Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Michał11118 08 Aug 2013 12:47 4650 8
 • #1
  Michał11118
  Level 10  
  Witam, planuję zakup ciśnieniowego ekspresu do kawy w cenie do 600zł. I tu pytanie: jaki polecacie, który by parzył kubek/filiżankę kawy ok. 200ml lub by można go samemu zaprogramować. Tylko by robił ją automatycznie.
  Jeśli chodzi o markę to raczej jakieś znane bym później nie miał problemu z serwisem.

  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
 • #2
  dr.hannibal
  Level 22  
  Michał11118 wrote:
  w cenie do 600zł

  W tej cenie to chyba nie warto pchać się w ekspres ciśnieniowy. Miałeś może okazję wypróbować jakiś ekspres w tym przedziale cenowym?
 • #3
  Michał11118
  Level 10  
  Właśnie miałem okazje przetestować Zelmera, lecz był uszkodzony (pęknięty plastik) i nie mieli na wymianę. Tylko małe kawy robił (40 - 60ml).
  A co masz na myśli?

  Ok, widzę, że w tej cenie to słabo, a coś do ok. 700? Żeby wchodziły normalne kubki i można było zaprogramować ilość :D
 • #4
  dr.hannibal
  Level 22  
  Propo zelmera miałem okazję użytkować ZELMER CM2004M Quatro, powiem krótko, byłem bardzo zaskoczony że wydając nie małą kwotę dla przeciętnego zjadacza (600zł), sprzedawca oferuje nam taki sprzęt.
  1. Dosyć długie czasy nagrzewania się oraz "samo-czyszczenia".
  2. Funkcja spieniania mleka - chyba tylko z nazwy spełniała swoje zadanie, w ogóle te zabawy z dyszą itd. to jedno wielkie nieporozumienie - lepiej dodać kasy mieć wbudowany spieniacz mleka.
  3. Pojemnik na wodę, wsuwany w tylnej części od góry, ma u doły taką "uszczelkę" przez który po wsunięciu pobierana była woda - jak dla mnie mało to "pewne" rozwiązanie, generalnie później zaczęliśmy po prostu dolewać wodę do pojemnika bez jego wyjmowania.
  Ogólnie zrobienie kawy było na tyle mało przyjemne, że po pewnym czasie wróciliśmy do tradycyjnej "zalewanej" - najlepsze, że brat który w międzyczasie odziedziczył ekspres przelewowy używa go do dziś i bardzo sobie chwali ;)
  Generalnie po własnych doświadczeniach jestem zdania że jak ekspres ciśnieniowy to tylko porządny "kombajn" albo nic.
 • #5
  Michał11118
  Level 10  
  Tego Zelmera miałem 1 dzień, ale mnie wkurzył, bo duża kawa miała 60ml...
  Niby była funkcja ręcznego robienia, lecz trzymanie przycisku do momentu napełnienia nie podobało mi się specjalnie ;p
  Co sądzisz o DeLonghi EC820?
 • #6
  ptiroat
  Level 11  
  Z budżetem 600 zł dużo nie zawojujesz. Tak naprawdę ekspres nie jest taki ważny jak młynek, w którym się mieli kawę (no i sama kawa). Sam dobry młynek do kawy (np. Ascasso) to około 600 zł. Ja bym sugerował kupić sobie tani szajsiasty ekspres poniżej 200 zł (conajmniej 2 lata przeżyje na gwarancji) a kupić sobie przyzwoity młynek żarnowy (np. najtanszy metalowy Ascasso i-mini). Jak jesteś z Kielc to niedaleko w Radomiu masz całkiem dobrą (i tanią) włoską palarnie kawy. Generalnie manualne ekpressy kupuje się aby mieć jak najlepszą kawę (kosztem zabawy oraz mimo wszystko upierdliwego procesu jej robienia) - a do tego trzeba mieć młynek. Dla tych co chcą mieć szybką i dobrą kawe (chemiczną to chemiczną ale dobrą w smaku) wymyślono kapsułki. Dobre automaty to inna połka cenowa.
 • #7
  marianoOK
  Level 11  
  Hej, zgadzam się z dr.hannibal, ale jeżeli już dysponujesz taką sumą to na twoim miejscu dołożyłbym jeszcze trochę do Xsmall'a Saeco. Ekspres ciśnieniowy o małych gabarytach, a kawę parzy tak dobrą jak dużo droższe ekspresy. Poza tym przy odrobinie uwagi i odpowiedniej konserwacji może Ci służyć bardzo długo. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało, bo korzystaliśmy z tego ekspresu w biurze do czasu, aż potrzebowaliśmy większego modelu.
 • #8
  Michał11118
  Level 10  
  Zamówiłem już DeLonghi EC820, ma przyjść we wtorek to napiszę co to jest ;)
 • #9
  Michał11118
  Level 10  
  Ekspres świetny, robi pyszną, mocną kawę i do tego ile chcesz! Polecam wszystkim w tej cenie.