Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 203B - Naprawa taśmy w monitorze LCD

richard80 07 Sie 2013 18:49 3276 4
  • #1 07 Sie 2013 18:49
    richard80
    Poziom 6  

Witam.

Odziedziczyłem monitorek LCD, kilkuletni Samsung SyncMaster 203B, ale na ekranie są dwa stałe pionowe paski. Koledzy rozebrałem monitorek na części, aby 'obglądnąć' i widzę, że dwie taśmy łączące samą matrycę z elektroniką matrycy są po prostu uszkodzone, przerwane.
    Nie mam dośwadczenia, czy można jakąś kuchenną metodą naprawić te taśmy?, może wymienić? Może ktoś wie?
    Dzięki, pozdrawiam.
    Niżej fotka, ale niewiele widać, opis wystarczający myślę!

Samsung 203B - Naprawa taśmy w monitorze LCD

0 4
  • #2 07 Sie 2013 20:02
    raddeon
    Poziom 19  

Wymienić taśmy można ale nie w domu potrzebna jest do tego specjalna maszyna która łącz taśmy z elektroniką i matrycą coś w roli lutowania. Jak taśma jest przerwana to wiele nie zrobisz jak tylko nie łączy zawsze można coś w rodzaju gąbki czy gumy podłożyć by docisnęło ale TO NIE NAPRAWA.

0
  • #3 07 Sie 2013 21:03
    richard80
    Poziom 6  

raddeon napisał:
    Wymienić taśmy można ale nie w domu potrzebna jest do tego specjalna maszyna która łącz taśmy z elektroniką i matrycą coś w roli lutowania. Jak taśma jest przerwana to wiele nie zrobisz jak tylko nie łączy zawsze można coś w rodzaju gąbki czy gumy podłożyć by docisnęło ale TO NIE NAPRAWA.

Był dodatkiem w rozliczeniu i raczej zostanie ze mną, więc naprawa dla mnie ale dociśnięcie niewiele daje palcem jak próbowałem, ktoś to musiał chyba potraktować jakimś wkrętakiem, maszyny chyba nikt takiej nie ma w mieścinie której jestem co pisałeś, a wysyłanie do zawodowców nie wchodzi w gre, koszt identycznego sprawnego LCD to max 150zł, miał posłuzyć jako pomoc naukowa dla małej dziewczynki, jako LCD do pierwszego kompa,ale chyba nie dam rady nawet przy użyciu najlepszej gumy tego docisnąć...jakiś pomysł chętnie posłucham...dzięki, hej

0
  • #4 08 Sie 2013 06:56
    dzimi
    Moderator

To jeszcze jedno rozwiązanie - znalezienie matrycy z uszkodzonego monitora i podmiana.

0
  • #5 08 Sie 2013 07:20
    richard80
    Poziom 6  

dzimi napisał:
    To jeszcze jedno rozwiązanie - znalezienie matrycy z uszkodzonego monitora i podmiana.

rozejrze się i napewno podmienię jak cos się trafi, temat zamykam bo raczej nie ma nad czym debatować

0