Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana nagłośnienia w zespole weselnym

aresag 07 Sie 2013 08:14 2736 14
  • #1 07 Sie 2013 08:14
    aresag
    Poziom 8  

Witam,
    przymierzamy się do zmiany nagłośnienia w zespole.
    Aktualnie gramy na aktywnym zestawie Box Electronics:
    4x ANS-12 (4x350W) + subbas BXL-15D (700W).
    Zastanawiamy się nad zakupem aktywnego zestawu Behringer:
    2x B815NEO (2x 850W) + subbas B1800D Pro (1000W)
    I tu pytanie do forumowiczów, czy ktoś użytkuje taki zestaw, ew. ma do niego dostęp i może się wypowiedzieć na jego temat czy warto?
    Chcemy zmienić nagłośnienie, bo o ile na salach nasz zestaw powiedzmy, że wystarcza (chociaż przy większych imprezach - duża sala i dużo ludzi - trzeba praktycznie grać na granicach jego możliwości i mogło by być lepiej), to w plenerze jest praktycznie 'kicha'.
    Czy wskazany przeze mnie zestaw da większe możliwości i jakość muzyki też będzie na odpowiednim poziomie?
    Ew. jeżeli uważacie, że to kiepska opcja jakie mielibyście propozycje wśród aktywnych zestawów w podobnym przedziale cenowym (do 7 tys zł).
    Z góry dziękuję za pomocne uwagi.

0 14
  • #2 07 Sie 2013 09:10
    mcybass
    Poziom 12  

Witaj, miałem "przyjemność" pracować z różnymi paczkami Behringera, aktywnymi, pasywnymi, jako przody i odsłuchy i moje zdanie jest takie - daj sobie spokój z tym, jakość dźwięku mnie nie urzeka, jako odsłuchy tak sprzęga ze nie da się grać (musiałem kiedyś na weselu wracać sie do domu po własne robione odsłuchy bo był jeden pisk). Jakość wykonania (plastik) też szału nie robi, chwila nieuwagi podczas transportu i po obudowie.

Co mógłbym zaproponować? - Chcesz dość mocny zestaw, nie wiem czy wybór aktywnych paczek to dobry pomysł - przeważnie ich cena nie jest relatywna do mocy, szczególnie w porównaniu do zestawu koniec + kolumna. Druga sprawa to waga - zawsze łatwiej przenieść oddzielnie 2 ciężkie rzeczy niż jedną bardzo ciężką.

Ja też gram wesela, aktywne zestawy to piękna sprawa - ale tylko przy rozsądnej mocy - na odsłuch jak znalazł - rach ciach - sygnał, prąd, włącznik i mamy odsłuch, ale przody mam z końcami, 2 nieduże 15" subbasy i 4 kolumienki 12"+1" dwa końce do tego i tyle. Waga każdego elementu ok 20 kg więc dla jednej osoby "na raz". Jak chciałbyś zatargać 40kg subbas na 3 piętro po wąskich metalowych schodach (zdarzyło mi się) to powodzenia.

Moc o której mówisz to już granica rozsądku wyboru aktywnego zestawu. Jak się koniecznie upierasz to może coś Mackie albo Elecro voice, albo budżetowy stx (np 4x STX PA-650-4-FR-A) + porządny sub LDM (http://audiovideomax.pl/kolumny-glosnikowe-subwoofery-estradowe-subwoofer-aktywny-ldm-gsb1218sa-1600w-800w-rms-neo-b-and-c/p,229934) Można też LDM gotowe zestawy 2+1, 2+2 kupić.

Wybór w tym budżecie jest ogromny ale behringer to chyba jedna z gorszych opcji wg mnie.

0
  • #3 07 Sie 2013 09:36
    2263548
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Sie 2013 10:55
    aresag
    Poziom 8  

Czyli jak rozumię nie ma sensu pakować się w Behringery. Te na których gramy też za bardzo nie powalają jakością... czym głośniej tym gorzej bo walą górą i robi się jeden wielki haos (w sumie to na całym zakresie brakuje im "tego czegoś", mięsa życia czy jak tam to nazwać). Po przeczytaniu kilku artykułów o Behringerach miałem nadzieję że może poszli w dobrym kierunku bo testerzy chwalili (ale tym nie zawsze można się sugerować) Bo wiadomo ich cena jest atrakcyjna a na to żeby się zaczęło o nich dobrze mówić potrzeba czasu (o ile są podstawy aby dobrze mówić). Od początku gramy na tym aktywnym zestawie i nie mam za bardzo pojęcia o zestawach pasywnych i z braku jakiejkolwiek wiedzy jakoś boję się iść w tym kierunku.
    Powiedzcie mi jeszcze jedno czy warto poczekać (odkładać kasę) i zdecydować się na aktywny zestaw Dynacorda ? Nie dawno kupiliśmy konsolę CMS-1000-3 i z tego zakupu jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jakie macie doświadczenia z aktywnym nagłośnieniem tej marki ?
    Warto? a jeżeli tak to w jakiej konfiguracji ?

0
  • #5 07 Sie 2013 11:34
    szybki100
    Poziom 14  

Dynacord czy Electro-Voice to klasa sama w sobie, lecz niestety nie tania. Inwestując w ich produkty na pewno będziesz zadowolony.

