Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KSS-213B - laser czy nie laser?

09 Mar 2005 16:40 2730 7
  • Spec od car audio
    Mam wieżę Sony HCD-701, gra mi na warsztacie przy robocie ale jest pewnien mały problem. CD czyta wszystko ale pod koniec płyty bywa, że skoczy kilka razy, potem słychać stukot i pojawia się NO DISC. Dzieje się to na niektórych płytach i zwykle w okolicach 55-70 minuty płyty (nawet na tłoczonych nieporysowanych). Wcześniej było słychać na płytach nagrywanych "wycie" silnika napędu płyty w okolicy 10 minuty, ale po drobnej konserwacji już nie wyje.
    Teraz pytanko, czy moje objawy są winą lasera (w sumie 25 za chiński z mechanizmem to nie jest dużo ale nie chcę kupować jak nie jest to przyczyną) czy też inne. Oczywiście laser czysty, prowadnica też przeczyszczona. Wieża nie na mój gust nie była zbyt dużo używana bo ktoś ją uszkodził próbując oczyścić encoder od volume i potem nie umiał tego naprawić (w takim stanie ja sobie ją odkupiłem).
  • Poziom 15  
    Czy "wycie" oznacza dźwięk wysokiej częstotliwości - ledwie słyszalny?
    Mam taki przypadek przy nowym laserze KSS-212A zamontowanym w TEAC-u.Odwarzacz piszczy cały czas przy odtwarzaniu cd. Nie ma tego objawu przy odtwarzaniu cd-r.
    Temat powyższy poruszyłem także w innym temacie na tym forum.
    Niestety nie otrzymałem dotąd odpowiedzi, która wskazałaby przyczynę awarii.
  • Poziom 36  
    Czy nie jest nadpęknięta tasiemka lasera -tuż przy wzmocnieniu?
    Pomierz jeszcze silniki czy mają stabilną rezystancję .
    A jeśli wszystko będzie OK to laser do wymiany.
  • Poziom 20  
    W tej mojej wieży HCD-H801 też zauważyłem taki sam objaw pod koniec płyty, ale tylko na jednej z moich CD. Więc stwierdziłem, że wina leży po stronie CD.
    Ale z tego, co widzę to w moim przypadku wszystkiemu winny laser.

Mogę prosić o info gdzie można kupić chiński za 25
  • Poziom 15  
    Przepraszam, podałem na odwrót.Odtwarzacz TEAC piszczy przy cd-r, a chodzi prawidłowo przy oryginałach.
  • Spec od car audio
    To wycie było z silnika napędu. Ale konserwacja tu pomogła. Nie chciało mi się przekładać mechanizmu od chińskiego lasera (leży taki) a sam silnik napędu chyba się kiepsko przekłada. Jeszcze dokładnie sprawdzę połączenie laser płyta ale chyba tu nie ma taśmy tylko kable z tego co pamiętam. Na razie szkoda mi wywalać laser bo czyta mi wszytko a sprzęt gra na warsztacie (chińczyka zabije się dużo szybciej).
  • Poziom 21  
    witam.co do tego lasera ,to jeśli jest to 213 ma taśmę płaską i niestety często ona pada,
  • Spec od car audio
    Dziwna sprawa - bo ostatnio wrzuciłem płytkę i dość nisko już skoczył i zdechł. Co ciekawe zawsze praktycznie w tym samym momecnie. Muszę go odłączyć i sprawdzić czy faktycznie nie ma tam taśmy.