Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel 4400 - Obsługa karty NDDI

netcomers 07 Sie 2013 17:40 999 4
  • #1 07 Sie 2013 17:40
    netcomers
    Poziom 20  

Mam centralę 4400 do testów, dzięki niej naprawiam i testuję karty Z i UA. Mam parę kart NDDI do naprawy, chciałbym przetestować poszczególne porty w tych kartach. W odpowiednim slocie skonfigurowałem go pod NDDI. Chciałem linię wewnętrzną z portu na karcie Z24 podłączyć pod linię zewnętrzną na karcie NDDI i zadzwonić pod numer wewnętrzny z portu w Z24 (mam nadzieję że jeszcze wiecie o co mi chodzi...). Jednak nic mi z tego nie wychodzi...

Co trzeba jeszcze programowo zrobić w centrali, aby możliwe było przetestowanie NDDI (w połączeniu z portami z karty Z24) ?

• #2 08 Sie 2013 15:46
    Jack14
    Poziom 37  

Proponuje ustawić tylko ruch przychodzący LM na dowolny numer wewnętrzny i podłączyć tam telefon. Dzwoniąc na nr. wew. z którego zrobiłeś pętlę telefon zadzwoni i po podniesieniu słuchawki sprawdzisz poprawność działania toru rozmównego na NDDI. Jeśli taki test wypadnie pozytywnie to ew. zmień jeszcze polaryzację na porcie LM dla pewności. Co do zajmowania konkretnej LM z telefonu to już trochę więcej "zabawy" bo musisz dla każdej linii zrobić osobną trunk grupe tylko po co jak przedstawiony wyżej test sprawdzi czy dany port na karcie działa prawidłowo.

Pozdrawiam.

• #3 08 Sie 2013 16:05
    netcomers
    Poziom 20  

Dziękuję za odpowiedź.
    "Proponuje ustawić tylko ruch przychodzący LM na dowolny numer wewnętrzny i podłączyć tam telefon". OK - zgadzam się. Tylko gdzie się ustawia ruch przychodzący?

Alcatel 4400 - Obsługa karty NDDI

• #4 08 Sie 2013 16:22
    Jack14
    Poziom 37  

Czy przy takich ustawieniach jakie masz teraz dzwoniąc na dowolny port NDDI nie dzwoni główny telefon systemowy (awizo)? Jeśli nie to niestety z pamięci nie opiszę "gdzie" ustawić kierowanie. Musiał bym pracować online z centralą, a teraz nie mam takiej możliwości.

• #5 08 Sie 2013 16:36
    netcomers
    Poziom 20  

Podłączyłem linię miejską analogową do portu NDDI, dzwonię do niej i mam wolny sygnał ale nie dzwoni żaden z podłączonych do UA i Z aparatów. Nie wiem jak przekierować ruch przychodzący z NDDI na numer.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo