET i potwierdź (ENTER)
    4 - kierunkami (góra/dół) wybierz SW (subwoofer) i potwierdź
    5 - kierunkami (lewo/prawo) wybierz YES lub PLUS i potwierdź
    6 - naciśnij Return

Powinno zadziałać :)

Powodzenia :)

P.S. Jest również możliwe zmniejszenie/zwiększenie poziomu sygnału dla subwoofera o ile jest to konieczne. Służy do tego oddzielne ustawienie.

0
  • #3 07 Sie 2013 07:44
    arczi277
    Poziom 9  

Dzieki kolego za podpowiedź.
    Właśnie tak podłączyłem. Zwykły kabel RCA starczy? Może jakiś specjalny?
    W ustawieniach jest SW na YES może muszę ustawić na PLUS...
    Zwiększyłem również poziom sygnału do 15 dB.
    Jest w tym amplitunerze automatyczne ustawienie, generowany jest szum w każdy kanał żeby dostroić sobie odpowiednio. Niestety przy SW jest cisza. Sub jest sprawny na 100% bo odsłuchiwałem go wczoraj u kolegi od którego odkupiłem.
    Żródłem dźwięku jest SAT po optycznym może tutaj jest kłopot? Mam podłączony tuner z NC+ przez optyczne do amplitunera...
    Jest jakaś inna mozliwość podłączenia? Do czego służą zaciski głośnikowe na subie? Ewentulanie jak to podłączyć...
    Normalnie nie radzę sobie z tym....

0
  • #4 07 Sie 2013 07:52
    wojtek0995
    Poziom 27  

Sprawdź lepiej ten subwoofer podłaczając go np. pod jakiś odtwarzacz. Jeżeli to używka, to nigdy nic nie wiadomo.

0
  • #5 07 Sie 2013 07:58
    arczi277
    Poziom 9  

Sub wczoraj grał... Nie popatrzyłem jak koles miał go podłączonego - mój błąd...
    Może uda mi się do niego dizsiaj dodzwonić to dowiem się...
    Chyba że amplituner jest walnięty...

Pozdrawiam
    Arczi277

0
  • #6 07 Sie 2013 07:59
    Polon_us
    Poziom 40  

W tym samym menu, które opisywałem uprzednio, sprawdź, czy pozostałe głośniki są zadeklarowane jak SMALL. Jeśli nie, to zmień na ten parametr. Dotyczy to w zasadzie wszystkich głośników - frontowych, S - Surround i centralnego.

0
  • #7 07 Sie 2013 08:06
    arczi277
    Poziom 9  

Postaram się podzialać w domu jak wrócę z pracy.
    Dzięki Panowie za pomoc, odezwę się po południu z domku.

Miłego dnia wszystkim i pozdrawiam
    Arczi277

0
  • #8 07 Sie 2013 15:21
    arczi277
    Poziom 9  

Niestety lipa... może spodziewam się za dużo po tym subie...
    Spodziewałem się walnięcia aż szyby zaczną drżeć, tu niestety głucho.
    Już próbowałem wszystkich możliwych kombinacji...
    Podłączenie kablem RCA od ampli do suba, wszystko poustawiane w ampli i cisza.
    Muszę sprawdzić suba, w ten sposób wyeliminuję jedną z przyczyn braku dźwięku...

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 07 Sie 2013 16:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak na wszelki wypadek. Na zdjęciu na którym pokazujesz tył subwoofera potencjometr głośności (Vloume) jest skręcony na zero. Mam nadzieję, że używałeś go w czasie swoich prób.

0
  • #10 07 Sie 2013 17:23
    arczi277
    Poziom 9  

Tak, tak... zdjęcie z netu.
    Nie wiem jak to dziadostwo ustawić... pomysły mi się kończą.
    Kurcze miało być tak fajnie, a tu lipa...
    Jak znajdę rozwiązanie to napiszę co było przyczyną.
    Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem.

0
  • #11 08 Sie 2013 02:00
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, na koniec parę ostatnich sugestii:
    - sprawdź menu AUDIO PARAMETR parametr LFE ATT (powinien mieć wartość pomiędzy 0 - 10), jeśli masz ** to wprowadź jakąś liczbę. Symbol "**" oznacza, że LFE jest wyłączone. LEF -> Low Frequency Effect - sygnał niskiej częstotliwości.
    - sprawdź menu SETUP opcja X.OVER - wartość tam wpisana powinna wynosić 100Hz (można to zmienić oczywiście, ale nie może być za niska np. 15 Hz).
    Zakładam tu, że podczas poprzednich testów próbowałeś co najmniej dwa różne kable połączeniowe. Może się zdarzyć, że kabelek RCA jest uszkodzony i nie przenosi sygnału audio.

