Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć wzmacniacz Unitra Diora do głośników Samba 250

08 Sie 2013 12:29 4392 7
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich serdecznie.

Jestem w tym temacie zielony i podejrzewam, że temat powstał w złym miejscu za co przepraszam, ale do tematu.

Posiadam, dostałem takie cacko:
    oldradio.pl /foto/01446_120728121820.jpg
    A do tego takie głośniki:
    legnicacity .pl/files/pict/2011-06-20/legnica-zestaw-kolumn-stereo-tonsil-samba-250-6TIzOTU4Nj_o.jpg

(Usuńcie spację z linków)

Wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że ni cholery nie wiem jak to podłączyć. Mam jakieś kable, do tego, ale czy one są dobre to także nie wiem.

Wysyłam zdjęcia tych kabli do załączników. Na drugiej stronie kabla, końcówki to zwykłe kable bez izolacji, więc po długim namyśle pomyślałem, że one wpina się do głośników. Tak też zrobiłem. Mowa o końcówkach z jednym podłużnym metalem, i jednym mniejszym pod/nad nim. Zdjęcia 1 i 2

Druga końcówka, to już ta typowa do wzmacniacza, czyli to cudo, zdjęcia 3 i 4:

Drodzy użytkownicy Elektrody, wytłumaczcie mi jak to podłączyć, tak jakbyście tłumaczyli 5-latkowi. Będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Tak jak już sam napisałeś końcówki bez izolacji wpinasz do kolumn a końcówki z wtyczkami do gniazdek P i L we wzmacniaczu.
    Wtyczkę ze zdjęcia 3 podłącz do pierwszego lub drugiego gniazda od prawej - służy do przesyłania sygnału do wzmacniacza. Na zdjęciu nr4 masz przejściówkę na małego jacka - możesz tam podłączyć źródło sygnały (mp3, odtwarzcz CD lub cokolwiek innego z takim wyjściem)
  • Poziom 8  
    Witam ponownie.

Zrobiłem tak jak mówiłeś, czyli głośnik podłączyłem do tego gniazda, załóżmy, że lewego i podłączyłem drugie, później zmieniłem na pierwsze wejście od prawej, ale dalej dupa, cisza.

Oto zdjęcie jak podłączyłem.

Dodam, że klikałem te przyciski na przedniej ściance. Próbowałem z wciśniętymi i nie.

Załącznik:

Dodam tylko jako ważną informację, że sprzęt ten "leżał w piwnicy i się kurzył", więc nie jestem pewien czy działał. Czy mogę jakoś sprawdzić czy głośniki zawodzą czy może to "tylko" wzmacniacz?
  • Poziom 9  
    Przecież to banalne... zerknij proszę na załączniki

Poradzisz sobie, do dzieła :)
    Jeśli chcesz sprawdzić same kolumny podłącz je pod jakiekolwiek źródło dźwięku za pomocą nawet samych kabelków, ale ostrożnie....

Pozdrawiam
    Arczi277
  • Poziom 8  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś na samym początku i była cisza. Spróbowałem podłączyć inny głośnik, który działał wcześniej i było tak samo - Z tyłu miał napisane 6 omów. Te z Samby głośniki 8 bodajże, na wyjściu ze wzmacniacza są 4 omy.

Więc celujemy, że to wzmacniacz cholernik padnięty? Czy to ja coś źle klikam?

P.S - Jeśli wezmę małego Jacka podłączę do telefonu, a drugą część do głośnika, to zagra cicho? Tak żeby sprawdzić czy to nie w nich wina.

P.S.2 - Podłączyłem sobie te głośniki pojedynczo do telefonu za pośrednictwem minijacka i fajnie cicho brzęczą (jest bit, nie słychać głosu, ale to teraz nieważne). Czyli obstawiamy wzmacniacz?
  • Poziom 17  
    Zapala się kontrolka we wzmacniaczu? Może to tylko bezpiecznik? Wykręć i sprawdź czy nie jest przepalony? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Podłączałeś kolumny bezpośrednio do telefonu? Wyjście słuchawkowe ma około 32 ohm więc wcześniej czy później spalisz telefon.
  • Moderator
    Przepraszam za banalne pytanie ale czy podłączyłeś do wzmacniacza jakieś źródło sygnału?
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Zapala się kontrolka we wzmacniaczu?

Tak, kontrolka pali się na czerwono.

Cytat:
    Może to tylko bezpiecznik?

Jeśli byłby to bezpiecznik, to czerwona lampka nie paliłaby się chyba, więc to też odpada.

Cytat:
    Wykręć i sprawdź czy nie jest przepalony?

Wykręciłem, jest cały.

Cytat:
    Podłączałeś kolumny bezpośrednio do telefonu?

Tak, wziąłem kabel z końcówką mini dżeka, i podłączyłem drugą część do głośników. Puściłem tylko przez moment aby nic się nie rozdupiło, więc chyba będzie dobrze z moim telefonem.

Cytat:
    Przepraszam za banalne pytanie ale czy podłączyłeś do wzmacniacza jakieś źródło sygnału?

Jeżeli "źródło sygnału" to kabel z końcówką od miniJack'a, a z drugiej strony wejście do wzmacniacza, to podłączyłem.

Telefon/laptop - kabel - wzmacniacz.

Wydaje mi się, że może to być wina kabli, i zapomniałem wcześniej dodać, że próbuję rozwiązywać ten problem na jednym głośniku, bo nie dostałem kabla żeby podłączyć drugą kolumnę.

Dodatkowo dodam, że nie podoba mi się połączenie kabla do wzmacniacza z kablem od miniJacka. Połączenie nie jest lutowane, a kable są ze sobą tylko skręcone.

Łącznie są tam 4 kable wychodzące od kabla do wzmacniacza:
    Czerwony - przeźroczysty - i 2 takie "czyste" bez izolacji.

Od Jacka są 3 kable:
    Czerwony - biały - jeden czysty.

I połączone są - czerwony z czerwonym, biały i przeźroczysty i te dwa czyste skręcone w jeden i połączony z tym drugim czystym od Jacka. Kiedy podłączyłem ten kabel do colorofonu, bo też dostałem ten relikt przeszłości, to pomimo puszczenia dość głośno muzyki on świecił tylko czasami i to dość słabo. Może to tutaj leży wina?