Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Revolv - uniwersalny kontroler domowych urządzeń elektrycznych

exti 07 Sie 2013 16:10 1557 0
 • Revolv - uniwersalny kontroler domowych urządzeń elektrycznychOd wielu lat dostępne są na rynku gotowe systemy automatyki domowej, lecz dla większości ludzi są one zbyt kosztowne, a ich montaż w niewielkim mieszkaniu jest mało sensowny. Alternatywą na zautomatyzowanie regularnego uruchamiania sprzętu elektrycznego, włączania światła, ogrzewania itd. są zdalnie sterowane żarówki, termostaty i inne tego typu urządzenia. Trudność polega na braku kompatybilności pomiędzy nimi, wymuszającej konieczność stosowania osobnych kontrolerów.

  Problem ten może rozwiązać uniwersalny kontroler Revolv (znany wcześniej jako Mobiplug), niewielkie urządzenie w okrągłej obudowie, zawierające 7 różnych modułów łączności bezprzewodowej. Współpracują one z systemem strumieniowania muzyki Sonos, wielokolorowym oświetleniem LED Philips Hue, "inteligentnymi" termostatami, elektrycznie sterowanymi zamkami, automatycznymi drzwiami garażowymi, elektrycznie rozwijanymi roletami oraz systemami domowej rozrywki typu smart TV.

  Sam kontroler także jest obsługiwany zdalnie, z poziomu aplikacji na smartfon/tablet. Możliwe jest nie tylko sterowanie poszczególnymi urządzeniami, ale także tworzenie scenariuszy ich działania, jak w systemach automatyki domowej z prawdziwego zdarzenia. Dla przykładu, gdy aplikacja w telefonie na podstawie GPS wykryje, że właściciel zbliża się do domu po powrocie z pracy, uruchamia w nim zasilanie, ogrzewanie, otwiera drzwi garażowe i odblokowuje zamki.

  Kontroler Revolv jest już dostępny w przedsprzedaży, w cenie 300 $, na razie z uaktywnionymi trzema (WiFi, Z-Wave i Insteon) spośród siedmiu modułów łączności. Wysyłki mają się rozpocząć na jesieni.

  Źródło:
  http://www.slashgear.com/revolv-home-automati...its-preorder-controls-sonos-hue-more-07292926

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2384 postów o ocenie 110, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.