0
  • #6 07 Sie 2013 11:42
    2263548
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Sie 2013 12:21
    aresag
    Poziom 8  

x-deejay zgodzisz się z przedmówcą co do Electro-Voice bo z tą marką się jeszcze nie spotkałem. Skupiając się na tych 2 firmach (http://www.thomann.de/pl/ev_band_bundle.htm i http://www.thomann.de/pl/dynacord_d_lite_activefour.htm) mam 2 zestawy. Cena przemawia za EV a jakość? czy może tu już różnice są mniej słyszalne?
    Tylko czy którykolwiek z wymienionych zestawów ułatwi mi grę w plenerze (nie mówię tu o jakiś mega dużych scenach tylko jakieś boiskowe festyny czy dożynki ale w większości przypadków niestety na otwartej przestrzeni.

0
  • #8 07 Sie 2013 17:36
    2263548
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Sie 2013 09:33
    aresag
    Poziom 8  

Panowie muszę wam się przyznać że zakupiłem Berki B815NEO... Pojawiły się używki nie daleko. Pojechałem, posłuchałem, i muszę powiedzieć że znając jak grały wcześniejsze modele Behringer zrobił mega krok do przodu i trzebaby przestac psioczyć przynajmniej jeżeli chodzi o te paczki. Za 2 paczki dałem 2400 i naprawde pięknie chodzą (jeszcze na gwarancji). Teraz jeszcze szukam kogoś kto posiada b1800d żeby posłuchać jak brzmią.
    Mimo wszystko dziękuję za opinie...

0
  • #10 12 Sie 2013 22:44
    mcybass
    Poziom 12  

Kolego, obyś nie żałował swojego wyboru, ale może masz trochę racji... Ostatnio testowałem mikser w sklepie muzycznym na podobnych albo takich kolumienkach i byłem zaskoczony... Grało to poprawnie.... Wiadomo, nie to wysterowanie i warunki akustyczne, ale grały przyzwoicie... Z drugiej strony chałturę obskoczysz tym sprzęcikiem i nikt się nawet nie zająknie żeby komentować jakość dźwięku.. byle wódka i zabawa była :) ale jak koledzy wspomnieli na plener się z tym nie wybieraj, lepiej zapłać parę zł i dopożycz jakieś paczuszki i będzie miodzio. Powiem tak : ludzie na weselu są mało krytyczni, chcą się zapić i wytańczyć, ale na plenerach, festynach itp już przychodzą posłuchać muzyki, bo może zespół fajnie gra i wziąłby go na wesele wiec nie wypada dać plamy...

0
  • #11 13 Sie 2013 07:13
    aresag
    Poziom 8  

Wiesz ja wczoraj jeszcze robiłem testy na wolnym powietrzu na otwartej przestrzeni i w moim przypadku porównywałem z moimi BOX ELECTRONICS, które są niby raz tyle droższe (mówie o nowych) i przepaść DZIEŃ/NOC ... teraz dopiero sobie uświadamiam na jakim gó..ie do tej pory grałem. Żal w d..e ściska. Ja domyślam się że sprzęt znanych marek jak Dynacord czy EV pewnie zagrałby jeszcze lepiej ale jak za taką kasę jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Oczywiście teraz brakuje mi odpowiedniego(nich) subków bo w tym momencie praktycznie moja 700W traci się we mgle.

0
  • #12 19 Sie 2013 13:53
    aresag
    Poziom 8  

Jutro powinny do mnie dotrzeć 2 doły B1800D PRO co w sumie da nam 3700W RMS ... sąsiedzi pomyślą że idzie burza ;)

0
  • #13 19 Sie 2013 16:50
    mcybass
    Poziom 12  

Na sąsiadach może to zrobić wrażenie ale wbrew pozorom na imprezie plenerowej to raczej skromnie po 2 kW na stronę, tym bardziej w 4 aktywnych paczkach. Szału nie będzie ale powinno być przyzwoicie i poprawnie.

Z innej beczki, apropo behringera, miałem przyjemność ostatnio poznać w akcji mixer x32 powered by MIDAS, muszę przyznać że sprzęt bardzo pozytywnie zaskakuje... Niby cyfrowy i kosztuje około 10 000zł ale jest wart swojej ceny i napewno jak kiedyś się na cyfrówke przesiądę to raczej ten mikser.

Wnioski - behringer staje się powoli standardem z budżetowego chłamu jakim był wcześniej, coraz lepsze jakosciowo i brzmieniowo produkty wypuszczają. Akustycy i organizatorzy imprez wciąż kręcą nosem na hasło behringer, ale w niektórych przypadkach nie mają racji...

0
  • #14 20 Sie 2013 20:44
    DjMapet
    Poziom 43  

Na plenerach te B-815 NEO, należało by podeprzeć przynajmniej czterema dołami B-1800D.

Pozdrawiam.

0
  • #15 02 Paź 2013 18:55
    Vectra92
    Poziom 11  

Witam, posiadam 2 subwoofer'y B1800D, niby jest to nowa seria lecz powiem jedno, jeżeli chodzi o przedział cenowy to są rewelacyjne!!! Bardzo je polecam, może i troche ważą ale to nic ;)

0