Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S II - Aktualizacja Androida, Kies nie działa

kami1lek89 08 Sie 2013 15:39 13839 20
  • #1 08 Sie 2013 15:39
    kami1lek89
    Poziom 11  

Nie znam się totalnie na smartfonach, to mój pierwszy taki telefon. Kupiłem ostatnio na Allegro właśnie Galaxy S II i z tego co pisało na aukcji oraz wyczytałem w sieci ma on możliwość na dziś aktualizacji Androida do wersji 4.1.2 Jelly Bean (mam 2.3.6).
    Link do aukcji:

Moderowany przez jever 23:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Telefon był kupowany z tego co pisze od razu u producenta w Korei. Wyczytałem na forach że niby by nie stracić gwarancji najlepiej dokonać aktualizacji dzięki aplikacji Kies. Pobrałem więc, zainstalowałem, podłączyłem telefon i pojawił mi się komunikat:

Telefon miał wbudowany język polski, lecz zauważyłem że posiada z 2 aplikacje podpisane po chińsku np Safari. Wchodząc w Ustawienia klikając "Aktualizacja Oprogramowania" wyskakuje "ERROR Włóż Karte Sim" na razie nie wkładałem żadnej ale chyba powinno się dać bez karty sim aktualizować.

Może być to po prostu telefon z nakładką a Kies aktualizuje tylko czyste wersje Androida? Zależałoby mi na aktualizacji jak i nie straceniu gwarancji rocznej...

Z góry dzięki za pomoc.

PS: wersja pasma podst. jeśli komuś to ułatwi pomoc to - I9100ZCKJ1

0 20
  • #2 08 Sie 2013 17:54
    gracjan55
    Poziom 36  

Wgraj recznie odinem 4.1.2 a badziewnego kiesa nie ruszaj.

0
  • #3 08 Sie 2013 18:02
    kami1lek89
    Poziom 11  

Aktualizując Odinem nie stracę gwarancji?

0
  • #5 08 Sie 2013 18:21
    kami1lek89
    Poziom 11  

Na innym forum koleś pisał że osobiście dzwonił do polskiej siedziby Samsunga i powiedzieli że przez użycie Odina to gwarancja odpada i są w stanie to bardzo łatwo wykryć :/

1
  • #6 08 Sie 2013 18:36
    krzywaj
    Poziom 25  

Jeśli wgrasz oficjalnego softa pod swojego operatora to nie będzie problemu na 100%. Jeśli wgrasz oficjalnego niebrandowanego lub od innego opa to na 90% nie będzie problemu. Jeśli wgrasz nieoficjalny soft to zresetuj licznik flashy i też nie będzie większych problemów.

0
  • #7 08 Sie 2013 18:42
    kami1lek89
    Poziom 11  

Gdy trzymam przysisk wyłącznika to pojawiają mi się różne opcje m.in. właśnie wyłączenie telefonu ale jest na samym dole "download Odin" jestem ciekaw do czego dokładniej ta opcja służy

-1
  • #8 08 Sie 2013 19:11
    krzywaj
    Poziom 25  

Pokaż jakiś zrzut ekranu, albo zdjęcie.

0
  • #10 08 Sie 2013 19:39
    1699202
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 08 Sie 2013 23:24
    kami1lek89
    Poziom 11  

Ok już mam 4.1.2 Jelly Bean ale nadal czasami gdy nagrywam przy słabym oświetleniu to potrafi mi nieco obraz przycinać nie wiem czego to wina czy ten tel tak ma ale póki co najważniejsze że aktualizacja się udało, mam nadzieję że się przy naprawie gwarancyjnej nie zorientują jeśli bede musial bron Boze kiedys go oddac. Na stronie skad pobralem wszystko napisali że to polski soft Android 4.1.2 XEO i jest od SamMobile czyli jest oryginalny i nie traci gwarancji więc zostało mieć nadzieje ze naprawda tak jest

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Ok jest jeden problem nie wiem czy to wina wgranej aktualizacji że juz z 3 razy pojawil mi sie komunikat "proces android.process.media został zatrzymany" oraz że nie ładuje mi się bateria przez ładowarkę... Jak podłącze kabel USB to wszystko działa jak należy...

Dodano po 58 [minuty]:

Podłączyłem ładowarkę do mojego wcześniejszego telefonu czyli Samsung Ultra Classic i również nie ładowała, natomiast ładowarka od Ultra Classic ładowała bez problemu Galaxy S II więc już 1szego dnia spaliła mi się prawdopodobnie ładowarka od SG II :/ Nie wiem czego to wina, czy się spaliła po wgraniu aktualizacji czy może kabel gdzieś pękł ale nie sądziłem że aż tak tandetna jest a nie robiłem z nią nic szczególnego... Nadal nie działają mi blokady telefonu, jakąkolwiek ustawię to nadal telefon jest ciągle odblokowany, chyba że ja coś źle ustawiam...

