Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra wąska pralka do 1800 PLN

niedozwolony 07 Sie 2013 18:53 9096 13
  • #1 07 Sie 2013 18:53
    niedozwolony
    Poziom 12  

Poszukuję względnie dobrej pralki o głębokości 40 - 45 cm i możliwie największej ładowności, w cenie do 1800 złotych.
    Na początku interesowałem się Boschem/Siemensem, ale na infolinii dowiedziałem się, że obecnie wszystkie wąskie pralki tych marek produkowane są w Chinach. Co więcej, wszystkie (z wyjątkiem serii WS12X... i WS10X... Siemensa oraz WLX... Boscha) mają nierozbieralne zbiorniki.

Co w takiej sytuacji? Slimy Boscha i Siemensa z rozbieralnymi zbiornikami wyglądają na tle konkurencji dość przestarzale, te nowsze z kolei, z nowym bębnem, większą ładownością i bajerami, mają klejone zbiorniki. Warto się ładować np. w WLM lub WLO czy kupić prostszą WLX o mniejszej ładowności, ale za to z rozbieralnym zbiornikiem?

A może coś z LG? Jak ich pralki wyglądają na tle Boscha/Siemensa? Producent zarzeka się, że wszystkie wąskie pralki mają zbiorniki rozbieralne i wymienne łożyska. Podobno większość produkowana jest pod Wrocławiem (produkcję na Europę przenoszą z Chin do Polski).

A może coś jeszcze innego, co w razie awarii np. łożysk będzie można naprawić zamiast kupować nową pralkę, bo naprawa będzie nieopłacalna?
    Samsunga w ogóle nie biorę pod uwagę. Mimo, że produkują w Europie, to wszystkie nowsze modele z silnikiem inwerterowym mają zbiorniki klejone.

Bardzo proszę o poradę.

1 13
  • #2 11 Sie 2013 12:07
    ptiroat
    Poziom 10  

Potrzebujesz pralki czy bajeru? Bierz model rozbieralny i prosty jak budowa cepa (ale skuteczny) a za oszczędzone pieniądze kiedyś będziesz wymieniał łożyska lub ewentualnie naprawiał.

0
  • #3 11 Sie 2013 19:13
    zenek501
    Poziom 10  

Również stoję przed wyborem pralki SLIM. Mam już wybrany model, tylko nie wiem czy ma rozbieralny zbiornik, jest to Bosch WLO24260PL. Informacje na ten temat są różne, więc sam nie wiem.

-1
  • #4 12 Sie 2013 19:19
    niedozwolony
    Poziom 12  

ptiroat napisał:
    Potrzebujesz pralki czy bajeru?

Ja nie pisałem, że potrzebuję bajeru. Potrzebuje przede wszystkim niedużej głębokości i ładowności. Bosch z rozbieralnym zbiornikiem (ale z łożyskami zespolonymi z tylną częścią zbiornika) ma maksymalnie 5 kg. W programach "codziennych" już tylko 2 kg. Skutek jest taki, że to co zaoszczędzę na zakupie, wydam na wodę i prąd, bo będę musiał prać częściej.
    Pralki o ładowności 6 kg nie dość, że mają większe bębny, to w programach codziennych wypiorą 3 lub nawet 3,5 kg. To spora różnica. Tu jednak jest problem - większość (a może już nawet wszystkie?) ma klejone zbiorniki.

zenek501 napisał:
    Również stoję przed wyborem pralki SLIM. Mam już wybrany model, tylko nie wiem czy ma rozbieralny zbiornik, jest to Bosch WLO24260PL. Informacje na ten temat są różne, więc sam nie wiem.

Nierozbieralny - potwierdzone w Boschu i w serwisie fabrycznym. Cena zbiornika wynosi niecałe 950 złotych + robocizna, więc naprawa będzie nieopłacalna.
    Rozbieralne zbiorniki ma tylko seria WLX, ale łożyska są zespolone z tylną częścią zbiornika. Cena części - ok. 300 złotych.

