Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 96-00: Nie chcę wymuszonej klimy przy nawiewie na szybę

marceen 08 Sie 2013 10:15 2370 0
  • #1 08 Sie 2013 10:15
    marceen
    Poziom 2  

Witajcie,
    może to być dla wielu dziwne, ale chcę mieć pełną kontrolę kiedy w moim aucie działa klimatyzacja - a kiedy nie. Jak pewnie wiecie, przy wybraniu nawiewu na szybę bądź na szybę i na nogi klimatyzacja włącza się niejako "z automatu". Moją intencją jest jednak to, aby klimatyzacja wspomagała nawiew przy osuszaniu szyby wtedy kiedy ja tego chcę (tj. tylko po wciśnięciu przycisku z gwiazdką :) ).

Czy jest jakaś możliwość dokonania zmian w moim aucie aby taki efekt osiągnąć? W moim poprzednim aucie (Chrysler Neon '99) udało mi się to poprzez założenie specjalnie dociętego kawałka plastiku, który nie pozwalał na zwieranie się obwodu przy przekręcaniu gałki nawiewu na szybę. Po rozebraniu w Voyagerze panelu sterowania nawiewem zauważyłem jednak, że patent z kawałkiem plastiku raczej się nie sprawdzi - do regulacji kierunku nawiewu służy jedynie gałka potencjometru i jej przekręcanie w pozycję "szyba" bądź "szyba i nogi" nie powoduje "mechanicznego" zamykania żadnego widocznego obwodu uruchamiającego klimatyzację.

Będę Wam wdzięczny za wszystkie pomysły i podpowiedzi :)

2 0