0
  • #12 09 Sie 2013 00:28
    nemo333
    Poziom 28  

ROM wgrałeś 3plikowy czy tylko 1 plik?
    Zrobiłeś przywrócenie ustawień fabrycznych i format pamięci wewnętrznej i karty SD? Po wgraniu ROMu zalecam zrobić i przywrócić tylko zdjęcia/muzykę itp, zwłaszcza jak wcześniej ktoś grzebał w tym fonie i nie wiadomo do końca co wgrywał ;)

0
  • #13 09 Sie 2013 02:49
    kami1lek89
    Poziom 11  

Nie wiem czy mogę wstawić zewnętrzny link z poradnikiem ale to według niego wgrywałem nowy ROM:

http://blog.przada.pl/blog/sprzet/167/aktuali...xy-sii-do-android-jellybean-4-1-2-przez-odin/

więc po wypakowaniu miałem 2 pliki jak w tym poradniku ale do Odina dodałem tylko ten plik .md5 wiec 1plikowy ROM.
    Karty pamieci SD ani SIM w srodku nie mialem a formatowalem poprzez Recovery-Wipe data/factory

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Ok nieaktualne, z tego co się zorientowałem mam jakąś chińską podróbkę, blokowanie telefonu działa mi tylko przy wersji Androida 2.3.6 w dodatku ładowarka nie działa i będę musiał ładować z mojego poprzedniego Samsunga lub USB... Wgrywałem nowe Androidy to nawet jakbym chciał oddać w ramach reklamacji skoro już po 3h nie działa ładowarka to i tak się pewnie skapną że grzebałem w oprogramowaniu Odinem zresztą zapewne sama wysyłka mnie wyniesie nie mało...

1
  • #14 09 Sie 2013 12:17
    ado81
    Poziom 20  

Nie możesz mieć podróbki bo kies wykrył poprawnie telefon i nie wgrał by się soft samsunga. Masz po prostu odnawiany telefon z chin. Co do softu to wgraj najpierw 3 plikowy GB, potem 1 plikowy JB z full wipe. Jeśli po tym dalej nie będziesz miał ekranu blokady (częsty bug w JB i ICS) to zrób roota i postępuj wg tego poradnika.

0
  • #15 09 Sie 2013 13:08
    kami1lek89
    Poziom 11  

Wgrałem na początku 1plikowiec no i miałem 4.1.2 ale właśnie blokada nie działała, spróbowałem potem znowu zainstalować ale nic nie pomogło, nadal blokada ekranu nie działała.
    Wgrałem więc 3plikowy dzięki któremu wróciłem do wersji 2.3.6 no i blokada działała. Uradowany spróbowałem wgrać znowu 1plikowiec mając nadzieję że tym razem pójdzie bez problemu ale nadal to samo... android 4.1.2 ale blokada nie działa...

Kies wykrył telefon, pokazał jak włąśnie I9100 ale wgrać przez ten program sie nie dało zreszta opisalem to wyzej w temacie.

Telefon z tylu wyglada tak:

Napisałem do autora aukcji że mam obawy że jest to jakaś chińska podróbka a on odpisał:

"Telefon jest jak najbardziej oryginalny (wersja koreańska Samsung Galaxy S2) Czyli jedyna róznica to bateria po innej stronie i slot karty pamieci w innym miejscu. Nie ma w tym telefonie jednego elementu nieoryginalnego. zatem nie ma podstaw do takich podejrzeń z Pana strony

Ma Pan oczywiscie prawo zwrotu jezeli sprzet nie ma zadnych sladów uzytkowania. Jedyna mozliwosc to odesłanie na adres z allegro. Po sprawdzeniu zwracamy kwote na konto."

Mówi prawdę czy kity wciska? Zwłaszcza że na aukcji podaje raz że ma ekran pojemnościowy IPS QHD(!) z 5pkt MultiTouch a potem niżej że Super AMOLED Pojemnościowy z Multitouch a jak się nie mylę to całkiem 2 różne rodzaje wyświetlaczy...

0
  • #16 09 Sie 2013 13:17
    krzywaj
    Poziom 25  

Skoro KIES go wykrywa to chyba jednak oryginał. Bardziej mnie zastanawia to zdjęcie które wstawiłeś na początku, bo możliwość reboota do recovery i downloadera jest tylko na nieoficjalnych softach. Sprawdź pod baterią jaki to dokładnie model. I9100 czy coś innego.

0
  • #18 09 Sie 2013 13:49
    kami1lek89
    Poziom 11  

A to spróbować ten poradnik co teraz podałeś czy ten wcześniejszy o pozbyciu się problemu z blokadą klawiatury oraz brakiem menu Power-off bo to akurat mam że nieco dłuższe przyciśnięcie tego przycisku nie powoduje że wyskakuje mi menu.

0
  • #19 09 Sie 2013 13:52
    krzywaj
    Poziom 25  

Sprawdź ten wcześniejszy. Jeśli nie pomoże to wtedy ten mój.

0
  • #21 09 Sie 2013 20:30
    kami1lek89
    Poziom 11  

Wytłumaczy mi ktoś jak jak wykonać root pod Galaxy S II?
    Z tego co wyczytałem należy mieć oprogramowanie nie starsze niż Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ( ja mam aktualnie 4.1.2) i że potrzeba do tego karty SD której nie posiadam.
    Są inne sposoby?

Dodano po 4 [godziny] 3 [minuty]:

Ok ściągnąłem ROM razem z ROOTem, zrobiłem według tego poradnika (sposób drugi):

http://forum.android.com.pl/showthread.php?p=1292460/

i póki co działa, mam 4.1.2 z działającą blokadą ekranu czy działającym przyciskiem wyłącznika ^^

0
  Szukaj w 5mln produktów