Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie zaawansowane centrali FAAC 748d (od napędu FAAC 741 740)

08 Sie 2013 15:46 19371 3
  • Poziom 9  
    Zamontowałem sobie napęd przesuwny Faac 741 do dość dużej (światło bramy 680cm, cała brama 950cm) bramy o wadze około 400kg.
    Brama działa ok, otwiera zamyka, ale niestety nie wiem jakie parametry powinienem ustawić w programowaniu zaawansowanym ( tak by brama latami chodziła dobrze)
    W załączniku instrukcja (programowanie zaawansowane zaczyna się na stronie 5)
    Mam ustawione parametry fabryczne
    Chodzi mi o :
    1.Maksymalny moment obrotowy w początkowej fazie ruchu ( ponoć przydatne przy ciężkich bramach, moja waży ~400kg chodzi płynnie, napęd obsługuje do 900kg, aktywować funkcję? w ziemie ciężko mi było ręcznie przesuwać bramę
    2. Siła ciągu ( od 1 do 50, 50 to maksymalna, fabrycznie jest maksymalna siła, ale czy w razie czego nie zmiażdży to auta lub człowieka??
    3.Funkcja hamowania ( u mnie brama idealnie spowalnia sie i zatrzymuje samoczynnie przed mechanicznym ogranicznikiem wiec chyba standardowe ustawienie jest ok, ale nie wiem co będzie w zimie)
    4.Failsafe (chyba to włączę, zawsze to bezpieczniej)
    5 oraz 6. Spowolnienie przed wyłącznikami krańcowymi oraz druga funkcja Spowolnienie po wyłącznikami krańcowymi ( Fabrycznie niby obie wyłączone, ale u mnie brama wyrazie zwalnia na jakieś 4-7cm przed końcem i powoli dojeżdża te ostatnie cm, CO ustawić, czy coś zmieniać skoro jeździ i zatrzymuje się dobrze???
    7. Czas pracy ( rozumiem że do czasu jaki jest potrzebny bramie na otwarcie/zamknięcie muszę dodać klika (ale nie za dużo) sekund by silnik w razie awarii po tym czasie się zatrzymał a nie spalił? czy czas otwierania/zamykania bramy rożni się w lecie/ziemie? Ile mam tych sekund dodać zęby było "dobrze"

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam
    superjachu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Moje uwagi... do 741
    1. Jeśli brama rusza płynnie i bez zacięć ... nie włączaj MAX przy starcie... (400 kg idzie bez problemu)

2. testowałem różne ustawienia i "siła 25" jest OK ... nie zrobi krzywdy człowiekowi i pcha bramę płynnie...

3. Jeśli zatrzymuje się dobrze .. .to nie kombinuj ...

4. wg uznania ... jeśli masz barierę FAAC-a to i tak widzisz w odbiorniiku gołym okiem z daleka diodę czerwoną która sygnalizuje działanie bariery... ale jak sobie życzysz to włącz

5. i 6. równeż Jeśli działa poprawnie, to nie kombinuj ... testowałem różne opcje , ale dziwnie to wygląda przy spowolnieniach ... czasami draa, czasami odbija sie od odbojnika i lekko wraca .... jeśli tylko dobrze działa - NIE KOMBINUJ..

7. czas ... powinno się dodać około 10 sec do czasu pełnego cyklu... to po to gdyby np przez śnieg brama trochę zwolniła, dzięki tym 10 sec ma szanse się domknąc do końca...
    Nie ma obawy o spalenie silnika przy takim dodatku , gdyż elektronika zmniejsza napór (elektroniczne sprzęgło) przy mechanicznym zatrzymaniu bramy

pozdrawiam i miłego użytkowania
    ps warto podłączyc wyjście 24v i zastosować np listwę LED na każdym ze słupków (np ja dałem na każdym listwę 12V i połączyłem je w szereg... do 24V) co przy standartowym ustawieniu tego wyjścia dało efekt... oświetlenia słupków podczas otwierania i dalej podczas całego otwatcia bramy, oraz migania LED podczas zamykania.... zobacz link,... http://www.youtube.com/watch?v=6Td8lLoA4b0
  • Poziom 9  
    Dziękuję Wszystkim za pomoc, wszystko udało mi się poustawiać (już jakiś czas temu ale zapomniałem zamknąć temat)
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