Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujistu Siemens Amilo 2548 Windows 7 "Zapraszamy"

TheMrZordon 08 Sie 2013 00:16 2412 17
  • #1 08 Sie 2013 00:16
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Witam, mam problem z laptopem marki Fujitsu Siemens Amilo 2548, był na nim zainstalowany Windows Vista 64bit, potrzebowałem formata więc przy okazji zainstalowałem Vindows 7 64bit i wszystko chodziło bardzo ładnie do póki nie zainstalowałem sterowników do karty graficznej, po uruchomieniu komputera obraz zastyga na napisie "Zapraszamy" po czym wyłącza się.

Specyfikacja laptopa:

AMD Tauron 1,8Ghz
    3GB ramu
    8400m g

Dodam że tryb awaryjny uruchamia się bez problemu.
    (Sterowniki są ze strony Nvidi, najnowsze)

1 17
  • SterControl
  • #2 08 Sie 2013 00:23
    adrian1389
    Poziom 9  

Spróbuj zainstalować xp.

0
  • #3 08 Sie 2013 00:25
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Próbowałem, jednak pod czas próby instalacji XP'ka pokazuje mi że nie ma dysku żadnego.

0
  • SterControl
  • #4 08 Sie 2013 00:47
    adrian1389
    Poziom 9  

Spróbuj przeinstalować sterowniki, te które prawdopodobnie zainstalowałeś, zostały wydane 7 dni temu.

0
  • #5 08 Sie 2013 01:36
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Spróbowałem na trochę starsze nic nie dało :/ Spróbuję jeszcze starsze, może to coś da.

0
  • #6 08 Sie 2013 10:06
    kasiunia7777
    Poziom 39  

adrian1389 napisał:
    Spróbuj zainstalować xp.

Świetna rada, bo każdy ma kupionych kilka licencji windowsa i będzie sobie zmieniał system co kilka dni.
    TheMrZordon napisał:
    Próbowałem, jednak pod czas próby instalacji XP'ka pokazuje mi że nie ma dysku żadnego.

Windows xp nie posiada w sobie sterowników do dysków SATA, trzeba do instalki dograć sterownik lub w biosie zmienić tryb dysku z AHCI na IDE.

Jaki geforce masz dokładnie w tym laptopie?

Dodano po 3 [minuty]:

Spróbuj też te ze strony fujitsu, widzę że na liście są tylko do visty, ale sterowniki od visty pasują w 99,9% także pod windows 7:
    http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowFiles.asp

0
  • #7 08 Sie 2013 12:55
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Podczas instalacji sterowników pokazało mi że sterowniki są tylko do Visty i Win 2000(XD) ale i tak zainstalowało mi i w menedżerze urządzeń mówi mi że mam najnowsze sterowniki.

Co do grafiki jest to tak jak wyżej napisałem
    Nvidia Geforce 8400M G

Obecnie używam integry, screen ze speccy.
    [
    img]https://obrazki.elektroda.pl/5246371700_1375959215_thumb.jpg[/img]

A i co do tych sterowników, były to tylko nForce które są chyba tylko sterownikami od karty sieciowej :/

0
  • #8 08 Sie 2013 14:09
    ergie
    Poziom 28  

Podaj identyfikator urządzenia z zakładki szczegóły

Gdzie i jak -> Link

0
  • #10 08 Sie 2013 15:41
    ergie
    Poziom 28  

Nie wiem czy wiesz, ale w Fujitsu jak i w Sony Vaio wydają specjalne sterowniki i takie ze strony nvidia czy ati nie dadzą się zainstalować.

Sam pisałem na forum elektrody o takich przypadkach i pomagali mi (i wyjaśniali o co chodzi), dlatego zainteresowałem się tematem i staram się pomóc.

0
  • #11 08 Sie 2013 15:44
    kasiunia7777
    Poziom 39  

ergie napisał:
    ale w Fujitsu jak i w Sony Vaio wydają specjalne sterowniki i takie ze strony nvidia czy ati nie dadzą się zainstalować.

Nie miałam nigdy takiego przypadku w Fujitsu, a sony nigdy w rękach nie miałam to z sony nie wiem.
    Spróbować może te oficjalne, może będzie ok.

0
  • #12 08 Sie 2013 19:22
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Znajomy polecił mi format i instalacja wszystkich sterowników programem EasyDrive i niby wszystko zainstalował, sterowniki do karty sieciowej, sterowniki do sata, do pci ale po instalacji sterowników do grafy nic się nie zmieniło, wciąż laptop się nie uruchamiał. Poczytałem sporo i ludzie dużo piszą że te laptopy

Zaraz podam identyfikator urządzenia, oraz spróbuję zainstalować te sterowniki, ale nie jestem pewien czy nie instalowałem już tej wersji :/

+ Mam pytanie czy jak powróce do Visty to nie będę miał aż takich problemów? Bo jestem wielkim fanem windowsa XP i dość lubie 7 a Visty nie znoszę ale jak trzeba to mogę wrócić na nią :/

0
  • #13 08 Sie 2013 19:54
    kasiunia7777
    Poziom 39  

TheMrZordon napisał:
    Mam pytanie czy jak powróce do Visty to nie będę miał aż takich problemów?

Nie mam pojęcia.

0
  • #14 08 Sie 2013 20:42
    malapawel
    Poziom 15  

zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa a nie ze strony nvidii, powinno ruszyć

0
  • #15 08 Sie 2013 21:04
    kasiunia7777
    Poziom 39  

malapawel na stronie producenta laptopa są tylko pod vistę, nawet nie napisali pod ilu bitowy. Sterowniki od visty w 99,9% przypadków pasują także do win7, ale liczba bitów ma się zgadzać.

0
  • #16 08 Sie 2013 21:08
    malapawel
    Poziom 15  

zawsze można próbować z trybem zgodności, jeżeli nie napisali pod ilu bitowy, wydaje mi się, że powinny być pod 32

0
  • #17 18 Sie 2013 03:35
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Wybaczcie ze nie mogłem odpisać, nie miałem dostępu do Internetu :D
    Jeśli chodzi o sterowniki z Visty to one się uruchamiają, ba nawet instalują się ale niestety dzieje się to samo :/ Zauważyłem też że laptop nie chciał mi bootować płytki z Vistą Ultimate 32bit :/ Jutro spróbuję znaleźć Windowsa XP z sterownikami do Saty :/ Wydaje mi się że ten laptop się nie lubi z Win7, więc albo zainstaluje tego XP(Nie wykrywa dysku gdy próbuję go instalować) albo spróbuje wypalić inną płytke z Vistą

0
  • #18 19 Sie 2013 18:57
    TheMrZordon
    Poziom 6  

Ludzie, naprawdę nie wiem co mam zrobić :/ Wypaliłem dzisiaj pirackiego Win XP ze sterownikami od Saty pod AMD i Intela wciąż podczas instalacji nie wykrywał dysku. Pobrałem też Xubuntu 12.04.2 i podczas instalacji pokazywało że nie ma dysku :/ Najlepsze jest to że kiedy instalowałem Win 7 nic takiego się nie pojawiało, Vista Ultimate 32bit nie chciała się nawet bootować. Kończą mi się pomysły, jutro ogarnę od jakiegoś znajomego płytke z Win 7 32 bit i Vistę 64 bit.

0