Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5fl - Dziwne zachowanie kontrolki ESP

07 Sie 2013 08:49 5031 10
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem z ESP, kontrolka mruga, nie dawano wymieniłem dwa przednie czujniki ABS i czujnik naciśnięcia pedału stopu, problem niby ustąpił do chwili gdy włączam świateł samochodu wtedy zaczyna mrugać kontrolka ESP? :P Nie odcina mocy ani nie hamuje kołami, po prostu sobie mruga, a gdy podczas jazdy wyłączę światła, zaczyna świecić cały czas i po jakimś czasie zgaśnie, a gdy nacisnę przycisk ESP pali bezpiecznik klimatronika :D , może dodam, że w samochodzie wcześniej był silnik 101KM, a teraz jest z anglika 130KM wraz ze sterownikiem w którym bylo tylko ASR!
  • Poziom 23  
    Instalacja do powtórnego przeglądu,zapewne w czasie przekładki coś się przetarło.A jakaś diagnostyka się odbyła?
  • Poziom 15  
    A może jakieś kodowania trzeba porobić ?
  • Użytkownik obserwowany
    mówisz o kodowaniu przetartej wiązki ?
  • Poziom 15  
    Nie,sterownika.
  • Poziom 13  
    Nie ma żadnych błędów w sterowniku, i jeszcze dzisiaj zauważyłem ze jak zatrzymuje sie na górce i przód samochodu jest w duł kontrolka gaśnie na moment

Dodano po 2 [minuty]:

Kontrolka mruga tak jak by samochód był w poślizgu cały czas..
  • Poziom 38  
    Trzeba przekodować bezpieczniki na takie o większym amperażu i patrzec, skąd sie dymi.
    Najpierw sprawdź te wiązki i ewentualnie poprawność amperażu poszczególnych bezpieczników, może przy sprawdzaniu przełożyłeś gdzieś o jedno miejsce, częsty błąd. Sam robiłeś wiązki?
  • Poziom 27  
    victor923 napisał:
    Witam.
    Mam problem z ESP, kontrolka mruga, nie dawano wymieniłem dwa przednie czujniki ABS i czujnik naciśnięcia pedału stopu, problem niby ustąpił do chwili gdy włączam świateł samochodu wtedy zaczyna mrugać kontrolka ESP? :P Nie odcina mocy ani nie hamuje kołami, po prostu sobie mruga, a gdy podczas jazdy wyłączę światła, zaczyna świecić cały czas i po jakimś czasie zgaśnie, a gdy nacisnę przycisk ESP pali bezpiecznik klimatronika :D , może dodam, że w samochodzie wcześniej był silnik 101KM, a teraz jest z anglika 130KM wraz ze sterownikiem w którym bylo tylko ASR!

Haha sytuacja bez precedensu, jak żyję takiego czegoś nie widziałem aby kontrolka ESP w pasacie migała ;) oprócz diagnostyki.

Schemacik i lecisz innej drogi nie widzę myślę, że Twój przypadek jest bardzo indywidualny i nikt bez samochodu Ci nie pomoże.
  • Poziom 1  
    Witam Wymieniony czujnik pomiędzy siedzeniami tz. Przyśpieszenia poprzecznego ,wymieniony czujnik ABS prawego koła przód,zawieszenie przednie zrobione tzn u mnie była walnięta końcówka drążka i wahacz dolny ten prosty nie banan,zbieżność ustawiona jest ok,Opony maja bieżnik ok 6mm i problem nadal występuje tzn włącza mi się ESP na zakrętach prawych przy jeździe 60-80km/h.Nawierzchnia sucha ciepło Jesień 2013. Dodam że podpięty pod kompem .... boss v30- Zero błędów,I powiem że już mam passata dość.Bo kurde nie wiem do kogo uderzyć aby go naprawili.Passat 1,9 tdi 101KM 2001r.Jakieś porady co jeszcze można to proszę o odp.Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Temat nie tyczy się tego, powinieneś założyć drugi, ale skoro na zakręcie pracuje pompa esp to widocznie sterownik widzi poślizg. Jak chcesz to ja Ci mogę dać opony 5mm, które w deszczu zachowują się jak podczas opadów śniegu. Co to za czujnik na tym prawym kole? Podmień na inny, udaj się do mechanika, zrób coś z sobą chłopie. Mam gdzieś taki czujnik, podjedź, sprawdzimy, podmienimy.
  • Poziom 13  
    Po długi czasie wszystko sie wyjaśniło. Słaba masa na lampy tylne i uszkodzony czujnik pedału stopu po mimo tego ze był wymieniony na nowy oryginalny i brak błędów. a doszedłem do tego w ten sposób ze na skrzyżowaniu po włączeniu kierunku i po wciśnięciu pedału stopu zaczęło wszystko świrować i silnik zgasł światła tylne mrużyły a pompka paliwa przestała podawać. Po dodaniu dodatkowej masy na światła wszystko wróciło do normy a kontrolka Esp w końcu zgasła