Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia kontrolka temperatury silnika

rawlik 09 Mar 2005 17:19 39527 10
  • #1 09 Mar 2005 17:19
    rawlik
    Poziom 10  

Mam Fabię 1,4 z 2000r comfort, po odpaleniu auta zapala mi się kontrolka temperatury silnika mimo, że silnik jest jeszcze zimny, gdy temperatura silnika nieco wzrośnie i ponownie uruchomię silnik wszystko jest OK. Usterka ta wystąpiła po mroźnej nocy, podczas której auto stało na dworze i myśle, że może mieć to związek z niską temperaturą. Może ktoś miał podobną sytuację lub wie co może być przyczyną zapalania się kontrolki ?

3 10
  • #2 10 Mar 2005 07:20
    diag
    Spec od samochodów

VAG do reki i najpierw sprawdź błedy, potem wykasuj i zobacz jak dalej.

3
  • Pomocny post
    #3 10 Mar 2005 08:27
    nom
    Poziom 23  

rawlik napisał:
    Może ktoś miał podobną sytuację lub wie co może być przyczyną zapalania się kontrolki ?

Nie pamietam dokładnie czy to ta kontrolka się zapalała, ale jak miałem za mało płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym to zapalała mi się jakaś kontrolka, chyba właśnie od temp. silnika i "pikało" 3 razy.
    Sprawdź w instrukcji, może wystarczy dolać płynu.

0
  • #4 10 Mar 2005 09:02
    rawlik
    Poziom 10  

Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie czekam na interfejs, więc może później będę mógł więcej powiedzieć
    Najprostrze rozwiązania są najlepsze, okazało się, że jednak za mało było płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym, czego nie zauważyłem wcześniej. nom dziękuję Ci bardzo.

1
  • #5 02 Wrz 2007 16:38
    rdcom
    Poziom 11  

witam
    jestem posiadaczem fabi 1,4 mpi 68 KM.
    ostatnio dziwnie zachowuje się wskaźnik temperatury. Proszę o informację gzie znajduje się czujnik temeratury

3
  • #7 03 Wrz 2007 05:10
    rdcom
    Poziom 11  

Dziękuję za poradę, jednak ze zdjecia nie mogę się zorientować w którym miejscu ten czujnik jest. Patrząc na silnik z przodu widzę 2 czujniki jeden obok filtru oleju drugi z prawej strony niżej od tego obok filtra oleju. Gdy poruszam tym obok filtra oleju to wskaźnik pokazuje prawidłowo temperaturę płynu chłodzącego.

2
  • #8 06 Kwi 2008 10:11
    jan_man
    Poziom 14  

powodem zapalania sie kontrolki chłodzenia może być:
    zaoliwiony zbiorniczek wyrównawczy (czujnik ultradźwiękowy nie działa)
    słaby styk elektryczny na połączeniu z czujnikiem temperatury umieszczonym na termostacie

2
  • #9 29 Cze 2011 00:43
    Grzegorz Kaczmarzewski
    Poziom 1  

witam. miałem taki sam problem i w zbiorniczku było zanieczyszczenie wypłukałem i problem z głowy. A co do przewodów elektrycznych jak nie którzy opisują to wystarczy zewrzeć kostkę przy zbiorniczku aby się upewnić czy czujnik jest nawalony czy instalacja. po zwarciu pinów jak zgaśnie kontrolka to czujnik jest do wymiany

2
  • #10 18 Lis 2011 21:35
    r.stankiewicz
    Poziom 10  

Podepnę się pod temat!
    Mam problem ze swoją fabią I z silnikiem 1,9 SDI (2001 r.). Po wymianie termostatu (prawdopodobnie nie od razu ale na drugi dzień) przestał działać mi wskaźnik temperatury płynu chłodzącego. Wymieniłem czujnik, bo byłem pewny, że to jego sprawka. Niestety wskaźnik był dalej martwy. Zwarłem na krótko styki przy czujniku - po włączeniu zapłonu wskaźnik wychylił się do połowy ale zaraz opadł ( tak było po każdym włączeniu zaplonu). Powyższe eliminowałoby czujnik i wskaźnik. Gdzie jeszcze szukać? Może ktoś wie jak przebiega połaczenie czujnika ze wskaźnikiem. Będę wdzięczny za każdą pomoc

0
  • #11 22 Lis 2011 20:31
    stefano11
    Poziom 21  

Po prostu dolej płynu g12 po nocy masz za mały poziom jak silnik się nagrzeje poziom wzrasta i jest ok.

Ewentualnie masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą i olej dostaje się do układu chłodzenia zalega w zbiorniczku i zanieczyszcza elektrody

Dodano po 5 [minuty]:

Po prostu dolej płynu g12 po nocy masz za mały poziom jak silnik się nagrzeje poziom wzrasta i jest ok

0