Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HGST Touro Mobile 500 GB - Nie widać w Mój Komputer, błąd CRC przy inizjalizacji

07 Sie 2013 19:51 1290 3
 • Poziom 2  
  Witam!
  Mam ogromny problem z nowiutkim HGST touro Mobile 500 GB. Kupiłem go z zamiarem użytkowania jako dysk twardy do telewizora Sony Bravia. Pierwsze, co z nim zrobiłem to zarejestrowałem w telewizorze, żeby móc nagrywać programy. Dostałem wtedy komunikat o błędzie transmisji, więc zadzwoniłem na infolinię Sony. Tam dostałem informację, że najprawdopodobniej jest to spowodowane systemem plików NTFS na dysku twardym i że trzeba go zmienić na FAT32.
  No więc wyrejestrowałem dysk z telewizora podłączyłem do komputera. Urządzenie było niewidoczne w mój komputer, widzą go natomiast programy do sprawdzania dysków, widać go też w Zarządzaniu komputerem (Zarządzanie dyskami). Potem nastąpiła dość "zabawna" sytuacja. Zarejestrowałem i chciałem ponownie wyrejestrować dysk i podczas tego wyrejestrowania telewizor zaciął się- ekran był czarny, ale podświetlony; dźwięk było słychać normalnie. Potem TV samo się wyłączyło i włączyło. Od tego momentu za każdym razem, kiedy próbowałem ponownie zarejestrować dysk w TV, telewizor na chwilę się zacinał i sam resetował. Z dyskiem natomiast nic sie nie działo. Za to dioda cały czas zaczęła migać przy podłączeniu do TV, od momentu jego pierwszego restartu.
  Kiedy próbowałem przeprowadzić inicjalizację w komputerze, dostałem błąd CRC i opcja "zainicjuj dysk" w zarządzaniu dyskami została wyszarzona.
  Nie mogę w żaden sposób korzystać z dysku. Proszę o pomoc. Załączam jeszcze zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo:
  HGST Touro Mobile 500 GB - Nie widać w Mój Komputer, błąd CRC przy inizjalizacji
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 28  
  Wykonaj remap dysku,dysk jest na gwarancji?
 • Poziom 43  
  Reklamuj. Dysk, który ma 3 godziny pracy, nie był uderzony podczas pracy (BF) i ma już 16 niestabilnych sektorów (C5), nadaje się wyłącznie do gwarancyjnej wymiany.
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedzi. Dysk odesłałem na gwarancji. Temat chyba do zamknięcia.
  Pozdrawiam!