Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stm8l152c6 - Jestem zupełnie zielony

mariobanan1992 07 Sie 2013 20:56 1098 8
  • #1 07 Sie 2013 20:56
    mariobanan1992
    Poziom 8  

Witam Jeśli powielam temat to z góry przepraszam,
    Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was nie mógłby mi dopomóc Poradnikiem programowania stm8 w asemblerze, chodzi o to że nie potrafię nawet zainicjować obsługi Portu. Jestem zupełnie zielony. Mam zestaw stm8l152c6 i chciałbym chociaż zapalić na nim diodę. Liczę na to ze ktoś z Was posiada jakiś tutorial, albo sam zechce wprowadzić mnie w tajniki programowania mikrokontrolerów. Będę takowej osobie dozgonnie wdzięczny. Zależało by mi na tym by był to dokument w polskiej wersji językowej, gdyż z angielskim u mnie "na bakier", a dokumentacja techniczna ze strony ST jest dla mnie zupełnie nie jasna. Z chęcią nawiążę kontakt e-mailowy z osobą która zechce być moim mentorem. Pozdrawiam Mariusz

0 8
  • #2 07 Sie 2013 21:51
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

A dlaczego w asemblerze?

0
  • #3 07 Sie 2013 23:17
    mariobanan1992
    Poziom 8  

może być poradnik w C, zawsze chciałem bawić się asemblerem, znajomy jest na studiach i pokazywał mi kiedyś kody na stm8s pisane w asemblerze.. wyglądało to na dość proste, niestety on się wyprowadził, a ja sam nie umiem się za to zabrać.. jeżeli Uważasz że C będzie lepsze to spróbuję z C,w takim razie proszę o poradnik do C

0
  • #4 08 Sie 2013 07:59
    BlueDraco

ściągnij od producenta paczkę programów przykładowych, Reference Manual i Data Sheet procesora i studiuj - zacznij od uruchomienia i modyfikacji prostych przykładów. Tak to się normalnie robi, kiedy poznajesz nowy procesor.

0
  • #5 08 Sie 2013 11:31
    mariobanan1992
    Poziom 8  

Nie wiem czy Kolega mnie dobrze zrozumiał.
    To nie ma być poznanie nowego procesora tylko zaczęcie pracy z mikrokontrolerami od 0
    a poza tym .. napisałem tez wcześniej że mój angielski nie jest aż tak dobry by poradzić sobie ze żmudnym czytaniem dokumentacji procesora

0
  • #6 08 Sie 2013 12:01
    michalko12

Masz pecha, bo raczej nie znajdzie się osoba która telepatycznie przekaże Ci wiedzę na ten temat. Drugi pech to wybór mikrokontrolera, można powiedzieć, że jak na polskie realia to exotic. Jedyne opcja to nauczenie się innego mikrokontrolera bardziej popularnego na temat którego jest multum informacji (czytaj AVR) i po ogarnięciu tematu przeskoczenie na ten Twój, bo wszystkie uC działają "prawie" tak samo, przynajmniej te 8 bitowe. Zacznij od mikrokontrolery.blogspot.com, a potem dalej będziesz już wiedział czego więcej szukać.

0
  • #7 08 Sie 2013 15:58
    mariobanan1992
    Poziom 8  

Pech pechem.
    Może ktoś z Was ma jakiś poradnik w wersji pdf ?

0
  • #8 08 Sie 2013 16:44
    BlueDraco

Całe mnóstwo, ale niekoniecznie do STM8. Masz w sieci mnóstwo poradników dot. zabytkowego AVR, a w najnowszych numerach Elektroniki Praktycznej - tutorial do STM32F0, do którego płytkę możesz kupić za 50 zł, a który - wiele na to wskazuje - ma szanse niedługo zająć miejsce AVR w sercach entuzjastów mikrokontrolerów nad Wisłą.

0
  • #9 09 Sie 2013 19:10
    mariobanan1992
    Poziom 8  

Ok ogarnąłem to sam przy pomocy dokumentów wykładowcy PWR

0