A co powiecie o Aristonie?
    http://pl.hotpoint.eu/sprz%C4%99t_agd_h/Pralka_Aqualtis_AQS73D_29_EUB/pid_F078551PL.do
    Można do niej za ok. 260 złotych dokupić dodatkowe 4 lata gwarancji producenta, więc i dłużej i korzystniej od ubezpieczenia. Warto? Jak pralki Aristona wypadają na tle konkurencji? Zbiornik pewnie klejony?

0
  • #5 12 Sie 2013 19:37
    zenek501
    Poziom 10  

To jednak chyba wezmę WLM20441PL, niby produkcja w chinach ale chyba rozbieralny zbiornik?

0
  • #6 12 Sie 2013 19:43
    niedozwolony
    Poziom 12  

Też nierozbieralny. Cena zbiornika taka sama jak do WLO (pewnie jest to dokładnie ta sama część). Rozbieralne zbiorniki mają tylko pralki serii WLX. W Chinach produkowane są wszystkie slimy.

0
  • #7 12 Sie 2013 20:19
    zenek501
    Poziom 10  

A gdzie tą gwarancję można przedłużyć?

0
  • #9 05 Wrz 2013 18:31
    kowalewski333
    Poziom 8  

Też mam zamiar sprawić sobie pralkę slim. Czy może ktoś z Was korzystał z Electroluxa? zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego - Link

0
  • #10 14 Wrz 2013 18:18
    misia_bella
    Poziom 2  

Ja korzystam z elektroluxa i jestem bardzo zadowolona. Z racji tego, że nie miałam miejsca na pralkę większą niż 40 padło na model EWTS 10420W. Pralka ma dużo opcji prania, ale ja korzystam tylko z tych z zakresu funkcji time menager. Elekroluxa, ale już większego, ma również moja mama i także sobie chwali.

0
  • #11 14 Wrz 2013 19:21
    indalox
    Poziom 6  

Obecnie mam podobny dylemat.

Zastanawiam się między:
    - Bosch WLO 24260 PL
    - Electrolux EWS11266EW / EWS1264EDW (różnica LCD/LED)

Ewentualnie trochę głębsze (52cm) i droższe, ale z silnikiem inwerterowym:
    - Electrolux EWF 1276 GDW
    - Electrolux EWS 11277 FW

Czy warto dopłacać do tych droższych modeli, czy za wyższą ceną idzie też jakość wykonania ?

Druga sprawa, to klasa efektywności wirowania. Większość pralek Boscha ma klasę C, nawet przy 1200 obrotów, wilgotność resztkowa 60-65%. Electrolux natomiast B przy 1200 z wilgotność resztkową - 53 %. Jak traktować te wielkości w praktyce. Czy nie są naciągane ?

0
  • #12 18 Wrz 2013 19:51
    raidenorius
    Poziom 7  

Stałem przed podobnym wyborem.
    Zdecydowałem się na Bosch WLO 24260 PL.
    W moim przypadku pralka nie mogła mieć więcej jak 50cm, więc ten Bosch pasował idealnie.
    Trochę mnie martwiło, że ma nierozbieralny bęben oraz jest produkowana w Chinach i zastanawiałem się nad wersją 40cm, ale ostatecznie 6kg i bęben VarioSoft mnie przekonało.
    Pralkę mam od paru dni i szczerze- jestem zaskoczony dobrą jakością wykonania- jak nie z Chin ( jak widać Bosch to Bosch). Pralka pierze świetnie, a co do efektywności wirowania, to moim zdaniem jest ok, chodź nie mam punktu odniesienia do wyższej klasy.

-1
  • #13 15 Lis 2013 13:19
    domicron
    Poziom 9  

Witam,
    Co myślicie o modelu
    Bosch WLM20441PL
    Jak dobrze rozumiem to produkcja w Chinach oraz klejony zbiornik ?

Pozdrawiam

0
  • #14 16 Lis 2013 22:33
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

domicron sam sobie zadajesz pytania i odpowiadasz.

EWS1066 electroluxa lub

w6823 gorenje.

Polecam

0