Jeżeli to zawiedzie, to możesz spróbować innego połączenia wzmacniacza z Kodą

- dwoma przewodami CINCH z wyjścia AUDIO OUT w wzmacniaczu na parę gniazd CINCH - wejście LINE w Kodzie.

Istnieje trzecia możliwość podłączenia tego zestawu. Z wyjścia głośnikowego wzmacniacza na zaciski oznaczone "FROM AMPLIFIER", ale osobiście nie polecałbym tego w twoim przypadku. Wspominam tylko z zasady, że takie połączenie jest również możliwe.

Powodzenia :)

0
  • #12 08 Sie 2013 16:29
    arczi277
    Poziom 9  

Dzięki serdeczne kolego za sugestie.
    Wczoraj po południu extra jechałem 30 km po kabelek, musiałem sprawdzić czy kabel nie jest walnięty. Nie wiedziałem jednak jak ustawić LFE ATT, bo albo było 0 albo **. Już lecę to sprawdzić :)

Dodano po 25 [minuty]:

Kolego...
    Pytanie:
    Jak wprowadzić w LFE ATT jakąś liczbę? Mogę tylko 0 lub 10, ale nawet na 10 nie pomaga. X-OVER jest 100Hz.
    Spróbuję za chwilę sposób nr 2:)
    Dzięki raz jeszcze za pomoc i cierpliwość.

Pozdrawiam
    Artur

Dodano po 25 [minuty]:

Wyjście Audio out - uruchamia funkcję ZONE 2 - o to chodzi?
    Tracę cierpliwość powoli...
    Kolego bierz samolot na mój rachunek i poratuj tym podłączeniem... hehe :)
    Zapewne robię jakiś drobny błąd, bo jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach...
    Postaram się dzisiaj podłączyć sub u kolegi, jeśli się uda i już wtedy wszystko będzie jasne...:)

0
  • Pomocny post
    #13 08 Sie 2013 17:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Polon_us napisał:
    (powinien mieć wartość pomiędzy 0 - 10), jeśli masz ** to wprowadź jakąś liczbę.

Źle to sformułowałem. Mea culpa :( W tym miejscu masz wybór tylko "**, 0 lub 10. Istotne jest, aby nie było gwiazdek.

Przez Audio Out miałem na myśli wyjścia OUT przy gniazdach TAPE. Wypróbuj to np. przy słuchaniu muzyki CD.

0
  • #14 08 Sie 2013 20:58
    arczi277
    Poziom 9  

Już wszystkie kombinacje były zrobione, różne kable... teraz z kolegą podpinamy pod zaciski. Jeśli to nie pomoże to wyjdzie że ampli jest walnięty mimo iż nigdy sub nie był do niego podłączony. Sub sprawdzony - telefon podpięty przez tysiąc przejściówek do suba i gra:) Zobaczymy jak pójdzie na zaciskach... mam nadzieję że jak kupowałem ampli to zapłaciłem za przedłużoną gwarancję

Dodano po 2 [minuty]:

Źródłem dźwięku jest sat przez optyczne...

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Jest mały sukces....Po 2 dniach, 3 godzinach,22 minutach i 30 sekundach głośnik w subie zadrżał i gra... Może nie wywala mnie z kapci, ale coś poprawia muzykę....
    Podłączyłem pod zaciski, jutro jeszcze jedna próba, mianowicie wyjście liniowe z suba zlączka w jedno RCA i w ampli pod SUB...

Pięknie dziękuje za pomoc.
    Jeśli jutro nie zagra tak jak powinien to oddam ampli do naprawy.

Pozdrawiam
    Artur

0
  • #15 14 Mar 2014 11:59
    krzys800
    Poziom 1  

Witam moze mi ktos podpowiedziec jak moge telewizor starego typu podpiac do kioneer vsx-420-s\-k nie mam istrukci po polsku i mam problwm

0
  • #16 14 Mar 2014 13:49
    Polon_us
    Poziom 40  

@krzys800 - proszę założyć nowy temat i podać dane używanego sprzętu - TV i wzmacniacz

0
  • #17 14 Mar 2014 21:44
    arczi277
    Poziom 9  

Cześć kolego...
    Napisz na priv co Ci dokładnie jest potrzebne... Ja mam oryginalną instrukcję to pomogę.

Pozdrawiam
    Arczi277

arczi277(malpa)wp.pl

0