Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp do drukarki udostępnianej przez drugi komputer w sieci

08 Sie 2013 12:10 2178 3
  • Poziom 7  
    Witam
    Na początek chciałem zaznaczyć, że jestem w temacie totalnym laikiem i proszę o odpowiedzi krok po kroku.
    Sprawa wygląda następująco: mam w sieci dwa komputery. Komputer A ma system Windows 7 i zainstalowaną drukarkę połączoną kablem USB (wszystko działa poprawnie, mogę drukować). Drukarkę udostępniłem w sieci domowej. Komputer B ma system Windows XP, należy do sieci (w miejscach sieciowych komputer A jest widoczny), ale w żaden sposób nie mogę się z niego połączyć z drukarką, ani wejść do zasobów komputera A, ponieważ widnieje komunikat, że nie mam dostępu do tego komputera i muszę się skontaktować z administratorem. W komputerze A jest co prawda wygenerowane hasło sieciowe i nawet instrukcja jak połączyć inne komputery z tą siecią, ale jest ona napisana dla komputerów z systemem W7. W Windows XP z tego co widzę jest to trochę bardziej skomplikowane i nie mam pojęcia gdzie to hasło należy wpisać.
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    MeehoweCK napisał:
    Witam
    Na początek chciałem zaznaczyć, że jestem w temacie totalnym laikiem i proszę o odpowiedzi krok po kroku.
    Sprawa wygląda następująco: mam w sieci dwa komputery. Komputer A ma system Windows 7 i zainstalowaną drukarkę połączoną kablem USB (wszystko działa poprawnie, mogę drukować). Drukarkę udostępniłem w sieci domowej. Komputer B ma system Windows XP, należy do sieci (w miejscach sieciowych komputer A jest widoczny), ale w żaden sposób nie mogę się z niego połączyć z drukarką, ani wejść do zasobów komputera A, ponieważ widnieje komunikat, że nie mam dostępu do tego komputera i muszę się skontaktować z administratorem. W komputerze A jest co prawda wygenerowane hasło sieciowe i nawet instrukcja jak połączyć inne komputery z tą siecią, ale jest ona napisana dla komputerów z systemem W7. W Windows XP z tego co widzę jest to trochę bardziej skomplikowane i nie mam pojęcia gdzie to hasło należy wpisać.
    Bardzo proszę o pomoc.

1.komp z win 7
    2.komp z win xp + sp 3
    3.router do którego podłaczone są kompy 1i2
    4. tworzymy tą samą grupę
    5. na kompie z win 7 udostępniamy drukarkę
    6. na kompie z xp dodajemy drukarkę sieciową i instalujemy stery
    Powinno zadziałać :D :D
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    W Windows 7, Vista i 8 trzeba wyłaczyć ochronę hasłem dla sieci - w rozwiązaniach domowych można sobie na to spokojnie pozwolić. Udaj się do
    1. Centrum sieci i udostępniania (w panelu sterowania)
    2. Po lewej stronie będziesz miał zaawansowane ustawienia udostępniania
    3. W tym oknie odszukaj rodzaj twojej sieci (domowa, firmowa, publiczna); prawdopodobnie bedzie to albo domowa albo firmowa i zaznacz tam pole, które wyłączy ochronę hasłem. Teraz będziesz prawdopodobnie mógł się dostać na zasoby komputera z Win7 z dowolnego komputera w tej sieci.

PS: w tych zaawansowanych ustawieniach również jest pole odpowiadające za udostępnianie drukarek.

Dostęp do drukarki udostępnianej przez drugi komputer w sieci
  • Poziom 7  
    Dzięki. Kluczowe było wyłączenie hasła. Nie wiedziałem gdzie to się robi.