Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie do resetowania zasilania

08 Sie 2013 12:08 1500 4
  • Poziom 2  
    Witam, zacznę od tego, że jestem kompletnym laikiem w dziedzinie elektroniki. Interesuje mnie urządzenie, które resetowałoby zasilanie. Jeżeli nie do nabycia to pomysł jak stworzyć coś takiego własnoręcznie.
    [Tutaj trochę mało istotnego opisu problemu - można pominąć]
    Jestem posiadaczem Neostrady a co za tym idzie, na moje nieszczęście, również zmiennego IP. Co więcej, w przypadku Neostrady to zmienne IP jest wręcz wymuszane więc co najmniej raz dziennie wymagany jest reset połączenia - takie prawie stałe łącze. Jeżeli sam tego nie zrobię, reset wykonywany jest automatycznie po równych 24 godzinach od poprzedniego. I o ile pamiętam kiedy takowy reset nastąpił ostatnio, raczej nie ma problemu bo na chwilową przerwę w dostępie do internetu jestem przygotowany. Niestety obok krótkiej pamięci rodzi się dodatkowy problem w postaci przerw w dostawie prądu, wyładowań atmosferycznych i innych tym podobnych, które powodują reset routera nawet kiedy o tym nie wiem. Można pomyśleć, że taka krótka przerwa jest przecież błahostką, niestety w moim wypadku potrafi być uciążliwa. Chodzi o to, że jestem graczem. I kiedy podczas gry, załóżmy dla przykładu w League of Legends, zresetuje mi się IP, to mimo, iż gra posiada system odnawiania połączenia w przypadku przerw w łączności, to w przypadku resetu IP jest to nieskuteczne, bo po prostu gra "nie wie", że już wróciłem, bo nie potrafi mnie znaleźć pod adresem, pod którym byłem jeszcze chwilę temu. Wymaga to ode mnie uruchomienia ponownie gry i załadowania rozgrywki, w której brałem udział a to zajmuje kilka minut a w przypadku wspomnianego LoLa kilka minut przewagi liczebnej przeciwnika może zaważyć o losach całego meczu.
    [Koniec mało istotnego opisu problemu]
    Więc chodzi mi o urządzenie, które znajdowałoby się na drodze routera do zasilania, które powodowałoby 5 sekundową przerwę w dostawie prądu do tegoż routera, codziennie o tej samej porze, dla przykładu o godzinie 6-tej rano. Pozwoliłoby mi to na bycie pewnym, że co by się nie działo, o 6-tej rano router zresetuje się, i jeśli nie wystąpią żadne zdarzenia losowe, przez kolejne 24 godziny mam spokój i nie muszę pamiętać by ręcznie resetować router. Jeżeli istnieje inne rozwiązanie, poprzez oprogramowanie czy coś innego, nie związanego z elektroniką, również chętnie wysłucham. Co na pewno - operator nie może mi tego wyłączyć, przynajmniej nie na chwilę obecną.
    Wszelka pomoc w tym temacie mile widziana i z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozwolę sobie jeszcze na koniec przypomnieć, że jestem laikiem w tej dziedzinie.
    Pozdrawiam.

PS. Zastanawiałem się czy nie można by wykorzystać urządzenia, które stosuje się w przypadku lampek świątecznych by świeciły się tylko nocą a w ciągu dnia były zgaszone.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Router można resetować programowo. Jeśli w sieci jest komputer włączony cały czas to może on to okresowo robić. Stosunkowo tanie są również zegarki służące do włączania różnych urządzeń. Nie wiem jednak czy są takie robiące to z rozdzielczością 1 sek.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    W sieci nie posiadam takiego komputera. A co do tych "zegarków" posiadałem kiedyś takie sprytne urządzonko, właśnie po to by lampki świąteczne świeciły się tylko nocą. Problemem jest właśnie skala, bo najkrótszy czas na jaki byłbym w stanie odciąć zasilanie to byłoby pewnie około 10 minut a to mnie raczej nie urządza.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie Pawel2420. Najwidoczniej użyłem niewłaściwych słów.